metodika hodnocení telefonů

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 14. 8. 2006 11:30

pochybuju, ze Asspenn je nokia fanatik..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 14. 8. 2006 11:43

Radek.Hulan píše:Nečekám pozitivní či konstruktivní reakce Nokia fanatikůa/quote]
V tom případě, jestli tedy očekáváš alespoň nějakou reakci, obrať se s důvěrou např. na šéfredaktora Mobilmánie a vylož mu své argumenty. Nechci předjímat, ale nic od toho nečekej.

S tím co zde bylo napsáno, zejména Asspennův příspěvek, souhlasím. Asspenn to, řel bych, vystihl mnohem lépe a logicky než tvoje slátanina na webu.

A dej vědět jak jsi pochodil u kompetentních osob, které vedou Mobilmánii. Protože tví teenageři ti nijak nepomohou a osoby kompetentní jistě nebudou studovat tuto flame diskusi.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 14. 8. 2006 11:47

Radek.Hulan píše:
Asspenn píše:bla bla bla..


Nečekám pozitivní či konstruktivní reakce Nokia fanatiků ;-)-/quote]


Nikoliv, uvedl jsem jen několik argumentů nehodících se pod Vaši hůl.
Jak jsem očekával, protiargument žádný, zato arogance a drzého obviňování zcela neznámého diskutujícího z fanatismu nadbytek.

V jednom jsem se ale asi přece jen zmýlil: s tím dozráním to nebude tak jisté. :pozor2

Nokie jsem měl za dvanáct let dvě, tu první lze jen tak tak povžovat za mobilní, ale byla lepší než dva kelímky od jogurtu na vlasci, jestli víte, o čem je řeč. A 5110 no comment. V životě jsem si MT nevybíral podle značky; co jsem měl a mám neuvádím, nemám totiž zapotřebí oslňovat v "podpisu" parametry svých hraček. Síla názorů spočívá jinde, víme?
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 8. 2006 11:49

Asspenn píše:bla bla bla


Normálně se s teenagery nebavím, je to pod moji úroveň, tak sem ještě jednou zkopíruji reakci z mého webu, třeba to podruhé někomu dojde :-)

problém je v tom, cpát telefony a smartphones do jedné škatulky se stejnými kritérii. To, co na telefonu není až tak podstatné (QWERTY, dotykový displej) je naopak u smartphones klíčové, a jedno rigidní hodnocení to není schopno pojmout.

Lidé jsou poté zmateni.. Působí na mě masivní reklama. Koupí si tedy třeba skutečný smartphone (SE P990i) a nevědí co s tím, či koupí si "jako smartphone" (=Nokia) a nadávají, že se v reálu nedá používat, přestože skutečný smartphone chtěli. Každopádně nejsou spokojení.

Chcete to více kategorií, které se nebudou mezi sebou míchat, u každé bude vysvětlení jak je tvořena, a přepracují se u nich váhy.

Nokia nedělá žádný dobrý smartphone, přesto se prezentuje jako značka dělající smartphones.. Podivné, že?
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 14. 8. 2006 12:02

Radek.Hulan píše:
Asspenn píše:bla bla bla


Normálně se s teenagery nebavím, je to pod moji úroveň, tak sem ještě jednou zkopíruji reakci z mého webu, třeba to podruhé někomu dojde :-)!/quote]


Chvíli jsem uvažoval, jestli mi za to vůbec stojíte, ale nakonec snad jako slušnost vůči ostatním, kteří to čtou: můžete být klidný, Vaše úroveň nijak neutrpí, teen už nejsem přes dvacet let, o zcela objektivně můžu říct, že mnozí zdejší teenageři diskutovat umějí a vědí, že ani stokrát opakovaná kravina nebo zbožné přání se pouhým opakováním pravdou ani faktem nestanou.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 14. 8. 2006 12:16

Asspenn píše:ani stokrát opakovaná kravina nebo zbožné přání se pouhým opakováním pravdou ani faktem nestanoum/quote]
Toho si asi uživatel Radek.Hulan vědom není. Logicky vzato - pokud něco chci, obrátím se na osobu kompetentní. Nebo se pletu? Nepletu, na základě "diskuse" několika lidí se nezmění metoda hodnocení MT, tvořená zde několik týdnů.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinez 14. 8. 2006 12:29

Radek.Hulan píše:...

Já osobně bez dotykovýho displeje přežiju, stejně tak bez QWERTY klávesnice. Je to výhoda i nevýhoda - QWERTY klávesnici těžko nacpou do normálního mobilu (možná M600i je vyjímka- ale ta klávesnice imho není tak pohodlná), dotykový displej má taky svoje mouchy. Ale ztrhnout každýmu mobilu 30% hodnocení za to, že tyhle věci nemá? Pokud je současný hodnocení neobjektivní tak tohle by bylo ještě neobjektivnější.
Prostě já bych to hodnocení nebral tak vážně - je to možná pomůcka, ale není to nějaký absolutní metr (tenhle telefon je naprd má jenom 80%) a hlavně bych neřekl, že je to stavěný pro Nokie...
In the beginning there was nothing. And the Lord said 'Let There Be Light!' And still there was nothing, but at least now you could see it.
Martinez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 14. 8. 2006 12:29

krtenek:

Ale ať klidně diskutuje. Když bude solidně argumentovat, může se stát, že jeho názor získá tisíce přívrženců, kteří pak redakci donutí ke změně metodiky. Nebo taky ne, a pak je třeba umět říct sorry, nepřesvdčil jsem skoro nikoho, budu se nad tím ještě muset zamyslet.

To je všechno. Je to jednoduchý, ale vyžaduje to sńahu pochopit, co říkají ostatní.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 14. 8. 2006 12:35

Radek.Hulan píše:To, co na telefonu není až tak podstatné (QWERTY, dotykový displej) je naopak u smartphones klíčové
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 8. 2006 16:20

USER47 píše:
Radek.Hulan píše:To, co na telefonu není až tak podstatné (QWERTY, dotykový displej) je naopak u smartphones klíčové
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 15. 8. 2006 19:34

Koukal jsem na fórum Živě, kde se diskuse ohledně tohoto pána účastnil i Marek L. Zde ne. Proč? Jeho vyjádření by bylo adekvátní - mobily jsou přeci jeho parketa.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cordel 16. 8. 2006 12:27

Spoustě lidem třeba vadí vysunovat stylus když potřebují něco naťukat do telefonu, navíc mobil s dotykovym dysplayem už není mobil je to prostě PDA který umí volat, ale ne každej má tak velikou kapsu aby v ní mohl nosit tohohle cvalíka, a tak si poříději něco tuctovějšího a praktičtěji ovladatelného. A když zase u sebe nosíš něco ve stylu E61, nemůžu se zbavit dojmu kalkulačky. Lidem jde taky hlavně o vzhled přístroje!
• Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris
• Nekteří lidé nosí pyjamo se Supermanem. Superman nosí pyjamo s Chuckem Norrisem
• Chuck Norris nečte knihy, jen je pořádně zmáčkne a dostane informace, co potřebuje
Cordel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků