S55 + bluetooth + data nonstop

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wossik 8. 11. 2005 14:48

Máte někdo nějaké zkušenosti s připojením k internetu přes GPRS přes BT se Siemensem S55? Používám Samsung X480 s datovým kabelem a uvažuji o přechodu na bluetooth s S55. Máte někdo osobní zkušenost? Nebo nějaký jiný telefon s BT a GPRS třídy 10 v podobné cenové kategorii?

A co GPRS karty do PC card slotu? Mají srovnatelný příjem, jako třeba mobil?
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí. :)

Alcatel OT Max -> Siemens M35i -> Siem. ME45 -> Siem CF62 -> Samsung E300 -> SE K750i -> Motorola V3 Razr ->N6234 -> Nokia N70 -> Nokia E65 -> HTC Touch 2
wossik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K 8. 11. 2005 15:14

Zkusenost mam a to dobrou, fungovalo to bez problemu. Tedy, cas od casu to sice spadlo, ale mozna to bylo pocitacem. Urcite to bylo stabilnejsi nez IrDA. Za rok jsem s tim stahnul asi 2,5 GB normalniho pouzivani jenom na web a na poslouchani Radia 1.

Pres kabel by to bylo jeste lepsi, ale to bys musel mit ten specialni, co umoznuje zaroven i dobijeni, takovy je mozne si udelat ci koupit.

PCMCIA karty jsou dobre spise pro notebooky, tam je vyhoda ze nemusis mit s sebou spousty kabelu. U normaniho stojiciho pocitace by se asi nevyplatily.

Kvalita prijmu je samozrejme dulezita, ale jeste dulezitejsi je volna kapacita na BTS, tj. aby v tu dobu dam moc lidi nevolalo. U nas na vesnici jsem byl s Data Nonstop skoro sam a jelo to na 100%, ale kdyz jsem to zkousel v Praze - Podoli v 8 vecer. tak nula nula nic, zkratka plno. Spicka u DN byla/je okolo 22. hodiny.

K
K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wossik 8. 11. 2005 16:17

To K: Díky za info. Mě právě jde o připojení na notebooku. Ale aby to nevyšlo zase moc draho. Používám samsunga s dobíjecím datovým kabelem, ale je to dost neohrabané, pokud člověk chce s NT někam přecházet a tak.. Proto bych uvažoval o tom BT, mobil někam do kapsy či batohu, když se někam přesunuju a nemusím nic odpojovat nebo za sebou tahat kabelů a kabelů (tedy datovej kabel s mobilem, myšku a nabíjení, pokud zrovna musím nabíjet). Je otázka, jestli je BT dostatečně stabilní ve srovnání s datovým kabelem.
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí. :)

Alcatel OT Max -> Siemens M35i -> Siem. ME45 -> Siem CF62 -> Samsung E300 -> SE K750i -> Motorola V3 Razr ->N6234 -> Nokia N70 -> Nokia E65 -> HTC Touch 2
wossik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K 8. 11. 2005 16:30

Jestli myslis notebook, pak mozna by PCMCIA bylo lepsi. To bych mozna doporucil Siemens MC45, co prodavaji v Mobilpohotovosti ve Spalene ulici v Praze 1 za 1290, se zarukou 12 mesicu. Viz http://www.mobilpohotovost.cz . Sam ji mam, tedy ne na GPRS, ale na ruzne test AT prikazu a zatim funguje, viz
http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p= ... efnav=true .

U PCMCIA karet je trochu problem v tom, ze kus te karty vykukuje ze slotu a to neni moc dobre, kdyz se za to vezme, tj. pak se to zlomi ci poskodi (to se mi uz stalo, trochu se hybe ten vykukujici kus).

Pokud mas u notebooku primo BT, pak by to bylo lepsi nez BT pres USB, to se mi take uz dvakrat zlomilo a je lepsi to nestrkat primo do USB slotu ale pres prodluzovacku ci HUB.

Se stabilitou BT jsem problemy nemel.

K.
K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 11. 2005 16:58

Právě to používám při psaní tohohle příspěvku, S55 v kapse, u notebooku MSI hub s bluetoothem...
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wossik 8. 11. 2005 18:52

To Tomáš Marný: hub s bluetoothem? Počkej, to připojuješ jak? Není USB blutetooth lepší? (tedy hlavně menší?)

To K: A jak je na tom ta karta s příjmem signálu? Pohybuji se hodně v místech, kde není asi úplně nejlepší, tak jestli nemá mobil na to lepší příjem. A o kolik to přečuhuje? Když bych to měl v notebooku pořád, tak by to možná překáželo. Zatímco usb BT by tam bylo jen občas. Pohybuju se mezi třema druhama připojení: GPRS, LAN a wi-fi a tak po dobu těch dvou to GPRS nevyužívám. Jinak moc díky za vyčerpávající info. :)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí. :)

Alcatel OT Max -> Siemens M35i -> Siem. ME45 -> Siem CF62 -> Samsung E300 -> SE K750i -> Motorola V3 Razr ->N6234 -> Nokia N70 -> Nokia E65 -> HTC Touch 2
wossik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K 9. 11. 2005 09:07

Vykukuje to asi 2,5 - 3 cm, ma to ale vyhodu, ze je to stejne tluste v cele delce, mam i Nokia Phone Card a ta je nakonci tlusci, tj. pak tam nejde nic dalsiho.

Jaky je prijem, to nedokazu posoudit. U me doma mam na S55 uroven -61, na MC45 asi -64, co jsem tahal z AT prikazu. Ale zase S55 se da ruzne natacet po smeru signalu, zatimco MC45 je porad ve stejne poloze. Vim, ze kdyz jsem nad tou kartu dal dalsi PCMCIA, tak uroven signalu klesla o -20.

MSI dela USB hub s BT: je to takova krabicka, kde je krome BT take USB hub, tj. muzes tam pripojit dalsi zarizeni, coz je dobre, pokud mas malo USB portu na pocitaci a chces jeste neco pripojit.

K.
K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 12. 2005 12:22

wossik píše:To Tomáš Marný: hub s bluetoothem? Počkej, to připojuješ jak? Není USB blutetooth lepší? (tedy hlavně menší?)
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dan Black 28. 12. 2005 12:58

PCMCIA karta taky neni špatná, ale je to jiná cenová třída :?
Mám Option GPRS/EDGE/WiFi Combo a běhá bez závad. Ovšem stála 8000,- :roll:
"Seznamte se... Mr. Black"
Dan Black
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků