Treo 650 vs. PDA Compact

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Treo650 27. 1. 2006 11:31

výhody nevýhody který je lepší??
Treo650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 27. 1. 2006 11:46

A jeje, pockej az tohle tema obevi Trocken a mousefromhouse... :mrgreen:
kdybys zapijil do vyberu jeste MDA VArio, tak te reknu ze nejlepsi je prave ten (musim si pochvalit budouci "mobil") ;-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treo650 27. 1. 2006 11:50

To už se tady snad řešilo? :eh
Treo650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 27. 1. 2006 12:55

Si delas prd...? :)
To je vecne tema, urcite se to resilo tady a na milionech jinch mistech.
Zjednodusim ti to, jestli chces spickovy foun s PDA, tak Treo, pokud chces zajimave male PDA a moznost z nej volat, tak MDAc.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod Treo650 27. 1. 2006 12:58

Jsem tu novej tak se omlouvám, čili treo 650 je lepší jsem pochopil :tleskani
Treo650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 27. 1. 2006 13:01

Treo650 píše:Jsem tu novej tak se omlouvám, čili treo 650 je lepší jsem pochopil :tleskanin/quote]


Je uplne jedno, ze jses novej, vsude plati, nejdriv hledej, pak ptej. Nikde a nikdo to nema rad, kdyz se vsechno resi nekolikrat, je to peklo pro adminy i pro uzivatele.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 27. 1. 2006 13:04

Treo650 píše:Jsem tu novej tak se omlouvám, čili treo 650 je lepší jsem pochopil :tleskanin/quote]

To je právě věc názoru. Mousefromhouse napíše, že rozhodně MDAc, ale takovej Trocken by napsal, že MDAc je absolutní ***** a ať bereš Treo...Takhle to srovnávat prostě úplně nejde. Přečti si o každým přístroji co nejvíc a uvidíš.
USER47
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 27. 1. 2006 16:21

Tak uz jsem tu... :D

Kdyz bych mel porovnat pomer cena/vykon , tak urcite MDAc, s tim snad musi souhlasit kazdej... Zalezi, co s tim mobilem budes delat... Compact ma o dost prijemnejsi rozmery nez Treo (v kapse nepoznas rozdil od normalniho telefonu), standardni miniUSB konektor je take velka vyhoda (kabel stoji cca 20 korun). Hlavni rozdil je mezi operacnimi systemy, WindowsMobile je (podle meho nazoru) lepsi nez PalmOS, spis rekni, na co budes ten tel. vyuzivat... Vyhodou trea je naopak EDGE, ale to vyuzijes jenom tehdy, kdyz jej budes pouzivat jako modem k PC...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 27. 1. 2006 16:25

Jinak jeste doporucuju precist si toto: http://www.mobilmania.cz/kapesni/AR.asp?ARI=109917 a mozna i tu vyzivnou diskusi pod tim :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 27. 1. 2006 18:01

Uz jsem tady taky ... :lol:
Jednoznacne jsem pro Treo: KLAVESNICE, DISPLEJ A OS
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 27. 1. 2006 18:13

Ja bych chtel pouze podotknout, ze autor je pravdepodobne zacatecnik a s PDA nema moc zkusenosti, takze si myslim, ze by pro nej byl vhodnejsi Compact, protoze WM jsou IMHO ponekud vice User-friendly nez Palm... Navic ta klavesnice se beztak vyuzije jen tam, kde nelze pouzit Grafitti (MHD, auto atp.). Grafitti je totiz rozhodne rychlejsi nez klavesnice... Tak a ted do me, ale odpovim asi az pozdeji, protoze ted jdu do mesta nachvili posedet do nejake dobre hospody : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod trocken 27. 1. 2006 18:37

Ja se nechci hadat, ale graffiti je IMHO dobre na PDA a na smartfounu je lepsi klavesnice.
Oba pristroje (MDA/C-Treo) jsou dle meho nazoru vice smartfouny nez PDA.
90% casu jsem Treo pouzival jako telefon, bez klavesnice by letelo z okna ;)
Osobne jsem ted spise priznivcem kombinace PDA+telefon.

mousefromhouse píše:Ja bych chtel pouze podotknout, ze autor je pravdepodobne zacatecnik a s PDA nema moc zkusenosti, takze si myslim, ze by pro nej byl vhodnejsi Compact, protoze WM jsou IMHO ponekud vice User-friendly nez Palm... Navic ta klavesnice se beztak vyuzije jen tam, kde nelze pouzit Grafitti (MHD, auto atp.). Grafitti je totiz rozhodne rychlejsi nez klavesnice... Tak a ted do me, ale odpovim asi az pozdeji, protoze ted jdu do mesta nachvili posedet do nejake dobre hospody : )
trocken
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kojot 27. 1. 2006 19:03

to mousefromhouse:
-No takze, ja sve Treo take pouzivam vice jako telefon, nez jako PDA, cili klavesnice rozhodne ano. 1:0 pro Treo
-Dale tu mame uzitecnost EDGE/USBmini, kdy USB mini kabel si koupim mozna jednou, abych bud mel druhy, nebo puvodni znicim, EDGE pouzivam denne na ICQ, a emaily, kdybych mel nonstop, tak i net radio, podcast, brouzdani, apod. 2:0 pro Treo
-Co se tyce User friendly, je vec nazoru, Treo se da pohodlne vetsina denne pouzivanych veci ovladat bez notnosti stylusu, z pohledu PDA je PPC mozna vice intuitivni z prvniho pohledu Windows uzivatele PC, to se ale za par dni setre, zatimco pohodlnost ovladani v terenu na WM uz nedozenes. 3:0 pr treo.

Cili jak vydis, zrovna tve argumenty MDAc nepomohly.... :)

EDIT: v pomeru MDAc vs Treo 650 je lepsi MDAc, o tom neni opravdu pochyb, Treo bylo dost drahe, je dost drahe a bude dost drahe. Ver ale, ze za to dostanes hodnotne veci jako spickovy display, na komunikator natoz na PDA spickovou vydrz (1800 mAh) a asi nejkvalitnejsi mini klavesnicku (drzi rekord v psani).
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 27. 1. 2006 19:17

Kojot píše:-Dale tu mame uzitecnost EDGE/USBmini, kdy USB mini kabel si koupim mozna jednou, abych bud mel druhy, nebo puvodni znicim, EDGE pouzivam denne na ICQ, a emaily, kdybych mel nonstop, tak i net radio, podcast, brouzdani, apod. 2:0 pro Treo

ja bych souhlasil s mousefromhouse. Prave proto ze telefon pouzivam jen pro mail a icq (co se datovych sluzeb tyce) a tady nevidim v EDGE tak uzasnou vyhodu. to me prijde sikovnejsi ze mam USB kabel nejen u sveho pocitace, ale i u pritelkyne, v praci, u rodicu. tenhle kabel ma snad kazdy k fotaku takze sebou nemusim tahat nabijecku. A vzhledem k tomu ze mi Mpx200 vydrzi s bidou den tak se mi to hodi...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trocken 27. 1. 2006 20:26

Pro Treo se da koupit Brando kabel co se vleze do penezenky.
Pri existenci 3G siti je EDGE IMHO minimum.
Základ tuningu je chlupatý volant!
trocken
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků