Vyčištění displeje - neřešitelný úkol

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mickaelb 30. 3. 2005 21:05

Prosim Vas nevite jak ucinne vycistit displej? Nejedna se o sklicko na krytu, ale kdyz zdelam kryt tak samotny displej a na nem takove to sklenene (ci snad plastove?) sklicko, at delam co delam vzdy tam zustanou bud, mastnoty,nebo, a to casteji, prach a chloupky. A ani za Boha nejdou odstranit, uz to vypada ze tam nic neni, nasadim kryt, zapnu, a je toho tam jeste vic. Budu rad za kazdou radu. Diky
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rk747 31. 3. 2005 08:26

Bohužel v amatérských podmínkách je problém téměř neřešitelný,přesto něco se s tím udělat dá. Mastnotu vyšistíš měkkým hadříkem navlhčeným např. v roztoku na čištění brýlí apod., nedoporučuji líh ani rozpouštědla, vol raději méně agresivní látky aby nedošlo k poškození krytů. Prachu se nelépe zbavíš pomocí štetečku na čištění optiky, některé jsou dokonce vybaveny "foukátkem", při stisku smetí z displeje sfoukneš, zbytky vymeteš štětcem, hadřík, byť sebelepší, zanechává další smetí. Další dobrou pomůckou je stlačený vzduch ve speciální nádobce, dá se sehnat v kancelářských potřebách, slouží k čištění PC klávesnic. Samotné čištění je nutné provádět v prostorách s minimální prašností, v normálních bytových podmínkách doporučuji např. koupelnu, kde je prachu relativně nejméně, důležitá je i doba čištění, v noci je přítomný prach v místnosti minimálně zvířen a tím se dále snižuje množství opětovně usazených nečistot. Mně se podařilo displej vyčistit jen pomocí štětce. Pokud nebudeš s výsledkem spokojen, zajdi do servisu, kde mají profesionální vybavení, používají stlačený vzduch, tam by měli vyčistit displej nejlépe. :wink: :D
SONY CMDX-1000/SONY CMD Z-5/N7650/N7610/N70/N73/N95/iPhone 3G 16 GB/Samsung I8910HD/iPhone 3GS 32 GB Black/iPhone4/SONY Xperia S/SONY Xperia T/SONY Xperia Z/SONY Xperia Z Ultra
rk747
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mu.mi 31. 3. 2005 08:52

Doporučuji ti návštěvu servisu, displej je choulostivá část a neustálým očišťováním a rozebíráním celého mobilu, si můžeš přivodit poruchovost mobilu jako celku.
Předchozí příspěvek byl velmi dobrý, co se týká samotného postupu, ale vzhledem k tomu, že zřejmě nemáš zkušenosti, vřele doporučuji tuto záležitost přenechat odborníkům.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 31. 3. 2005 09:16

Mu.mi píše:Doporučuji ti návštěvu servisu, displej je choulostivá část a neustálým očišťováním a rozebíráním celého mobilu, si můžeš přivodit poruchovost mobilu jako celku.
Předchozí příspěvek byl velmi dobrý, co se týká samotného postupu, ale vzhledem k tomu, že zřejmě nemáš zkušenosti, vřele doporučuji tuto záležitost přenechat odborníkům.i/quote]

myslim ze ne,je to nokia 3200 a tam sou vymene kryty takze by to na to melo byt trochu stavene,displej necistim porad,tak 5x do roka,skusim ten stetec
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mu.mi 31. 3. 2005 12:10

Pokud je to jak říkáš a displej je zaprášený pouze na povrchu, tak bych asi oba kryty umyl v teplé vodě, přípravkem na mytí nádobí a houbičkou a po opláchnutí dobře usušil - nedělám si legraci. Přípravek na nádobí a voda odstraní všechnu mastnotu, kterou nevidíš. Já takhle omývám občas gumovou klávesničku na dálkovém ovladači včetně krytů a funguje to spolehlivě.
Po omytí vodou kryt ztratí elektrický potenciál a přestane přitahovat prach, alespoň do smontování přístroje.
Štěteček na displej - samozřejmě.
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 31. 3. 2005 13:23

http://img148.exs.cx/my.php?loc=img148& ... ov32kv.jpg
nemohl sem to jaksi dostat aby to bylo tady tak si klinete na link ;),ale ted tady popisu ktere sklicko chci vycistit,je to to ktere je na tom obrazku,je zapadle v jakesi gume,nejde vydelat.
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gloe 31. 3. 2005 13:33

3200 mam taky a cistim ji bud bavlnou, nebo vezmu steticku do ucha, jemne ji namocim a display utru - prach a takovy hovadiny se na to chytnou, potom bud zase druhou stranou nebo tou bavlnou to setru.
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 31. 3. 2005 15:14

Bavlna je na to asi opravdu nejlepší...

Kryt normálně omeju vodou a mýdlem a utřu ho.... už je dost poškrábaný, taky je to u vás stejné?
Petr_Novak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 31. 3. 2005 16:08

Petr_Novak píše:Bavlna je na to asi opravdu nejlepší...

Kryt normálně omeju vodou a mýdlem a utřu ho.... už je dost poškrábaný, taky je to u vás stejné?
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mickaelb 31. 3. 2005 17:40

Petr_Novak píše:Bavlna je na to asi opravdu nejlepší...

Kryt normálně omeju vodou a mýdlem a utřu ho.... už je dost poškrábaný, taky je to u vás stejné?
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gloe 31. 3. 2005 17:56

mickaelb píše:Jo zezadu je takova elipsa tak 1,5x0,8cm a vpredu sou takove ryhy ktere sou videt jenom na slunci,neco jako na starsich autech na laku,ale fakt celkem odolny,az na ty skrabance,celkem se mi na nem libi ze ho nema skoro kazdy teda aspon ja nikoho, kdo by ho mel neznam,a tak to neni jako t630 tu u nas ma kazdy a vsichni hned:jee to ma ten a ten a to je tam na nic...........Proste stylovka. :D
Jo jo, ach ta elipsa!! :D
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kulička Sandry 31. 3. 2005 19:09

Hele tos ještě neviděl můj displej, chtěla jsem napsat moji obrazovku, ale to by byla asi blbost? Ale co bys chtěl od blondýny.
Až si pořídím novej mobil, ale ani nemusí být nejnovější, tak s tím starým švihnu o zem a bude hned vyčištěnej.
Kulička Sandry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 31. 3. 2005 20:05

Ještě jsem chtěl dodat, že u 3200 je bomba to, že se vám nepoškrábe displej. Jen kryt...
... nevíte kde se dá sehnat nový? Jeden jsem viděl v Brně na hlavním nádraží - ale ten byl s potiskem :( )
Petr_Novak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 31. 3. 2005 21:04

2 Petr Novak: Vyzkousej v Brne Nokia Gallery, ale nejsem si tim jistej, kdyby ho tam meli, dej mi prosimte vedet treba na E-m@il, taky bych potreboval novej kryt. I kdyz jsem nekde v nakym foru cetl, ze staci vzit vosk na snowboard a prejed tim ten kryt, nebo vosk na lyze a i ho zazehlit, ale nefim jestli to funguje, protoze jsem se to jeste neodhodlavyzkouset :) .
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 1. 4. 2005 17:21

Gloe píše:2 Petr Novak: Vyzkousej v Brne Nokia Gallery, ale nejsem si tim jistej, kdyby ho tam meli, dej mi prosimte vedet treba na E-m@il, taky bych potreboval novej kryt. I kdyz jsem nekde v nakym foru cetl, ze staci vzit vosk na snowboard a prejed tim ten kryt, nebo vosk na lyze a i ho zazehlit, ale nefim jestli to funguje, protoze jsem se to jeste neodhodlavyzkouset :) .


Já jsem v Brně jednou ročně - na INVEXu :D Viděl jsem ho, když jsem z něj jel domů... každopádně zkusím Nokia Gallery i jinde... je-li tam
Petr_Novak
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků