Sireni signalu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 10. 2005 18:20

Ted jsem byl nekolik dni v chate pobliz Spindlu, ktera je ve vysce mirne prez 1000 m.n.m. a ma volny vyhled smerem na jih. Mel jsem pusteny celltrack a docela jsem se divil kdyz jsem se pak podival k jakym vysilacum jsem byl pripojen. sice signal byl jen slaby, ale stejne najaky byl...proto sem se chtel zeptat, je mozne aby se signal siril na takovou dalku? Vzdycky sem mel za to ze BTS pokryje okoli do vzdalenosti nekolika km...ale treba z Prahy to je 150km a nektere BTS jsou jeste dal!!! Neumim si to nejak vysvetlit...
Obrázek
<<cerveny body jsou BTS ke kterym jsem byl pripojen (ty v nejblizsim okoli chaty jsem vynechal)>>
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 10. 2005 19:37

Myslím si, že někde bude chyba. BTSka na 900MHz má teoretický dosah 35-40km, 150km je fakt masakr, bych řekl, že to není možné :-)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirk4 29. 10. 2005 21:32

No tak sou i byli i dny kdy jsem v Itálii při skenování (hledal jsem nějakou sít, automat žádnou nenašel), a bylo pěkně, tak jsem jich našel 6 (!), tj. se odrazily od atmosféry. Ale co bylo tady, to nevim :shock:
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vratu 29. 10. 2005 21:49

Mě to příde také divné... napojit se na vysílač, který je vzdálen půl republiky... :eh

třeba ty ostatní stanice působí jako zesilovače a ten signál rozdávají dále :lol: :mrgreen: no blbá teorie, jdu se zahrabat! :D
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nl 29. 10. 2005 22:50

uff no nie je teoreticky mozne aby si bol pripojeny na BTS, ktora je od teba dalej ako 35 km. signal odtial by si sice mohol chytat, ale uz sa nepripojis. Tych 35km vyplynie z rychlosti sirenia signalu - mobil sa s BTS uz nedokaze potom synchronizovat.
nl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 10. 2005 11:03

no prave, taky je mi to divne...ale ze by to byla chyba se mi taky nezda..vemte si ze vsechny ty vysilace jsou +- v tom smeru kde jsem videl, neni tam zadny z moravy apod. a z ty chaty je dobry vyhled, v noci za dobre viditelnosti je videt jak sviti Hradec Králové...jinak k vetsine jsem byl pripojen vicekrat. fakt zahada.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiborek 30. 10. 2005 11:08

žeby Ufo??
Tiborek
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 10. 2005 21:47

BTSka muze mit i vetsi dosah ale signal nebude pouzitelny (i kdyz bude treba silny). Tam je prave to omezeni dosahu ale je to dano zpozdenim. Teoreticky (i prakticky) lze dosah zvysit pouzitim dvou (a vic) po sobe jdoucich timeslotu. Ovsem za cenu snizeni kapacity site a operator musi takovou BTS na takovy provoz nakonfigurovat.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 10. 2005 21:49

Co se tyce toho pripojeni tak telefon se muze takove BTS drzet a muze se tvarit ze je pripojen ale nezavolas si.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jojak 31. 10. 2005 08:27

Já mám zkušenosti s PMR-kem . Kdybych byl na tom místě v krkonoších v 1000metrech tak se dovolám vysílačkou na půl watů do prahy na sto procent a to na frekvenci okolo 446Mhz

takže chytit BTS-ku na 150km asi není nic zvláštního pokud je přímá vyditelnost tak to není zádný problém a na staničkách PMR sice uvádějí dosah 3km ale na kopečku se ten dosah muže až s 20ti násobit
jojak
Junior

Odeslat příspěvekod jojak 31. 10. 2005 08:30

Fido+ píše:BTSka muze mit i vetsi dosah ale signal nebude pouzitelny (i kdyz bude treba silny). Tam je prave to omezeni dosahu ale je to dano zpozdenim. Teoreticky (i prakticky) lze dosah zvysit pouzitim dvou (a vic) po sobe jdoucich timeslotu. Ovsem za cenu snizeni kapacity site a operator musi takovou BTS na takovy provoz nakonfigurovat.



to asi bude pravda já mám na žaltmaně 739m.n.m signál naplno ale ani si nikoho nemužu prozvonit asi ten signál jde zdaleka
jojak
Junior

Odeslat příspěvekod fany 31. 10. 2005 08:36

Za určitých podmínek šíření to možné je. Spíše se však jedná o časově omezené výjimky. Nelze to tak jednoznačně hodnotit (technické parametry MT, přímá viditelnost atd). Teoreticky je dán dosah majákovou rovnicí a podmínkami šíření.
N720,N440,N540,N550,N640,N650,N2110,N2116,T10,N3310,T18,C25,N7650,P910i,
fany
Junior

Odeslat příspěvekod pejda 13. 1. 2006 15:23

Před asi dvěma lety se mi povedlo něco podobného v Tatrách. Nahoře na vrcholu jsem prohledával sítě, abych poslal SMS a telefon mi několikrát za sebou našel Eurotel CZ. Přitom nejbližší bod území ČR z Tater je asi 100km vzdušnou čarou. Připojit jsem se samozřejmě nemohl, protože jsem tam měl jenom T-Mobile (tehdy Paegas). Ale dost mě to udivilo a tehdy mi to ani nikdo nebyl schopen vysvětlit.
pejda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 13. 1. 2006 18:05

pejda píše:...našel Eurotel CZ. Přitom nejbližší bod území ČR z Tater je asi 100km vzdušnou čarou. Připojit jsem se samozřejmě nemohl...m/quote]


Tak to je mazec. Ja bývám často na letišti Brno-Tuřany. Až k Pálavě rovina, potom Pálava a pak už Österreich. Z letiště 50 Km vzdušnou čarou? Rakouské sítě taky najdu a sem tam se mi k nim daří připojit. Dostanu uvítací textovku a držím na jedné čárce.
Nepředpokládám, že by na budově terminálu byla některá ze zahraničních BTS, i když se to tam jimi jenom hemží. Přece jen, signál je velmi slabý.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 13. 1. 2006 18:12

ja ked som bol v Taliansku v Rime tak som v pohode chytil HR operatora a podarilo sa mi aj Slovinskeho, neviem ako to bolo mozne ale skoro som sa utlkol smiechom :D chytal som to na E398->Rokr :D
Andrew-DC
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků