Proč ne CDMA? A jaké jiné připojení?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mario 19. 11. 2005 10:50

Pořídil jsem si na 24 hodin CDMA od Eurotelu na odzkoušení - zítra jej půjdu kolem 18h vrátit - chtěl bych se Vás zeptat na důvody, proč bych si toto připojení se smlouvou na 24h neměl zřizovat... Výhody znám, zajímají mě jen zápory... Děkuji všem, nerad bych platit 24 měsíců něco, co stojí za...

P.S.: Nabízejí snad jiní operátoři něco lepšího - levnějšího pro lokalitu Brno? Potřebuji internet ale nemohu nikde montovat externí antény, něco vrtat apod. U WIFI předpokládám je třeba mít externí anténu vždy...


//Zdeněk L.: přesunuto
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirk4 19. 11. 2005 20:57

Protřebuješ to pro cesty? Jinak pro mě je hlavní zápor FUP + omezení jistých sítí. Krom toho bych ten byl taFUPovanej za 2 dny, 2GB se dají udělat na surfování za 2 dny + videa, dema, ukázky, ... 2GB na týden je pro mně dost málo.


V Brně je jinak taky Netbox (http://www.netbox.cz/), ale nevím jestli to má být (připojení) na cesty nebo ne?


// Nemluvíme o warezu!
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans 20 19. 11. 2005 21:24

Jenze to neni 2GB,ale 4GB a od pulnoci do 8 rano se to pocita x0,2.Jinak receno 1GB=200kB.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod Jirk4 19. 11. 2005 21:31

No i 4GB není zase tak hodně moc. A o té noci vím, ale internet využíváme přece přes den ...
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 20. 11. 2005 08:34

FUP není velký problém, mobilní konkurence je mnohem přísnější.
Problémem je nestálost služby, závislost na liokalitě a taky jistota, že za 24 měsíců operátor nejméně šestkrát změní podmínky.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 20. 11. 2005 11:59

Ale to jsou 4GB tydne :lol: .S tema podminkama je to vcelku svinarna,ale co v dnesni dobe vydrzi beze zmeny 2 roky :D
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod web.pavlik 22. 2. 2006 15:06

co kecáš já sem stáhl za 1 den 2.35698 GB tak si neděl ***** CDMA je nej !!!
web.pavlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 22. 2. 2006 15:17

CDMA jedine pokud mas notebook a casto nekam jezdis, jinak pro to nevidim duvod... Spis bych doporucoval ADSL, treba ja mam pres Eurotel 2048/256 za 599 korun (bez FUP - resp. zatim sem si zadnyho nevsim a to stahuju hodne). Podle me mnohem lepsi nez CDMA : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 2. 2006 17:29

Ty podminky se deli take do skupin. Http na portu 80 mimo stream, POP, IMAP, NNTP a SMTP jsou zpomalovany nejmene, streamy, FTP a nezname aplikace (patri sem i VoIP, IRC a jine telnety i IM, tedy i ICQ, ktere ma ale minimalni zatez) patri do sede skupiny. A nejvice jsou zpomalovany P2P site. Pritelkyne ma CDMA v centru Prahy, kde je sice velka zatez, ale hodne btsek, takze ma dobrej signal a po uplynuti pracovnich dob mistnich podnikatelu, ma k veceru hodne slusnou rychlost i docela ping. :) Linux, ISO soubor 700 MB jsem sosnul za hodku z FTP. Diva se bezne na WebTV atd. Na P2P je to dobry jen v noci. Jinak je to dobry pripojeni, a myslim, ze si muzes priplatit za vlastni nebo dynamickou IP adresu. O FUP na CDMA je dobrej clanek na MM, ale pisu z wapu, tak neposlu link.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iceman 25. 2. 2006 08:10

Tak vlastní IP nejde, tohle mě napsali na dotaz ohledně statiské IP.


Prozatím statickou IP adresu u služby CDMA naše společnost nenabízí. O
marketingových plánech do budoucna nemámev současné době žádné informace.

Děkujeme za pochopení a zůstáváme s pozdravem
Žaneta Stránská (odd. péče o zákazníky)
Iceman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob1417 1. 5. 2006 18:24

Možná by bylo dobrý se podívat na ADSL forum.Všude je pro a proti.
bob1417
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 4. 5. 2006 15:57

mno cdma je hodne o lokalite, hodne lidi nadava ja jsem spokojen a to jsem pěknej sosač :) mno jede to porad fajn, ale jsou lokality, kde to jede horror 5kB/s ale doma to jede 80-112kB/s spokojenost... fak fajn, hodne cestuju a libi se mi mobilita, 3G spatny pokryti EDGE to samý...

cdma doporucuju....
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej Čada 4. 5. 2006 16:19

Mně rychlost CDMA málokdy klesne pod 400 kbps; PINGy při on-line hraní se pohybujou od 100 až po 500.
"I carried a torch for you through the wind and rain,
I'll never forget you, but I won't see you again." - PHIL COLLINS
Ondřej Čada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MPxondra 17. 5. 2006 14:25

ja mam ted s cdma problem-a to ze do vcera mi fungovalo uplne normalne i pri online hrani sem mel ping kolem 220ms a od vcera vecek mi internet sice chodi normalne ale ODEZVA se zblaznila kdyz se pripojuju do hry je to ok a ve hre mi to hned napise ztrata spojeni a nakonec me to vyhodi s nakou chybou meril sem si odezvu a je otresne vysoka nevim cim to je kdyby mi nekdo poradil byl bych rad dik
MPxondra
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 17. 5. 2006 14:50

Poridit si CDMA k hrani online her muze jenom trotl, nejlepsi je kdyz nekdo o necem nic nevi a pak o tom plka...

Asi jako koupit si buldozer a kopat s nim diru...
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků