Umíte patchovat?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Wir-jin 25. 7. 2006 22:29

Patche se dají sehnat na více místech, ale nejdostupnější budou asi na SiemensManii
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 26. 7. 2006 13:45

A hlavně je tam nestačí postahovat a utéct. Musíš si tam hlavně přečíst návody, jak je aplikovat.
Najdou se i tací, kteří si tam jenom stáhnou software, myslí si, že všechno zvládnou sami bez návodu a hups, telefon jim umře...

Já mám na své CX70 tyto patche a ještě se mi nikdy sám nevypnul a ani se mi patche mezi sebou nepohádaly:

Systémové:

Vypnutí podsvícení klávesnice - naprosto zbytečná věc, je to ošklivé a jen to žere energii
Nastavení podsvícení po 2 % - Mnohdy stačí právě 2% podsvícení - rovněžúspora energie
Servisní menu - mám ho kvůli následujícímu patchi...
Skok do Native menu po stlačení ### - kdykoli stisknu ###, dostanu se do hlavního menu a můžu tam cokoli dělat (nelze spustit 2 java aplikace současně). Je to praktický "multitashing".
Otevření skrytých disků - odemknou se skryté disky Cache a Config. (Lze na nich měnit spoustu věcí a získám dalších cca 1,5 MB volného prostoru pro data)
Zobrazení skrytých disků a složek v telefonu - možnost zobrazení těchto skrytých disků
Extra informace na hlavním displeji - např. teplota, kapacita baterie v procentech...
Změna komprese JPG u fotografií na kvalitnější
"Naučení" telefonu přípony ZIP, PDB a další + přiřazení příslušné java aplikace, která se spustí + správné ikonky do filesystému k nim
Ochrana některých funkcí kódem přístroje - skoro cokoli si můžete zaheslovat
Invert digitálních hodin ve spořiči - Hodiny jsou černé na bílém pozadí jako např. u S75
Spuštění javy odkudkoli - aplikace jdou spustit z jakéhokoli umístění, nemusí být pouze v adresáři 0"/java/jam/applications
Odstranění názvu operátora ze spořiče - prostě se mi tam nelíbil
Práce s telefonem bez SIM karty - něco jako offline režim
Zachování seznamů hovorů při výměně SIM - bez tohoto patche se samy smažou
Rozšířené seznamy volání - v pohotovostním režimu po stisknutí zeleného tlačítka jsou Volaná čísla - červené tlačítko -> Přijatá volání - červené tlačítko -> Ztracená volání

Grafické:
Změněné ikonky ve filesystému - ty červené se mi hnusily
Změněné ikonky Native menu (to je to, co se zobrazí po stlačení ###)
Změněné ikonky na hlavním displeji za černobílé :mrgreen:

Tak to jsou moje patche, které mám v telefonu. Některé z nich jsou pouze hezké, jiné zase velmi praktické. A zdůrazňuji, že i s nimi je můj telefon velmi stabilní, rychlý a nikdy se sám nevypíná. Všechno funguje tak, jak má.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 26. 7. 2006 14:07

Wir-jin píše:Tak jsem odstranil všechny patche a pravdu problém je fuč....tak jdu instalovat jeden patch po druhém abych zjistil který dělal tu neplechu...Jinak si asi hodím i master-patch a budu tunit pomocí GPF souborů...potom sem hodím nějaké poznatky a postřehy...popřípadě screen shoty :wink:
nechceš sem hodit nějaký ty screenshoty
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 26. 7. 2006 14:17

Jestli chceš vidět grafický tuning (což soubory GPF jsou, rozdíl je jenom v tom, jak se aplikují a jak pracují, ne v tom, jak vypadají), tak se koukni na Siemensmanii, ve fóru jdi do sekce Ostatní a hned někde na začátku budou Screeny tuningov.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 8. 8. 2006 00:44

Hmm tak mi GPF soubory nějak nechcou frčet....já tomu ale přijdu na kloub...

Objevili se také nové patche. Tzv. elf patche...taky docela solidní mazec. Ovšem u těchto patchů mám taky smůlu páč mi při nahrátí potřebného loaderu padá telefon (softwarově). Škoda, libil se mi patch pro zobrazení grafu zatížení procesoru...
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.F. 8. 8. 2006 14:45

dakujem
J.F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J.F. 8. 8. 2006 14:48

Prosim mozes ma kontaktovat na jf@mailbox.sk ?
J.F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vojda 8. 8. 2006 15:13

ja kdyz sem mel cx65 tak sem tam vyzkousel snad vsechny patche ktery na siemensmanii byli hrozne me to bavilo ale pak sem chtel nejakej telefon s OS a SX1 byla uz moc stara tak sem musel ac s litosti siemense opustit
Vojda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas250 17. 8. 2006 13:02

De patchovat taky přes bluetooth nebo si musim koupit kabel
Tomas250
Junior

Odeslat příspěvekod petriks-x 17. 8. 2006 13:03

Musíš mít kabel
petriks-x
Junior

Odeslat příspěvekod Wir-jin 20. 8. 2006 20:02

a k tomu ještě servisní!!! ;)
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Guide-Bot 23. 8. 2006 13:31

ja jsem patchoval poprve az s telefonem SXG75, a zatim bez problemu.
Siemens C35i -> Sony Ericsson T310 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens SXG75
Guide-Bot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 23. 8. 2006 21:30

Já sem nikdy nepatchoval. Neměl jsem na to odvahu. Akorát sem si změnil ikonky(SE D500 :tleskani ) a koupil redukci na sluchátka...
EDIT:Z podpisu zmizely mý telefony. Měl sem A52, M65 a M75(na tý ty ikonky)
BTW přes DCA-540 :D
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 5. 9. 2006 23:25

No jo, na změnu ikonek hlavního menu postačí jakýkoliv kábl na přenos dat a mít otevřené skryté disky ;) na opravdové patche se moc lidí necítí. I já jsem měl ze začátku obavy, ale riskl jsem to! Podařilo se mi telefon hned umrtvit :D to mi nedalo spát a místo toho, abych ho poslal do servisu, začal jsem se v něm rýpat (s menší pomocí SiemensManie). Po asi desátem umrtvení jsem si (nejen se svým) Siemensem začal rozumět ;) a zatím funguje tak jak má
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 6. 9. 2006 15:11

Jestli do 1200,- seženu C65, tak se do toho patchování pustim :tleskani
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků