Diskuze o řadě x75

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 5. 2005 18:29

Jelikož se nám v sekci množí otázky na tuto novou řadu, zakládám tento thread, do kterého můžete psát dotazy na řadu nebo jednotlivé modely. Samozřejmě zde může probíhat i diskuze o této řadě.

Možné otázky k diskuzi:
    1.) Bude mít Siemens s touto řadou úspěch?
    2.) Bude vám vadit displej se stejným rozlišením jako u řady x65 (ale zmenšený)?
    3.) Co říkáte na Bluetooth, MP3, paměťové karty a MPix. foťák už u modelu CX75?k/list:u]
Naposledy upravil ConPower dne 17. 8. 2006 19:48, celkově upraveno 3
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 4. 5. 2005 19:30

Ptám se tedy první: bude mít s touto řadous Siemens ůspěch nebo půjde ještě do mínusu? Podle mě to bude mít úspěch, možná ne tak velký jako řada 50 nebo 45 ale alespoň vytáhne z černých čísel.
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 5. 2005 20:08

Pokud máte nějaké otázky k tomuto fóru nebo MobilManii, použijte prosím příslušnou sekci. Zde je diskuse k řadě x75, takže nesouvisející příspěvky - stejně jako jinde - mažeme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ATTOG 4. 5. 2005 20:18

k siemensu rady x75..

cim pozdeji prijde,tim hur pro siemens...a pokud bude mit sebemensi bug ve fw,tak skonci,driv nez zacne

hlavne v zahranici se to projevi
ATTOG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 4. 5. 2005 20:20

a co tohle?
Obrázek
zatím docela povedený telefon.

tohle je na Siemensmania.cz:
Všechny novinky přijdou na trh až na zlomku léta a podzimu a spolu s dalšími dvěma modely UMTS telefonů a jedním speciálním modelem pro hůře vidící ukončí řadu x75 v letošním roce. Pokud půjde vše podle plánu, můžeme se těšit na začátku roku 2006 na nástupce populární SX1
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 5. 2005 20:42

radekm píše:a co tohle?
Foto A75
zatím docela povedený telefon.n/quote]


Designově IMHO ano, ale po stránce displeje a z části i funkcí moc ne. Spíše se mi líbí AX75 :tleskani . Nebudu si ji rozhodně kupovat, ale líbí se mi mi :) .
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 4. 5. 2005 20:45

mě se taky docela líbí AX75, ale musíš počítat s tím že se Siemens bude snažit vyrobit levné telefony tak po ncih nemůžeš chtít velký displej a vynikající funkce. :wink:
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2005 18:49

To vím, ale vem si, že taková C65 teď stojí kolem 3 tisíc a má relativně pěkný displej s výborným rozlišením, dostatečné množství funkcí a vynikajících 10 MB paměti... U řady x75 jsem čekal displeje minimálně 176 × 220 pix. (aspoň u CX75 a spol.).
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ATTOG 5. 5. 2005 19:02

vyborny rozliseni?? 130x130...to nemyslis vazne,navic pasivni displej..to uz si priplatis par klacku a mas cx65
ATTOG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2005 19:05

Neber to až tak doslova :wink: . Přece jen je ale 130 × 130 mnohem lepší, než 101 × 80 :) . Sice to není 208 × 208 pix., ale zaručuje relativně kvalitní zobrazení.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hondaq 5. 5. 2005 21:34

já myslím, že x75 Siemensu pomůže vypadá velmi zajímavě. Mě celkem láká M75 a to proto že má všechno co mi chybělo na M65, ale asi spíš počkám na M85(doufám že se dočkám) :oboze
Je určitě pravda, že by Siemens neměl uvedení 75kové řady moc zdržovat ale nějaký bugy ve fw. bych neřešil - všichni co siemens používáme víme, že se v budoucnu vždycky objevý update :wink:
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AmPedro 5. 5. 2005 22:13

1. Řada x75 má zpoždění, které bude mít dopad na její úspěch. Nevím co v Siemensu dělají ale evidentně nikdy neslyšeli výraz time-based competition.

2. Neuvěřitelná amatéřina kolem prodeje - neprodeje, kooperace - nekooperace, sloučení - nesloučení mobilní divize Siemens jen dokazuje že vedení Siemens (Mobile) které má na starosti sekci consumer products měli být dávno "reorganizováno". Mimochodem dle mého názoru je toto další faktor, který ovlivní úspěch řady x75 (alespoň u firemních klientů).

3. Ad M75 - čím dříve tím lépe ale přelom léto-podzim je na můj vkus dost pozdě.
Používám hodně PDA a k tomu odolný mobil. V tomto segmentu není moc velký výběr (jen Siemens+Nokia a nově Panasonic) takže velmi pravděpodobně bude můj příští mobil M75 a je to vlastně jediná možná volba (ale jen díky přítomnosti BT).

4. ad úvod tohoto fóra - jsem celej šťastnej že mi někdo určí na jaké téma mohu "diskutovat".
Doporučuji naučný slovník a najít si co je to fórum a diskuze.
Oktrojování diskuzí podobným způsobem je slušně řečeno declassé.
AmPedro
Junior

Odeslat příspěvekod Murmi 5. 5. 2005 22:34

Myslím, že v nýnější situaci si Siemens žádné designové úlety dovolit nemůže a řada 75 se zdá být velice povedená a na první pohled působí střízlivým dojmem. Velmi povedený je model A75 - AX75 - konečně výrazná změna v této nejlevnější třídě.
Neřekl bych, že by mi zmenšený displej nějak zvlášť vadil, ale nevím proč je menší, asi nová technologie, při zachování stejného počtu bodů a výsledkem je na pohled jemnější rozlišení.
A pokud bude mít tak bohatou výbavu, včetně Bluetooth, tak lze jen očekávat jeho úspěch a právě to by Siemens teď velmi potřeboval.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MK 6. 5. 2005 16:59

Hondaq píše:...Je určitě pravda, že by Siemens neměl uvedení 75kové řady moc zdržovat ale nějaký bugy ve fw. bych neřešil - všichni co siemens používáme víme, že se v budoucnu vždycky objevý update :wink:"/quote]

No jo, jenže tohle si siemens teď nemůže dovolit. On potřebuje hodně nových zákazníků a ty bugy by mu v tom nepomohly.
MK
Junior

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 6. 5. 2005 17:03

Ono se časem ukáže zda se Siemens v péči o zákazníky zlepší. (doufám) Zatím mu to nějak nejde ale snad se během této "krize" zlepší.
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků