Našel jsem mobil, chci ho vrátit, poraďte

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Driver 20. 6. 2005 08:52

Já jsem jednou ztratil peněženku, peněz tam moc nebylo, ale měl sem tam veškerý doklady včetne řidičáku a malýho TP k autu a to mě sralo nejvíc. Už jsem měl připravenej rodnej list, velkej TP atd. že si půjdu nechat udělat nový doklady a ráno zazvonil nějakej chlápek a všechno mi komplet vrátil i s těma pár korunama co jsem tam měl. Nechal jsem si tu peněženku na střeše od auta, pak jsem na to zapomněl a jel a ona spadla. Dal jsem mu za to 500,- a byli jsme šťastní oba. Nutno dodat, že on kvůli mě jel asi 10 km autem, aby mi to vrátil.

Pak jsem našel tramvajenku, kde byl 1 den starej kůpon na celý čtvrtletí. Bylo tam jméno nějaký holky a razítko školy kam chodí. Tak jsem to tam zanesl a ředitelka mi hrozně děkovala...

Ale N6230i bych vrátil, jen kdybych dotyčného znal osobně, jinak asi ne a pochybuju, že by jí někdo vrátil...
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 20. 6. 2005 08:56

Bohužel složitá situace.
Chce to prevenci v podobě blacklistů, např. myphonesafe.com
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mario 20. 6. 2005 10:31

Já zatím našel na střední občanku staré paní - sice nemá žádnou hodnotu, ale to vyřízovaní nové.... Teď na výšce v Brně jsem našel malý techničák, taky jsem jej byl vrátit... Docela dobře se mi to ale vrátilo, když jsem nechal v šatně v knihovně asi před rokem Siemensa S55, a pěkně mě to sr.... To víte, GSM banking, adresář, mobil... Naštěstí ten, kdo jej našel jej nevypínal, a mohl jsem mu napsat z netu kde jej budu čekat, jestli by mi jej mohl vrátit... No a on došel :-) Takže ať najdu kdykoli cokoli, i dražší mobil, tak se to pokusím vrátit - za tu vděčnost v očích a dobrý pocit to vždycky stojí... :-)
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pekolik 20. 6. 2005 10:33

trestní zákon (140/1961 Sb.), který v §254 praví:

(1) Kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch.


:!: nepatrná hodnota - víc jak 5000Kč

Nechci malovat čerta na zeď, ale "známý" našel telefon, používal ho (nevím, jak moc), ale co čert nechtěl - byl to telefon právníka. A za krátký čas se známému ozvala Policie, že používá "cizí mobil" a jestli ho hodlá vrátit. On to (hlupák?) udělal a právník na něho nasadil výše citovaný paragraf... Výsledek? 6 měsíců podmíněně...

Sice se jedná o levný telefon, tudíž by se toto neřešilo jako trestný čin, ale v zákoně o přestupcích (200/1990 Sb.) je i na tuto situaci pamatováno:

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) úmyslně způsobí škodu na cizím majetku krádeží, zpronevěrou, podvodem nebo zničením či poškozením věci z takového majetku, nebo se o takové jednání pokusí,

:!: b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osoby,

c) úmyslně ukryje nebo na sebe nebo jiného převede věc, která byla získána přestupkem spáchaným jinou osobou, nebo to, co za takovou věc bylo opatřeno.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do 15 000 Kč.


... proto radím - raději z toho mobilu nic neposílat, nevolat, neměnit simky, mobil odevzdat na nejbližší služebnu PČR nebo obecní úřad ... Abych pak vysvětloval, že jsem chtěl jen najít majitele ... Za osdtudu a pokutu to opravdu nestojí (protože beztrestnost začíná až na hranici několika miliard, že :( )
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iceman 20. 6. 2005 15:01

Zajisté jsi četl co se děje na služebnách pčr s peněženkami. Takže je zajisté lepší zkusit najít majitele sám a až pak to případně řešit přes nějakou služebnu pčr.
Iceman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod v8 20. 6. 2005 18:09

je na te SIMce vyrazene nejake cislo?
v8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hezzy 20. 6. 2005 20:12

Hale taky raději nechoď do nemocnice, obšas se stane, že některému doktorovi umře pacient, tak ti radím kašli na doktory a nemocnice a zkus se léčit sám...
hezzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uursik 20. 6. 2005 21:44

Náhodou člověka potěší, když mu někdo vrátí to co ztratil. Mi mobil ukradli, kdyby mi ho vrátili třeba i teď, měla bych radost. Byl to malý founeček. :(
uursik
Junior

Odeslat příspěvekod Pekolik 21. 6. 2005 06:36

Iceman píše:Zajisté jsi četl co se děje na služebnách pčr s peněženkami. Takže je zajisté lepší zkusit najít majitele sám a až pak to případně řešit přes nějakou služebnu pčr.n/quote]


Ovšem, pokud jsi (když už si tykáme) četl úryvky ze zákona, tam není NIC o tom, že se "můžeš pokoušet nejdřív hledat majitele sám, protože je všem jasné, jak to v PČR chodí"... Myslím, že dikce obou zákonů je ZCELA JASNÁ - NEODEVZDÁNÍ NÁLEZU JE POKAŽDÉ PORUŠENÍM ZÁKONA! A ať už je právní kvalifikace "taková nebo maková" - tedy přestupek nebo trstný čin - než zjišťovat, jak je těžké, potupné a v tomto případě zcela nesmyslné vyvracet obvinění, že jsem se nechtěl dopustit přestupku nebo trestného činu, ale ba naopak - chtěl jsem pomoci...!!!

Právě proto, že z novin vím, jak to v některých případech na PČR chodí (a to nejen v oblasti peněženek), raději nález odevdám, než aby mě "chytli za ruku"...
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Apophis.k 21. 6. 2005 15:04

pokud je ten mobil v takovým stavu jak říkáš tak je podle mě ztráta času hledat majite!!! myslíš že se po tom šrotu bude někdo shánět... já myslím že ne!!! takže si ho buď nech do zálohy. kdyby se ti ten tvuj podělal, nebo ho vydoď, protože majitele stejně nikdy nenajdeš( můj názor!!!) :wink:
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neutrál 27. 6. 2005 12:07

Stačí ten mobil (nebo i nalezenou SIM) odevzdat na jakýkoli značkový prodejně T-Mobile. Zabývají se všema nálezama, tarif i Twist bez rozdílu a jsou schopný dohledat lecos. Je to služba, kterou standardně zajišťujou, jen takovejch poctivejch lidí moc neni - budiž ti to ke cti. :tleskani
(Minulej tejden jsem si na shopu kupoval nabíječku a zrovna tam chlápek přines nalezenou SIM-ku, tak jsem se ještě připtal :wink: )
neutrál
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků