Tmobile EDGE - Problem poradite mi ?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DANDA22 21. 4. 2006 12:16

Dobry den, vcera jsem si koupil tarif od Tmobile s kartou ( pcmcia ) GT combo GPRS/Edge, mam problem s tim ze mi nepravidelne zamrza notebook.
Instalace byla provedena bez problemu dle navodu. Problem se projevuje ciste nepravidelne zaseknutim systemu, pres display se objevi pruhy a pc speaker nahlasi pisnutim chybu - musi nasledovat RESET
Zkousel jsem preinstalovat ovladace chipsetu pocitace, i grafiku, pak jsem jeste zakazal sitovku notebooku protoze mela stejne IRQ jako graficka karta., bohuzel ale nic nepomohlo.

Nevite nekdo co by s tim mohlo byt ?
( problemy zacaly az po te co jsem naistaloval tu PCMCIA kartu)
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 21. 4. 2006 12:42

Hmm, jaký máš systém?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 21. 4. 2006 12:47

A nepouzivas take ten jejich pripojovaci program? Prave ten totiz nekde dela problemy. Zkus se pripojit klasicky bez toho programu.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 21. 4. 2006 14:48

Připomíná mi to, jak si otec před pár měsíci koupil do svého staršího notebooku novou síťovou PCMCIA kartu a dělalo mu to podobné věci. Ve finále mu to tak zprasilo počítač, že ho musel celý přeinstalovat. Má tam W98.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDA22 23. 4. 2006 14:44

No mam XP čka, nevim cim to je ale dela to velmi napravidelne.

PS jaky program mam k pripojeni použivat ?
Samozrejme ze používam ten jejich co jsem dostal na CDcku

Dikas za odpoved.
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DANDA22 23. 4. 2006 14:52

Jeste jedna vec, nevim jestli je to normalni, ale pripada mi, ze v nejakych situacich jakmile modem zacne prijimat signal, zacne mi to rusit LCD, které nasledne problikava. Kdyz pak zacvaknu antenu problem s blikanim prestane, ale pak je to pochopitelne dosti pomale.
dela Vam to tady ?
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 23. 4. 2006 15:21

Možná by bylo nejlepší vzít notebook a zajít s tím do prodejny T-M, jestli by si s tím neporadili.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Penik 23. 4. 2006 15:51

Právě, aby nebyl problém v té anténě u karty. Já mám zkušenosti v práci s notebookem tu, že když leží v těsné blízkosti mobil a někdo začne volat, tak se objevují pruhy, někdy se aktivuje tlačítko touchpadu prostě neplecha. Asi ten signál má vliv na chipset a ten pak dělá neplechu. U mobilu si člověk pomůže snadno, prostě ho nebude dávat k notebooku, ale s kartou, která se strká přímo do něj je asi problém.

Jinak jsem to zkoušel i u jiného notebooku a tam to bylo v pohodě.
Penik
Junior

Odeslat příspěvekod Zekon 23. 4. 2006 15:53

Já jsem taky tuto kartu (PCMCIA GT) používal, a problém žádný. Ba naopak, notebook mi zamrzal při připojení s telefonem, proto jsem zakoupil PCMCIA kartu GT a vše se tím vyřešilo. Teď se připojuju zase pomocí telefonu (9300) BT nebo kabel a také žádný problém. Co se tíče rušení, tak s tím jsem se nikdy a nikde nesetkal. Asi bude opravdu nejlepší, když zajdeš do prodejny t-mobile i s notebookem nebo zavolej na data infolinku 4684 (zdarma), ale myslím pouze PO - PÁ.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDA22 23. 4. 2006 16:06

OK diky za rady, zkusim to vyresit zitra a pak napisu jak to dopadlo.
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DANDA22 24. 4. 2006 11:29

Tak byl jsem v TM, zkusil jsem jinou kartu a priznaky ruseni byly uplne ty same, takze je problem asi v mem netebooku, Slot PICMIC je asi blizko displaye, proto to pravdepodobne rusi.
To sekani systemu zkusim jeste vyresit preinstalovanim woken, mozna to pomuze.
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zekon 24. 4. 2006 11:56

Tak jsem hodil po delší době kartu GT do notebooku (Acer TM 245) slot na levém boku v zadní části, tím pádem pod LCD a rušení žádné.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDA22 24. 4. 2006 16:23

tak to je divne ja mam taky ACER Aspire 1360 a rusi to jako cert.
Premyslim ze to jeste zformatuju, trebas to pomuze alespon na to sekani systemu.
DANDA22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Asspenn 24. 4. 2006 20:08

Acer Aspire 3000, XP Home SP2, stejná karta, šlape bez sebemenších problémů (pominu-li pomalost až zamrznutí browseru při deseti a více souběžně otevřených URL kde se něco načítá). Ale třeba teď se mi stránky MM načítají se zapnutým akcelerátorem TM (dodaný s kartou) prakticky stejně jako kdysi ADSL. Přesně řečeno nepozoruju rozdíl. Připojuješ se přes TMCC nebo přes ten druhý soft (Globe Trotter)?
A pokud přes TMCC, dává ti při připojení na výběr mezi APN Globe Trotter a T Mobile CZ - ten první občas zlobil s rychlostí. Ale rušení LCD jsem nezaznamenal. Správce zařízení nehlásí žádný konflikt? A to shodné IRQ síťové a grafické karty ti předtím nic nedělalo?

BTW koukám a PCMCI karta se mi v HW prostředcích objevuje vlastně 4x:
- GT Combo EDGE Wireless modem (IRQ 19)
- GT Combo 802.11g Wireless LAN Adapter (IRQ 19)
- GT Combo EDGE Wireless WAN Adapter (IRQ 19)
- GT Combo EDGE SIM Card Reader (bez požadavku na IRQ samozřejmě)

Ty shodný IRQ nic netrápí, maí různé rozsahy oaměti a I/O

Nevím jestli si tím formátováním disku a reinstalací systému nepřiděláš práci (pokud nemáš image). Pořád se mi zdá jako kdybych někde zahlídl zmínku o tom že zlobí když není k dispozici SP2.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDA22 25. 4. 2006 12:58

Asspenn:
Pripojuji se prakticky pres vsechny ty softy, ktere jsem ke karte dodal na CD
Ruseni se projevuje u kazdeno z nich. ( sekání systemu takzez)

Jediny komflikt ktery mi to hlasi je nejaky
Radic jednoiduche komunikace pro PCI, ale to uz jsem zakázal, stejne jako integrovanou sitovku. Myslel ze to koliduje.
/snazil jsem se sehnat nejaky ovladac ale nepodarilo se)

Kde mas umisteny slot pro PCMCIA ? ja to mam prakticky hned vedle disp. vlevo.

Premyslel jsem ze zkusim jeste vyreklamovat notebook, mam pocit ze mi nefakci wifina a odesel mi jeste levy ALT coz s timto problemem nema nic spolecneho. Spise jestli nemam do vad popsat i tento problem. (s rusenim a sakánímú Je to docela spekulativni, ale pokud to nedela nikomu jen me, tak je dost mozne ze za to muze notebook.

Img k systemu nemam, format jsem videl jen jako posledni moznost pred tim ze se z pocitacem ma mesic rozloucim.
DANDA22
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků