Alcatel končí! Jakou teď vybrat značku?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Demon 17. 5. 2005 18:19

Alcatel chce odprodat svůj podíl v podniku s mobilnímy telefony. Tím pádem chystaný S853 je asi poslední mobil, který tato firma uvede.
Já už ale jeho koupi neplánuju a rozhoduju se, na jakou přejdu značku. Co vy? Majitelé Alcatelů, jaká značka (kromě Alcatelu) je pro vás nejpřijatelnější? A "nealkateláci" můžou nabýzet své favority a napsat proč.
Demon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Demon 17. 5. 2005 18:25

Mně se ze všech nových telefonů nejvíc líbí Nokia 6680. Tu si dovedu představit, jako svůj budoucí mobil.
Demon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beckham 17. 5. 2005 18:51

Demon píše: Majitelé Alcatelů, jaká značka (kromě Alcatelu) je pro vás nejpřijatelnější? n/quote]


Já už s koncem Alcatelu pár měsíců počítám. Za svůj přístup k zákazníkům a celkové propagaci si ani nic jiného nezaslouží. Alcatel je podle mně výjimečný svým ovládáním. Jako první zavedl joystick a také ovládání s horizontálními záložkami. Kompletně všichni výrobci tohle ovládání zkopírovali. Někdo více, někdo méně, ale nejvíce se to podle mě povedlo Sony Ericssonu. S předchozích modelů T68, T610-630 jsem byl sice zděšen, ale K700i nebo S700i - to už je opravdu jiné kafe. Před časem jsem si pořídil K700i a cítím se v jeho menu jako doma. Naopak ovládání Nokií, Siemensů nebo Samsungů mi zas tak logické nepřipadá. U posledních Alcatelů jsem si také zvykl na špičkové klávesnice, zde by měl SonyEricsson ještě pořádně přidat.
Beckham
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 5. 2005 20:04

Myslím, že nemáte pravdu. Horizontální záložky byly už u Ericssonu T28. A ten byl představen ještě pár měsíců před tím, než se u Alcatelu objevila řady 30x, 50x.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 17. 5. 2005 21:32

to Marek L.: a co Siemens C25 a jeho pas ikonek nahore, to se nepocita?
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 5. 2005 22:08

To byly pouze ikonky, ne záložky horizontálního menu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beckham 17. 5. 2005 22:31

Marek L. píše:Myslím, že nemáte pravdu..../quote]


Tak mě nechytejte úplně za slovo. :wink: V době kdy přišel na trh OT501 měly ostatní značky úplně jiné ovládání. Každá položka v menu se dala ovládat horizontálně i vertikálně. U Ericssonů to bylo myslím trochu jinak. Navíc Ericsson T28 neměl 5-ti směrný joystick, což mají dnes všichni.
Beckham
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filda 18. 5. 2005 05:17

děte do Siemensu! Dělají nejlepší mobily v té cenové ralaci. (CX75 [Konkurent Alcatelu S853] stojí určitě méně 7000kč)
Ericsson A1018S, Siemens C35i, Siemens C60, Siemens CX65 ,Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W580i
Filda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gatta 18. 5. 2005 08:28

Měl jsem AT 501 a byl naprosto skvělej a hlavně ovládanej zcela intuitivně. Nyní si už rok těžce zvykán na NOKIA 6230. Je sice nesrovnatelně lépe vybaven, ale vychvalované ovládání Nokií na starý AT 501 nemá. Co bude příští model - nevím.
gatta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@ngo 18. 5. 2005 10:10

Asi v Alcatelové cenové relaci by to mohl bejt nějakej SE
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod <kubeek> 18. 5. 2005 10:23

Nechapu jak nekdo muze rict,ze po roce si jeste zvyka na ovladani N6230. Mel sem Alcatel 511 a opravdu to na nokie nema.Netvrdim ze to byla hruza ale nebylo to ono.IMHO nejhorsi mi prijdou Samsungy...
<kubeek>
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaguar N 18. 5. 2005 11:59

Proč by měl Al. úplně končit? To, že ho kupují Číňani (TLC myslím), je přece stará informace, tak co se děje? V Evropě se má prodávat dál jako Al. a v Asii jako TLC. Můžeme jen doufat, že se tímto zlepší podpora této značky u nás. Já osobně se na Al S853 už moc těším...
Jaguar N
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 5. 2005 12:07

Tak to nevim, co je tezkeho na Samsungu, prijde mi hodne podobny Nokii svym stylem ovladani....Ja dokazu celkem bez problemu ovladat vsechno, krome Siemensů...vse ostatni mam do dvou dnu v ruce
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Free-Style 18. 5. 2005 15:23

Zdar všem.
Alcatel byl vždycky má nejoblíbenější značka, mám od nich dva mobily a jsem spokojen. Alcately jsou naprosto špičkové, akorát to posmolili s tím, že na trh je dali o něco později a to už byly mobily jiné značky za setjnou cenu s více funkcemi. Myslím, že kdyby s nimi přicházeli dříve tak by problémy neměly. Jinak já jsem taky čekal po těch odpovědích Petra Váverky, že Alcatel chce teď fičet do reklamy a čekal jsem, že se zněj brzy stane špičková uznávaná značka. Proto mě článek na MobilMánii zklamal. Asi přejdu na SE. Zdarec Kurec :) (:
Free-Style
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vetristo 18. 5. 2005 16:00

Moj prvy a posledny ALCATEL bol ONE TOUCH CLUB+!!! Takze ak mi tu niekto bude rozpravat o ovladani, .... pravda je vsak taka, ze 511 bola dost stylova a prelomova!!! Skoda len, ze ten joystick sa tak kazil!!! Este pred dvoma rokmi (tusim, alebo 3) by som ako najlacnejsi manazersky telefon odporucal OT715, len skoda, ze ALCATEL zaspal dobu a nestihol ani len farebny displej (hoci funkcie boli na tu dobu dostacujuce), ale pomer cena vykon boli dost zaujimave!!!
Je mi ALCATELU luto, lebo to bol pojem a francuzi prisli v podstate aj o SAGEM (aj ked len zmenil meno, "len")!!! Stascila mozno lepsia reklama a zavrhnutie in-fusiovskej technologie (java bola asi velmi draha???)!!!
vetristo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků