co víte o záření SAR?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dzon.d (novy) 23. 10. 2005 09:33

ahoj zajimalo by mne co vlastne dela cloveku? take jsem nekde slysel ze se siri i po kabelech handsfree je to pravda? a jake mire?
dzon.d (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod globalplayer 23. 10. 2005 10:01

Ak sa nemylim, šíri sa aj cez handsfree ale neviem v akej miere,,,ale byt tebou nezatazujem sa tym,lebo SAR je len jeen typ ziarenia,ak sa pozres okolo seba tak zistis ze 24 hodin denne si pod vplyvom nejakeho vyzarovania.lebo vsetky elektrospotrebice maju urcite vyzarovanie,,proste vsetko,,este aj električky :D
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 23. 10. 2005 10:20

záření SAR je myslín neionizující elektromagnetické záření (pokud se nepletu). Nejvíce škodí dětem do 6ti let. Může mít vliv na nespavost, alzeimrovu nemoc (nenapsal jsem ji správně, ale víte, co myslím), nádorové bujení, bolesti hlavy...
Všechny dnešní telefony ale splňují normy o tomto vyzařování a tak by to mělo být snad OK. Ale jak už tady psal někdo předemnou, kolem nás je všude nejrůznějšího záření a škodlivin... Například bych nechtěl bydlet pod BTS...
Bezprostřední nebezpečí při používaní telefonu nehrozí. I kdyby, v dnešním světě je to už jedno. A to tu ještě nemáme 3G. To bude teprve bomba. myslím si, že bychom se bez toho obešli.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 23. 10. 2005 10:39

Myslite si, ze muze mit nejaky spatny vliv takto blizko umistena BTS (nebo jak se to jmenuje) ?

Obrázek
fales
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 10:44

fales urcite
i kdyz se dalalo mnoho testu ale nic to nevyvratilo ani nepotvrdilo
Imho se to dovima za nekolik let jeste je mlada technologie aby se to nejak projevilo
je to e.magneticke pole

Jiste jste se setkali s tim ze kdyz mate dlouhy telefon napr hodinu a vice tak vas pak ne primo boli hlava ale je citit takovy divni pocit :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 23. 10. 2005 10:46

IcemanCZ píše:fales urcite
i kdyz se dalalo mnoho testu ale nic to nevyvratilo ani nepotvrdilo
Imho se to dovima za nekolik let jeste je mlada technologie aby se to nejak projevilo
je to e.magneticke pole

Jiste jste se setkali s tim ze kdyz mate dlouhy telefon napr hodinu a vice tak vas pak ne primo boli hlava ale je citit takovy divni pocit :)

To jsi me teda moc nepotesil...
Mysis, ze by slo zalovat na Eurotel? Je to totiz jeho BTS...
BTW: znam snad skoro vsechny ty ruzny zkratky ale nemuzu prijit na to co to jo Imho?
fales
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 10:50

fales byt v usa tak by to slo tam jsou schopni zalovat vyrobce mikrovlnky ze v manualu neni ze se tam nedaji susit kocky ( to se stalo)

Nase mentalita lidi by ti to nevzala ani si nevzpominam ze by v nasi historii neco takoveho bylo, ale nase zakony... takze mozna by to i slo :)

Proto se snazim telefonovat s handsfree :) alespon nejaka uleva

IMHO= In my humble opinion / podle meho nazoru
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 23. 10. 2005 10:54

IcemanCZ píše:fales byt v usa tak by to slo tam jsou schopni zalovat vyrobce mikrovlnky ze v manualu neni ze se tam nedaji susit kocky ( to se stalo)

Nase mentalita lidi by ti to nevzala ani si nevzpominam ze by v nasi historii neco takoveho bylo, ale nase zakony... takze mozna by to i slo :)

Proto se snazim telefonovat s handsfree :) alespon nejaka uleva

IMHO= In my humble opinion / podle meho nazoru

V USA jsem jsem bydlel 5 let a zacal jsem opalovat PS2 a kdyz jsem to tam sel reklamovat tak jsem jim rekl, ze to nebylo v navodu jako varovani(opravdu to tam nebylo) a normalne me dali cely novy PS2!!!
To byl ROFL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
fales
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 23. 10. 2005 11:00

Někde jsem četl o nějaké nezávislé studii vlivu záření z BTS a závěr byl, že toho o něm moc nevíme. Jeho intenzita je nedpředvídatelná. V paneláku, kde na střeše byla BTS bylo záření nejsilnější např. v posledním (nepřekvapivé), potom mnohem slabší a ve čtvrtém bylo stejně silné jako v tom posledním. Někde bylo dokonce v nižších patrech silnější než v posledním těsně pod BTS. Nebo až několik set metrů od BTS. Ve městech je umisťování na domy standardní, těžko by sis na něco takového mohl stěžovat. Bohužel.
O SAR už toho víme poměrně dost, viz 3. příspěvek. Ale o záření z BTS? Skoro nic. Operátoři se sice dušují, že je v pořádku, že splňuje všechny normy. Jaké normy??? Co o něm víme??? Je to jako před několika lety se zářením SAR. Taky se vše zjistilo až po delší době. Uvidíme, snad to nebude tak zlé.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 11:05

fales no o tom jsem mluvil :)
Tady by ti rekli ze jsi de***
simp tech studii bylo opravdu mnoho a kazda vyvracela tu dalsi apos.
simp ja bych to spise prirovnal k DDT :) byla za to nobelova cena vse v poradku, bum a co jsme se dozvedeli
Kazdopadne uvidime jake to bude no...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 23. 10. 2005 11:08

To je pravda, že se žádné studie na ničem neshodly a navzájem se vyvracely. Já mluvil jen o té poslední, co jsem zaregistroval já. A neříkám, jestli je pravdivá nebo ne. To nikdo neví. Ale ta měření s různou intenzitou jsou zajímavá.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 11:15

simp ja rikam ze smrti se nebojim jen se bojim co bude pricinou
Ac je to smutne tak na neco se umrit musi
nekoho prejede auto, nekdo bude mit rakovinu apod..
Ono mnohem horsi je pole z CRT monitoru,tv ci mikrovlnky

Imho kdyz sar otepluje bunky tak to pak musi nejak vyprchat, schladnou? :)
To pak treba muze vest k mutacim apod :(
treba se z nas stanou zombie :mrgreen:
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzon.d (novy) 23. 10. 2005 12:41

no me by zajimalo jestli kdyz je v mobilu mp3 player a posloucham treba cely den jestli je to o hodne horsi nez kdyz mam mobil jen v kapse a zadny draty mi z nej k hlave nevedou???a predpokladam ze to zareni nebude tak silne kdyz zrovna netelefonuji ze?
a s tim chladnutim by me to taky zajimalo....a na jakou vzdalenost je to zareni tak silne aby melo takovyhle vliv
dzon.d (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 13:04

No jde o to ze ty mp3 je jako vsude jinde prenasi se zvuk pouze kabelem nic vic nic min je to stejne jako u discmana apod

To zareni se postupne vstrebava u hlavy je to pocopitelne nejhorsi
pocita se to na ted nevim jestli cm nebo dm krychlovy kuze
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majk 23. 10. 2005 15:05

No, podle me na to umisteni BTS musel dostat ET povoleni, takze jedinej, kdo by se dal zalovat je majitel domu, ze mu to povolil :-)
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků