Našel jsem mobil, chci ho vrátit, poraďte

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kájislav 4. 6. 2005 09:29

Zdravím, našel jsem starý, velmi ošoupaný siemens a55, cena nulová. Je odblokovaný a v něm simka od T-mobile, bohužel neznám pin, takže nemohu otevřít seznam. Je to jistě nějakého školáka, ale jistě se mu šikne. Existuje-li nějaký způsob, jak zjistit pin, informujte mě. Jinak letí do šuplíku, prodat se nedá.
Díky za info, K.[/b]
kájislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 4. 6. 2005 09:54

mi ho dej :D
ne vazne s t imhle se ti nikdo barat nebude a jestli je to predplacenka tak uz vubec ne
je temer nemozne najit toho ci to je
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kájislav 4. 6. 2005 10:48

Já si to myslel, určitě to nebude žádná hračka. No, třeba ještě někdo přijde s nápadem. Dík
kájislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lesek 4. 6. 2005 11:04

PIN asi nezjistíš :-)
Zkus tam dát jinou SIM a podívat se jestli nemá kontakdy v telefonu, případně nějaké SMS. Myslím že SIM k tomu potřebuješ, ale jistý si nejsem.
Jinak A55 zas tak špatný není, pár jsem jich předělával na C55 a to už jde ne? Minimálně má dobrou klávesnici (subjektivní dojem), píšou se mi na něm dobře SMS :D
lesek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andre (novy) 4. 6. 2005 13:10

opravdu tam zkus dat jinou SIM, jestli nahodou nema nejaka cisla ulozena v seznamu. Jinak by mozna nebylo spatny zajit do TMOBILE prodejny, rict jim co se stalo, treba neco udelaji. ( I kdyz o tom pochybuji, ale za zkousku nic nedas.) :potichu
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 6. 2005 15:41

Operátor pochopitelně zjistí jaké číslo se v telefonu používalo. Problém je v tom, že pokud je to TWIST, tak je anonymní a není to tedy komu vrátit. U paušálu by se s tím možná operátor obtěžoval něco dělat.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nokiamaniak(smazano) 5. 6. 2005 15:52

dejvidek píše:Operátor pochopitelně zjistí jaké číslo se v telefonu používalo. Problém je v tom, že pokud je to TWIST, tak je anonymní a není to tedy komu vrátit. U paušálu by se s tím možná operátor obtěžoval něco dělat.
dejvo/quote]

ale přeci by operátor moh nakouknout do seznamu a moh by říct číslo třeba rodičů ... by ho neubylo
Nokiamaniak(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kájislav 5. 6. 2005 19:34

Díky za info, to by mě nenapadlo, kouknout se na přijaté zprávy. Abych se přiznal, drobně jsem se v nich prohraboval a našel asi přítele jisté Moniky. Psal jsem mu teď večer zprávu, tak uvidíme. Seznam měla určitě na simce, nikdo tam není.
kájislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas.kulda 16. 6. 2005 19:57

Do adresáře na zablokované SIM se žádný operátor bez znalosti PIN nedostane. Ale na SIM je napsané sériové číslo SIM a podle toho by operátor v systému zjistil kód PUK a mohli by to odblokovat. Navíc pokud měl dotyčný registrovanou kartu na své jméno, tak by mu to mohl operátor zpět poslat. Pokud dotyčný ztratil paušál, tak už ho určitě dávno zrušil a už má novou SIM se stejným číslem
tomas.kulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andre (novy) 19. 6. 2005 21:57

ja myslim, ze se operator pokud se jedna o predplacenku moc snazit nebude. Chce mit co nejvice zakazniku ( spise aktivnich SIM ), takze to nebude nejak moc honit a radeji pocka za si dotycny koupi u nej novou SIM.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 19. 6. 2005 22:04

kurnik ty ses ale vycuranej :D , je srandovni ze ti nestaci zes nasel neci mobil ale jeste by sis z neho chtel zavolat ci poslat sms :D tak takovych lidi by se naslo...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Driver 19. 6. 2005 22:14

Samozřejmě že TMO podle čísla SIM (nemyslim telefonní číslo, ale číslo SIM) zjistí číslo, který se na tu SIM váže, zjistí kam to číslo volalo, z jaký buňky, kdo volal jemu atd. Ale pochybuju, že bude TMO ochotnej tohle dělat.

Zkus tam dát jinou SIM a podívat se na ty jména, popř. SMS. Taky můžeš zkusit dát někam inzerát, že si našel tel. a pak podle IMEI zjistit, jestli se ti ozval pravej majitel. Ale pochybuju, že někdy bude kvůli A55 něco řešit. SIM si může od TMO nechat poslat novou s tím číslem, sice za to TMO chce myslím 400,- ale i tak se to vyplácí (třeba Oskar to má zadarmo....) a ten mobil má prakticky cenu = 0,- Kč
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jnrzck 19. 6. 2005 23:25

Resil jsem podobny problem pred cca 6 lety. Tenkrat to byla motorola amio:-) Trvalo to celkem dlouho, protoze v nekolika prodejnach paegase mi rekli, ze cislo z ni nedostanou, ale nakonec se do seznamu dostali a nasli tam tel. cislo domu. Koukali na me jak na blazna a asi desetkrat se zeptali jestli chci telefon vratit:-) Hosan byl fakt happy kdyz se mi ho po asi 4 dnech podarilo sehnat...
jnrzck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baggio 20. 6. 2005 05:24

... to je od tebe opravdu chválihodné, že chceš někomu vrátit mobil. Nedávno jsem též našel težce stařičkého "Sonáče" a vrátil ho, byl to foun mladý kočičky ze zdejšího gymplu. Třeba je to pro tebe nějaké znamení od nejvyššího... :lol: (Já jsem už zenatý :) )
Ale měl bych ještě malou technickou, a to - vrátil bys ho též, kdyby jsi našel třeba N 6230i? (Sorry děti, ale já ne. Nedávno mi omylem vypadla kešeňa, kde bylo tolik včetně dokladů, že bych si takový nový foun mohl hned koupit. Myslíš, že se někdo ozval? Můžeš hadat... :twisted:
Baggio
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 20. 6. 2005 06:46

nejsem autor, ale pokusil bych se. Přestože tchýně nedávno přišla o Nokii 7200 (tuším - to véčko v textilu). Ta radost majitele za to stojí. BTW nebylo by to poprvé, kdy bych něco vrátil a taky už jsem ztratil peněženku...
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků