Má Nokia problém s logem O2? (s binární SMS)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek E. 1. 9. 2006 09:28

Dnes ráno jsem našel v soukromých zprávách dva dotazy, týkající se problémů loga O2 a Nokia 6230i.

Lubi píše:Ahoj Funesi, kdysi jsi mi radil ohledně koupě či nekoupě N6230i, nakonec jsem si ji koupil a jsem velmi spokojen, no a ob]dnes ráno po zapnutí jsem dostal nové logo O2 a telefon,mi blbne nejde zaponout, nebo po zapnutí se vypne, zhasne displej, jednou mi to napsalo, že SIM karta odmítnut a že je nějký krizový stav a chtěl kod a ja nevím co s tím
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubi 1. 9. 2006 09:51

Mne od rána dělá N6230i samé roztodivné věci, teď to po mne chce zvolit operátora a když dám vyhledat a pak zvolím EUROTEL-CZ tak mi napíše že není přístup a zhasne a operátor zvolen není.... :-(
No nic jestli to O2 řeší tak jen doufám, že to vyřeší co nejdříve, možná že MM by mohla zjistit více a třeba je popopíchnout :-).

Hezký den všem

Lubi
Lubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod McSatek 1. 9. 2006 10:46

Ahojte,

mě se dnes ráno stalo to samé na mé 6230i FW 3.50. Vzbudil jsem se a tel. vypnutý. Zapínám, ale on pokaždé zhasíná. Po zmačknutí lib. tlačítka se opět rožíná. Ale po několikátem zapnutí se objevuje hláška TELEFON OMEZEN zadejte kód. Teď už telefon zdá se jde. Pořád tam přeskakovalo logo mezi Eurotel-Cz a O2-CZ. Sim kartu jsem zkoušel v 6230 a tam bylo vše OK. Tak snad jsem Vás trošku uklidnil, že to asi nebude problém telefonu jako takového, ale pouze asi typem přístroje, který se neumí vyrovnat s přechodem loga...
McSatek
Junior

Odeslat příspěvekod McSatek 1. 9. 2006 10:57

Takže změna, nedalo mi to a vyzkoušel jsem vypnout a zapnout mob a zase to blbne, porad se to restartuje a nechenaskocit...
McSatek
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2006 11:00

Mně moje N6101 od 2 hodin od rána ukazuje O2-CZ a v nastavení sítě je Eurotel. Ale když ho zvolím taxe přihlásí O2
anonymni

Odeslat příspěvekod Michal P 1. 9. 2006 11:45

Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Money 1. 9. 2006 12:10

Zdravím.
Moje 6230i se dnes probudila s O2 logem. Žádnéproblémy zatím nejsou. Verze wf: 03.30 RM-72. :wink:
Money
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verguenza 1. 9. 2006 12:45

dalsi reseni je si nahrat jine logo operatora.
Je to docela krkolomny kousek. Musite jit na misto bez signalu,tam telefon zapnout,pripravit se zmenit logo operatora (napr. SW oxigen) na prazdne a pak prejit na misto se signalem a akci dokoncit. mimo signal to nejde,protoze to logo O2 tam musi aspon na chvilku byt pri uploadu loga jinak program vyhlasi chybu. Me se to podarilo na 2. pokus a chodi to. Mam FW 3.50 Jinak dalsi reseni je reset nastaveni. Zadání restartovacího kódu:
Zapnete mobilní telefon a zadejte Váš PIN.V okamžiku kdy se začne MT startovat zadejte následující kód: *#7780#, na mobilní telefonu se objeví hláška „Obnovit standardní nastavení“, potvrďte Ano.
U me byl problem s tim ze mam uz hodne nastaveni (ruzne profily,aplikace,pripojeni...) a tak sem to nechtel delat znovu
verguenza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tascert 1. 9. 2006 14:18

Už to je napsané v diskusi pod článkem, ale pro jistotu:
Vyměnit v mobilu SIMku od jiného opa a vrátit svou. Na displayi je EUROTEL-CZ a jede to.
tascert
Junior

Odeslat příspěvekod jis 2. 9. 2006 17:41

Money píše:Zdravím.
Moje 6230i se dnes probudila s O2 logem. Žádnéproblémy zatím nejsou. Verze wf: 03.30 RM-72. :wink:k/quote]

Mám úplně stejnou verzi firmware, ale přitom mám v pohotovostním stavu na displeji pořád původní text "EUROTEL - CZ". Při ručním hledání operátorů se mi zobrazí seznam:
EUROTEL - CZ
OSKAR
T-Mobile CZ
To je dáno tím, co je v mém starém firmware zadrátováno.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acorp 2. 9. 2006 18:12

No mě dnes přišla SMS s textem
Eurotel se změnil na Telefonica O2.Tímto se před tebou otevírá svět netušených možností. Vítej do nového proudu v komunikaci! Telefonica O2e/quote]

Při ručním hledání to najde
EUROTEL - CZ
OSKAR
T-Mobile CZ
Zatím mám N3510i :)
Jinak žádnej problém nebyl.Akorát to pořád ukazuje Eurotel-CZ nebo ještěrku(moje logo operátora :P )
Acorp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 3. 9. 2006 10:47

Pokud máte problémy se svým mobilním telefonem Nokia v důsledku rebrandingu společnosti O2, můžete navštívit exkluzivně otevřený servis MobilASK se sídlem V mezihoří 2 na Praze 8 - Palmovce. V sobotu 2.9.2006 v době od 8:00 do 17:00 hodin můžete využít možnosti přehrání firmwaru a to zcela zdarma. Problémy se týkají modelů 6230i, 8800, 7210.

Od pondělí budou tuto operaci standardně provádět všechna autorizovaná servisní střediska Nokia ve svých běžných otevíracích dobách, také zdarma.

V případě dalších dotazů, kontaktujte helplinku Nokia pro mobilní telefony: +420 841 166 542.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xStar 14. 2. 2007 15:10

Potřebuju poradit: Mám úplně novou nokii 6230i a zdá se mi, že pomalu reaguje (po stisknutí tlačítka). Hry na ní fungují docela špatně. Není hry která by mi tam šla na 100%. Hry nejdou plynule ale spíše chvíli normálně pak se zpomalí a pak zase zrychlí. A ten zbytek her padá s chybovou hláškou. Moc bych potřeboval poradit čím to je a jak problém řešit.
xStar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartasN 14. 2. 2007 20:35

Ja mam na 5140i stale Eurotel CZ a vypada to ze se onoho textu na sve 3.5roku stare SIMce nikdy nezbavim(o logo nestojim).
Nejdriv ooperator sliboval ze se to zmeni vsem a nakonec to maji jen ti co zakoupili SIM kartu pozdeji...majitele 2 a vice let maji proste smulu.
Asi mi doporucite abych si ve znackove prodejne nechal zdarma SIMku vymenit(snad to jeste funguje) jenze ja mam cislo SIM karty vazany na GSM Banking a nemam cas zase do sporitelny litat a sepisovat novou smlouvu......ze bych prece jen musel nakonec sahnout po logu??
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků