Nokia 6233 vs. SE K800i

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin-N66 15. 7. 2006 19:30

Ktery z techto dvou telefonu se povedl vyrobci vic?
Nevim proc ale K800i mi prijde spis pro "technoidy" myslim tim vzhled az na fotak se funkcne nijak nelisi od K750i ktery je o dost hezci(D750 vzhledem prevalcuje oba dva...)
Ma spickovy 3MPx fotak s AF a napisem CyberShot..materska SONY se nezapre,fotky jsou na vysoke urovni a blizi se nejlevnejsim digitalum.
Nokia 6233 sice nema tak bezvadny fotak.....kvuli absenci AF zaostava zejmena v makru,ale vynahrazuje to zase VGA videem,o kterem se muze "erikum" jen zdat,a ne jen jim.
Nokia je prvni firma ktera integrovala VGA kameru do mobilu(alespon teda na evropskem trhu....rarity jako Pantech-Curitel, se u nas urcite neobjevi)
Kdyz jsem u fotaku,6233 nema zadnou mechanickou krytku a hrozi poskrabani sklicka,SE ji sice ma,ale vyrobce mel radsi pouzit mechanismus z K750i,ktery mi prijde povedenejsi.
Krytka u K800i pry celkem brzu vykazuje vuli a diky ni ma telefon vzadu pekny "hrb".
Oba pristroje samozrejme disponuji i prehravacem MP3 a FM-radiem.Graficke prostredi menu a nabidek jednotlivych telefonu se samozrejme lisi....u nokie mi prijde decentnejsi,u SE trochu kycovite,zalezi ale na vkusu.
Displeje obou telefonu,jsou to nejlepsi co muzete mit,QVGA 240x320

Pro nokii take mluvi cena 9000kc oproti 13k u SE.

SE K800i

Pro: Vynikajici 3MPx AF Fotoaparat,slusna vybava,UMTS
Rychla JAVA,QVGA Displej 262k,Rychle uz. prostredi.
Multitasking,XENON Blesk

Proti: Vzhled,chybejici EDGE,drahe MS karty.
vysoka cena,v menu az obtezujici animace
ktere nelze(stejne jako u ostatnich SE) nijak vypnout.
------------------------------------------------------------------------------------
N6233

Pro: Velmi dobry 2MPx Fotoaparat,Vynikajici QVGA 262k
displej,Nahravani VGA videi,vzhled,GPRS,EDGE,UMTS
krome HSPDA kompletne pripravena na data.
Necekane (na NOKII) prijemna cena.
Rychle uz. prostredi S40 3rd,Aktivni poh. rezim.

Proti: Fotoaparat nezvlada MAKRO,Nekryta optika
Pomalejsi JAVA,Drobnejsi font u ikon(zobr. MRIZKA)
nema blesk.

Jinak tady najdete "fundovanejsi" srovnani obou mobilu
http://mobil.idnes.cz/souboj-nejocekavanejsich-mobilu-roku-ktery-je-lepsi-f9a-/telefony.asp?c=A060629_142055_telefony_hro

//jannnn - presun
Naposledy upravil Martin-N66 dne 15. 7. 2006 21:06, celkově upraveno 7
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 15. 7. 2006 19:50

Nokia je určitě rozumnějším kupem. Její cena mluví za vše, přitom funkčně jsou si telefony vcelku vyrovnané.

Dávám hlas nokii! Hlavně díky ceně a vzhledu :)
Naposledy upravil vratu dne 15. 7. 2006 20:09, celkově upraveno 1
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 15. 7. 2006 19:55

DETAILNI FOTOGRAFIE Fotoaparatu SE-K800i,K750i a N6233


K800i
Obrázek

K750i
Obrázek

N6233
Obrázek

Znovu dodavam,ze prostredni reseni K750i mi prijde mechanicky
i designove nejpovedenejsi a k digitaaluuz ma jen krucek.a
Naposledy upravil Martin-N66 dne 15. 7. 2006 19:55, celkově upraveno 1
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matho83 15. 7. 2006 19:55

no SE ma tiez QVGA ;-), naviac k tomu prirataj multitasking, pretacanie videa, lepsi mail klient, obmedzenie javy, kamera na videohovory
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 15. 7. 2006 20:01

Omlouvam se to rozliseni mi trochu "ujelo" uz jsem to opravil.
Kamerku na videohovory....no u nokie chybi ale tahle sluzba se nijak ceve svete,natoz u nas nerozsirila,takze mi to vubec nevadi.
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NicolasB 15. 7. 2006 20:30

No mě se moc design K800i moc nelíbí ale funkčně je na vysoké úrovni ale Nokia má pěkný design a funkčně za SE K800i moc nezaostává, navíc má aktivní pohotovostní řežim což je podle mě hodně velký plus Nokie. Podle mě se víc povedla Nokii 6233 co se týče designu i funkcí. Nekteří by mohly namítat že SE má lepší funkční výbavu ale mě se prostě design SE K800i nelibí proto u mě vyhrála Nokia.
NicolasB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 15. 7. 2006 20:36

Co se tyka funkci...tak nokii chybi 1MPx a AF,nic podstatnyho uz me nenapada!
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oco1 15. 7. 2006 21:01

a ještě ten vynikající xenon blesk :D
S7 edge
oco1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 15. 7. 2006 21:05

Jo blesk je dobrej,ten nokia nema a nema ani LED diodu(y),coz mi ani trochu nevadi,je to na nic.Ten "Xenon" mi ale S...e!!!
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 16. 7. 2006 00:10

U mna jednoznacne vyhrava K800i. Dizajnovo sa mi tiez moc nepacil, no casom som mu prisiel na chut. Prostrede SE sa mi tiez viacej pozdava a animacie ma vobec neobtazuju. (ocino mal 2x Motorolu a teraz ma Samsung Z400, no ich menu mi pripada, aj ako je to v pripade Nokie, take nudne a obcas moc zlozite) SE to tentoraz s cenou trosku prehnal (bude to hlavne tym napisom Cyber-Shot), no aj napriek tomu u mna nad Nokiou vitazi. SE K800i je velmi podareny model, skoda len toho videa...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 16. 7. 2006 00:17

Cena je trochu "jinde" to je fakt...ze by 4k rozdil,za 3MPx AF optiku byl ten pravy duvod? nevim,ale vzhledem me K800i vubec neoslovil a videa je opravdu skoda.....fotak by to jiste zvladal,kde bude asi "zakopany pes"??
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 16. 7. 2006 00:44

Pes bude zakopany v tom, ze Sony chce v buducnosti presadit aj svoju znacku Handy-Cam. Raz pride model SE Handy-Cam, ktory bude robit take video, ze konkurencia bude len zavidiet (ako to bolo s foto v pripade K750i).
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 16. 7. 2006 00:51

To jo...do konce roku budou SE Fotaky,ze kterych si "taky zavolas"
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cream 16. 7. 2006 08:35

Ja mam na SonyEricssonoch najradsej temy..Zatial sa mi na ziadnej znacke tak nepacili ako na SE.
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 7. 2006 09:09

No jestli se ti líbí témata na telefonu, tak to je mazec. Zvlášť když si jde prakticky stejné téma nahodit i na jinej mobil. :D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků