DEFINITIVNÍ FUP - DŮVOD KE ZMĚNĚ ISP - PODVOD TISÍCILETÍ

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M.S.P. 2. 6. 2005 15:02

Stahuju Mandrake Linux s FTP a celý den mi to jede 500 - 900kbps. Jestli oni neblokujou jen zlodějský zahraniční FTP
:wink:
M.S.P.
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 3. 6. 2005 12:00

Po pár týdnech jsem zase v Čechách - spustil jsem Strong a dnes od 6:00 a do 10:00 to stahovalo bez přerušení průměrně 100kB/s. Znamená to snad, že ten hodinový ani rychlostní FUP zrovna nyní neuplatňují?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 3. 6. 2005 15:41

nam to tedka taky na nekolika lokalitach zacalo litat i pres 100kB/s...prumerne tak 80-90kB/s
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laznik 8. 6. 2005 23:03

tak posledni zuctovani???? http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=62544

tak asi opravdu padam, 2GB co to je??? Prosim napiste nekdo neco co vite.
laznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 9. 6. 2005 09:13

Počítá se do P2P taky Skype? To by potom vysvětlovalo, proč je horší než s dialupem.
Zarazilo mě jemné odstupňování P2P: 48kbps, 28kbps a 16 kbps. :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 9. 6. 2005 10:31

FUP V DEFINITIVNÍ PODOBĚ - SPROSŤÁRNA, KTERÁ TÉMĚŘ NEMÁ OBDOBY


Na cdma.cz jsem nalezl dnes ráno text, který jsem považoval za vtipný a dobře vypracovaný hoax (autor Peggynek - http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=62544 ).

Nedalo mi to a tak jsem zavolal na techsupport ET ( 800 33 00 11 a potom postupně volby 1- 8- 3). Jaké bylo mé překvapení, když mi operátor na druhé straně potvrdil zavedení FUP a stejně, jako Peggynekovi mi obratem poslal mail se zněním vlastností FUP:


Předmět zprávy:parametry FUP

|-----------------|
| (*) Vazeny pane |
| ( ) Vazena pani |
|-----------------|,

dovolujeme si zaslat Vami pozadovane informace

Obsah zprávy:(See attached file: Parametry FUP.doc)

Aktualni informace ziskate na strankach http://www.eurotel.cz nebo na bezplatne
informacni lince 800330011, pro zakazniky site Eurotel *11.

S přáním hezkého dne,

Oddělení péče o zákazníky


V příloze bylo:

Popis časových zón

Časová zóna Koeficient
špička od 8:00 do 24:00 1
mimo špičku od 00:00 to 8:00 0,2
Příklad:
1. pokud zákazník přenese ve špičce např. 100 MB - započítá se mu do FUP všech 100 MB (100 x 1)
2. pokud zákazník přenese stejný objem dat mimo špičku - započítá se mu do FUP pouze 20 MB (100 x 0,2)
Tabulka 1. - určuje maximální rychlost v závislosti na překročení limitu dat
do 2,8 GB (špička) do 2,8 GB (mimo špičku) do 4,2 GB (špička) do 4,2 GB (mimo špičku) do 5,6 GB (špička) do 5,6 GB (mimo špičku) nad 5,6 GB (špička) nad 5,6 GB mimo špičku)
WHITE ZONE N.A N.A. N.A. N.A. 256 kbps N.A. 256 kbps N.A.
GREY ZONE N.A. N.A. 128 kbps N.A. 64 kbps N.A. 48 kbps N.A.
BLACK ZONE 48 kbps N.A. 28 kbps N.A. 28 kbps N.A. 16 kbps N.A.
N.A. - neuplatňuje se
Tabulka 2. - popis zón využití
WHITE ZONE a) E-MAIL (POP3, SMTP, IMAP4)
b) HTTP (běžné surfování na webu)
c) ostatní doplňkové služby – ICMP, DNS, …
GREY ZONE d) IP VPN, HTTPS
e) FTP,
f) služby streamingu (Real Audio, Real Video, web rádia, tel., filmy …)
g) nespecifikované a ostatní služby
BLACK ZONE P2P sítě


Originální přílohu, zaslanouEurotelem v HTML (je přehledná), můžete otevřít na http://www.antikomunista.narod.ru/ , kdyby se Vám nezobrazily znaky korektně, tak zvolte znakovou sadu Středoevropské jazyky - Windows 1250). Nebo lépe - na http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.a ... 7&CAI=2114 je článek, věnovaný tomuto tematu.



Podle mého názoru Eurotel jednoznačně porušil smluvní podmínky, a proto je možné "beztrestně" odstoupit od smlouvy. Je na to 14 dnů. Otázkou ovšem je, jestli to Eurotel uzná...
Naposledy upravil _-0-_ dne 10. 6. 2005 11:01, celkově upraveno 1
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Špidla 9. 6. 2005 11:28

Počet přenesených dat se počítá denně, týdně a nebo měsíčně?
Špidla
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peggynek 9. 6. 2005 12:03

Ahoj vespolek,
chtel jsem jen rici, ze nemam ve sve povaze vytvaret hoaxy. Sam je nemam rad, tak je necinim ani ostatnim.

Zel, Eurotel me radoby hoaxy (po pravde receno bych byl velmi rad, kdyby to hoaxy byly) zasobuje skoro kazdy den.

Naposledy mi zamitli vypoved dle clanku VP 12.2.3 a posleze mi vypoved bez meho souhlasu prevedli na Vypoved dle clanku 12.2.2, ktery Eurotelu zarucuje zaplaceni Smluvni pokuty dle clanku 11.4.
Cekam na jejich vyjadreni jak na smilovani Bozi a uz se zbrojim s kamaradem pravnikem, jak se k tomu postavime.

Rozhodne jim nedam lehkou sanci.

Peggynek
Peggynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod teXter 9. 6. 2005 12:11

info o FUP (rychlejsi server, znakova sada ok):

http://vycvikpsu.unas.cz/FUP.html[/url]
teXter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroy 9. 6. 2005 20:43

Je to k nastvani.... tipuju ze za 2 roky rapidne ubyde zakazniku.... skoda ze se jim to neprojevi na telekomunikacnich sluzbach. PRAL BYCH JIM TO!
leroy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cinique 9. 6. 2005 21:32

Hmmm... Clovek je par dni mimo a pak nestaci koukat. A mohl by mi tu tabulku nekdo vysvetlit? Priznam se, ze tomu tak uplne nerozumim. Ted jsem prolezla cely stranky eurotel.cz, kde maji byt pry ty aktualni informace a o FUP jsem nic nenasla.

Tak jak to teda funguje? Od kdy do kdy se to pocita a jak dlouho je pak uplatnovano to omezeni? To jako kdyz stahnu za mesic 5,6GB, tak dalsi mesic mi pojede http max rychlosti 256 nebo jak?

A jak je vubec mozny, ze me o tom nikdo neinformoval?



to leroy: treba se jim to trosku projevi na telekomunikacnich sluzbach. Kdyz kazdej prispejeme svou troskou do mlyna. Ja si chtela poridit smartphone eurotel s nejakym tarifem. Ale neudelam to. Jakmile mi skonci smlouva (a mozna i driv), tak s ET koncim jednou pro vzdy. A myslim, ze dalsich nejmin 30000 lidi na tom bude podobne.
..................> líp už bylo <...................
cinique
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 9. 6. 2005 21:38

Ja nevim me ten omezeny internet vubec nevadi :)
doma mi 20gb D/U naprosto staci a jeste mi zbyde :)
vubec mi to nevadi a jsem jen rad
software a hry se kupuji :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 9. 6. 2005 22:39

Ja se nestacim divit...ale porad mi nejak nejde do hlavy, ze ET si takhle meni podminky hry v jejim prubehu a jeste se ani nenamaha nikoho ze zakazniku informovat. Mozna az pote, co si zakaznik sam nahodou o nove info sam zatelefonuje...me to pripada naprosto absurdni.
To jsem jediny komu to pripada postaveny na hlavu? Mam chut na ET vychrlit vsechny nadavky co znam jak jsem zase vytocenej.
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 10. 6. 2005 11:21

JAK ZJISTIT AKTUÁLNÍ OMEZENÍ...
Po přečtení článku http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.a ... 7&CAI=2114 jsem poprfvé v životě zavolal na infolinku 800330011 a požádal dámu, zda může potvrdit, zda článek mluví pravdu. Nejdříve mi sáhodlouze vysvětlovala, že je testovací provoz, že někdo byl rychlý a někdo pomalý atd atd. Tak jsem ji SLUŠNĚ zarazil, že mě ani tak nezajímá, jak k tomu došli a čím si to zdůvodňují - zajímá mě, jestli je to pravda, a zda by mi takovou věc dali vědět sami, pokud by to byla pravda. Načež přitakala, že to pravda je a že to prý taky mají na internetu, ale neví kde, že se po tom podívá. Po deseti minutách poslouchání příjemné hudby jsem to vzdal a zavěsil.
Za chvíli jsem zavolal znovu a tentokrát vyslovil jiné dámě přání, zda mi podle článku na mobilmánii může říci můj aktuální stav účtu. Řekla, že nemůže, že to budu mít na faktuře, včetně SMS, volných minut atd. Tak jsem ji ujistil, že s tím, co od ET mám, se SMS posílat nedá a aktuální stav omezení na faktuře asi nebude, tak mi pustila hudbu a šla se zeptat. Po 10 minutách příjemné hudby jsem také zavěsil.
Pokusil jsem se tedy zaregistrovat na WEB k ET jako zákazník, třeba bych se stav dověděl tam, vyplnil jsem číslo (modemu) a ... k dokončení registrace už mi chybí poslední věc - přečíst potvrzovací SMS, kterou mi na modem poslali :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinique 10. 6. 2005 13:20

Ovo: Tomu jsem se i zasmala :-) Ale ono je to jedno. Stejne se vsadim, ze ani v zakaznicke sekci o tom nic nemaji.

Railbot: Urcite nejsi jediny. Ikdyz mozna si uz spousta lidi zvykla. ET od zacatku stavi veci na hlavu. Ted jsem znovu prolezla celej web ET jestli tam nahodou o FUP neco neni a ne. Nikde ani slovo. Zato jsem nasla dalsi lahudku.

http://www.eurotel.cz/page/pers/jnp/cz/ ... s-FAQ.html

Treti otazka od konce me dostala do kolen. To je neuveritelny, co si ten ET dovoluje. Zkuste si tento odstavecek volne aplikovat treba na prodejce televizoru: Co mám dělat, když dochází k samovolnému vypnutí televizoru po 30 minutách až 5 hodinách? Na tuto otazku by kazdy prodejce rekl: "No to neni mozny, doneste to sem na reklamaci a my Vam televizor (samozrejme zdarma) opravime." A odpoved eurotelu? "No to je uplne normalni, to se musite zvednout, dojit k televizi a rucne ji vypnout a zapnout. Pro jistotu i ze zastrcky."

Kdyz se podivam na pristup eurotelu, jak ho ma od zacatku, tak me uz opravdu muze prekvapit maloco. Prodava smejdy a tvrdi, ze jejich vypinani je normalni, inzeruje neomezeny internet, ktery omezuje, aniz by o tom informoval... A to muzeme byt jeste radi, ze si ty podminky nevymyslel jinak. Predstavte si treba situaci, kdy by si ted ET odsouhlasil pravidla, ze mame mesicni limit 1GB a za kazdy 1MB navic zaplatime 100Kc. To by jiste klidne mohl udelat, proc by ne? Rict by o tom taky nikomu nemusel. A na konci mesice bysme asi nestacili koukat na faktury.
..................> líp už bylo <...................
cinique
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků