Nokia N73 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cream 28. 7. 2006 22:46

tak tym si bud viac nez isty,ze ho tam narves :) A este aj vela ineho a suproveho softiku 8)
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 29. 7. 2006 11:42

Tak lidičkové, dlouho očekávaná chvíle je tady. Včera se začaly prodávat novinky N73 a E50. Já, sintavě pokukující uživatel bývalé 9300, jsem toužebně očekával kvalitní foťák, výběr padl zcela jednoznačně na model právě N73.
Balení obsahuje: telefon, baterii (BP-6B), telefon, nová nabíjčka, redukce na malý konektor, velmi plastově a levně vypadající sluchátka, datový kabel (Mass St. - juhúúú! :) ) leštící hadřík na optiku foťáku, ale ten bude stejně sloužit na displej, dále poutko na ruku, CD se SW a neuvěřitelně moc manuálů a brožur. FW: V.2.0628.0.0.1 ze dne 10.7.2006

První ošahání
Na prodejním místě jsem zvažoval i model E50, je krásně malý, jasný displej a v realu daleko pěknější než fotkách. Taky jsem uvažoval o wi-fi a N80. Jenže je to zkrátka cihlička. Navíc na své rozměry je těžká docela dost. V púrotovnání s N80 je model N73 velikán a právě díky rozměrům se zdá o mnoho lehčí, než papírově. Možná je to také tím, že původní těžítko s označením 9300 slušně ruku zatěžovalo a jde možná jen o zvyk.

Displej je vfelký, ze všech modelů, které jsem na místě porovnával (N80, N73 a E50) má nejvěší plochu. Někdo namítne, že tím není displej tak jemný jako u N80. Ano, nižší rozlišení je znát, ale zase si uvědomme, že díky větší ploše jsou i větší fonty a nemusíme s sebou nosit lupu. Proto si myslím, že mnohé, řekněme čtyřicátníky a padesátníky, kteří budou své 6310i měnit za E50, právě model E50 zkalme titěrným fontem a "nejmenším displej". Rozlišení má ale také QVGA, jeho jemnost je dokonalá. Tady pro praktičnost dávám bod N73, protože oceňuju plochu.

Konstrukce je pevná, krytka je aktivní, načítání foťáku nechutně zdlouhavé. Skoro až 4-5s. Nové prostředí a apliakce foťáku je myslím totožná jako na N80 (nevím to jistě). Pěkně chaotická na první pohled, jinde se nastavuje kvalita fotek a v jiném menu zase nastavení blesku. Mě, Symbianistu naposledy v kapse s S60 na modelu 7650, to zklamalo a zlaté nastavování u všech starých Symbianů. :cry:

Joystick je pevný, hlavně také přesný, ale klouzavý. Ač má povrch matně upraven, aby tolik neklouzal, spíš ovládám N73 tlačením ze stran.
Klávesnice (neobjektivní!!!!!) je pro mě šok. Prosím o toleraci, protže, jak jistě víte, vlastnil jsem 9300, kde byla plnohodnostná klávesnice QWERTY. Proto píši "šok". Časem si zvyknu. Navigační klávesy jsou hmatem odděleny, stejně jako celý okolní stříbrnou proužek s klávesami. Horší je to s numerickými tlačítky, které jsou všechny v jednom bloku a všechna se pletou. Bod dolů.

Co se týká kvality fotek, ještě nevím, jak na to jsou. Postupně dám odkazy na imageshack sem. Hlídejte topic. ;)

Synchonizace z 930 funguje na 1. Celý proces trval 10s, stačilo spárovat a položku "přenást data". Zadal se kód a hotovo. Dost chytrá věcička. :) Leč - funguje korektně pouze mezi Nokiemi. :roll:

Mass Storage je velkou výhodou.

Nyní budu zkoušet QuickOffice, Flashplayer, kameru, 3D tóny a MP3player.

EDIT: V telefonu něco při krátkých a rychlých pohybech volně cvaká a hýbe se to. Tento fakt jsem zjistil při sejmutém krytu baterie, který je zároveň krytem foťáku. Tím, že byl dole, je ze hry venku. Při zkoumání zjišťuju, že po aktivaci foťáku už chastění není žádné. Samotná optika (Carl Zeiss) má další vlastní krytku pod sklíčkem!!!! Při aktivaci foťáku kdytka se otevřela a chrstění ustálo. Takže dvojitá ochrana čočky. Nově objevená krytka je bohužel o něco volnější.
Kuriózní je, že tento hluk chastění při vypnutém fotoaparátku zadní kryt tlumí tak, že není slyšet. Podivný zvuk, jak jsem psal, je slyšet jen při sejmutém krytu baterie.


Nyní prosím dotazy, budu je odpovídat, pokud budu vědět. na mě ale musíte pomalu, protože se setkávám s S60 po dlouhé době. Mezitím jsem okusil VŠECHNY platformy, tady jak UIQ, tak S90, tak také S80... Děkuji.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bourn 29. 7. 2006 12:03

Vyšlo do prodeje více barevných variant a nebo jaké jsou v prodeji ?
Bourn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ales.kotalik 29. 7. 2006 12:32

A jakej mas nazor na tu E50? Premyslim o ni
ales.kotalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danvavra 29. 7. 2006 12:33

Mohu se zeptat jestli nevíte někdo KDY se přibližně plánuje na MobilManii RECENZE Nokie N73 ??? Přeci už se prodává a recenze neni :-(
danvavra
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 29. 7. 2006 13:08

ales.kotalik píše:A jakej mas nazor na tu E50? Premyslim o ni

Malá, pěknější než na fotkách, pro cílovou skupinu lidí od 6210 a 6310 je to špatný nástupce. Má moc malý displej, čímž se zmenšuje i font. Pro někoho, kdo hledá symbian a foťák nepotřebuje, je to ideální smartphone. E60 je takový valibuk, co ho přejel parní válec.:nenapadne Navíc cena 8.500,00 není tak moc na horkou novinku s OS :arrow: http://www.levnetelefony.cz/nokia/nokia-e50 Spíš si ale založ nový topic, tento by měl být takový diskuzní kroužek o N73 :)

fquote="Bourn"]Vyšlo do prodeje více barevných variant a nebo jaké jsou v prodeji ?j/quote]
V prodeji jsou dle dealera jen dvě: červeno bílá a stříbrno hnědá. Obě měl po 1 kusu a včera prodal stříbrnou, dnes jsem si vzal bílou já. Ta bílo červená je klon SE W800i. A navíc, jak víte, walkmany jsou dnes v módě, tak to Nokia prostě zkouší.
img]http://www.mobileclever.co.uk/images/ericsson/w800i.jpg[/img] Obrázek

danvavra píše:Mohu se zeptat jestli nevíte někdo KDY se přibližně plánuje na MobilManii RECENZE Nokie N73 ??? Přeci už se prodává a recenze neni :-(-/quote]

Kdyby se Marek L. nebo někdo z redakce ozval, myslím, že by nebyl problém, kdybych mohl něco napsat i já. Psal jsem už také na internetový deník zabývající se MT, tak proč ne i příspěvek sem, že? :)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agent 29. 7. 2006 16:02

V balení není paměťovka? Snad ke každému Symbianu byla paměťovka. Hodila by se alespoň do začátku než bych si pořídil větší.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod koblih.jr 29. 7. 2006 16:36

Agent píše:V balení není paměťovka? Snad ke každému Symbianu byla paměťovka. Hodila by se alespoň do začátku než bych si pořídil větší.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agent 29. 7. 2006 16:45

No jo, ale třeba N70 je o 3-4 tisíce levnější. Má paměť kolem 30 MB a paměťovku 64 MB. Nemůžu uvěřit, že špičkový smartphone nemá v balení kartu (čekal jsem 128 MB). Jde o to, že vnitřní paměť se nesmí moc zaplňovat, protože se pak zpomaluje telefon. Někteří lidé, které znám, vůbec vnitřní paměť nepoužívají.

btw ta fotka je skvělá, těším se na další.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Agent 29. 7. 2006 17:29

A ještě jeden dotaz. Je v mobilu nainstalovaný Snake 3D? Je to hrozně návyková hra.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ACSchnitzer 29. 7. 2006 18:57

Ta fotka je opravdu bombová,ale ohledně té karty dost velké zklamání :( :(
ACSchnitzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fisher 29. 7. 2006 20:53

Hezká fotka :tleskani
Repráčky jsou jeden dole a jeden nahoře,nebo jsou oba nahoře?Jak hrajou?
Mohl by jsi prosímtě napsat rozměry displaye(v mm),chtěl bych vědět o kolik je větší než u dosavadních S60tek.Dííííky
Sovětské hodiny do každé rodiny:Největší,nejtěžší a nejrychlejší!!!
Fisher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 29. 7. 2006 20:59

Agent píše:A ještě jeden dotaz. Je v mobilu nainstalovaný Snake 3D? Je to hrozně návyková hra.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fisher 29. 7. 2006 21:06

Tak to docela narostl.N80 má "jen" 35x41mm...No to teda...tak teď už nevím,uvidime,uvidime...
Doufám že přidáš další fotky,budou určitě zajímavý :tleskani
No a ty repráčky,nahoře a dole,to musí hrát slušně...
Sovětské hodiny do každé rodiny:Největší,nejtěžší a nejrychlejší!!!
Fisher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 29. 7. 2006 21:17

Další foto, značka je focena s 50% ZOOMem, takže se jedná o digi-výřez. Ale i tak překvapivě dobře zpracováno!
Obrázek Obrázek
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků