ET Data Nonstop - padani

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ekki 29. 3. 2005 18:18

Kdyz stahuju trochu vetsi objem dat tak program mobile phone tools se proste odpoji a chce znovu PIN - nevim jestli tu nekolisa signal, neni nakej softik na zobrazeni kvality signalu GPRS? nebo nevi nekdo jak predejit pada pripojeni ci jak sprovoznit automaticke obnoveni ?
ekki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Sam- 29. 3. 2005 20:27

Pokud je striktně nevyžaduješ, tak odinstaluj mobile phone tools, deativuj požadavek na PIN a pak nainstaluj z CD jen ovladač modemu a ručně nakonfiguj spojení.
V parametrech daného spojení pak na záložce Možnosti - Možnosti opakování vytáčení spojení nastav požadované volby.
-Sam-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ekki 29. 3. 2005 20:43

ok dik zkusim to, jinak nakej soft na monitoring gprs by se nenasel ?
ekki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Sam- 29. 3. 2005 21:22

Nevím co chceš konkrétně monitorovat, ale asi nejznámější a nejpoužívanější program je Connection Meter.

//Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
Naposledy upravil -Sam- dne 29. 3. 2005 23:08, celkově upraveno 1
-Sam-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ekki 29. 3. 2005 21:54

no chtel bych nejak monitorovat kvalitu signalu ...
jinak bez phone tools se mi to vubec nepripoji, (zalohoval sem si stare pripojeni a odinstaloval phone tools) akorat sem sundal pozadavek na PIN tak uvidim co to udela priste kdyz mam nastavene automaticke pripojeni)
ekki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Sam- 29. 3. 2005 22:08

... a zadal jsi inicializační řetězec modemu (ve Správce zařízení -> Modemy)?

pro Eurotel:
at+cgdcont=1,"IP","internet","0.0.0.0",0,0 (pro GO: internet -> gointernet)

v nastavení připojení:
tel. číslo: *99***1#
jméno: internet
heslo: internet
servery (DNS + IP pro TCP/IP): vše na automaticky
-Sam-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ekki 29. 3. 2005 22:39

no nezadal :) ted uz to facha i bez phone tools, tak uvidime jak to pojede :) dik za help
ekki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standys 30. 3. 2005 16:20

taky mi to padalo, když jsem stahoval velké soubory a vyřešil jsem to tak, že jsem si otevřel při stahovaní informace o připojení (ty dva malé monitorky v pravo u hodin) a nechal jsem to po celou dobu stahovaní otevřené :arrow: :wink:
standys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wossik 3. 6. 2005 21:47

To je dobrý řešení.. .o) Ať žijí zlaté Windows.. Mít auta jako windows, tak je otevřeme, jen když jednou rukou chytneme anténu, budeme poskakovat na jedné noze a pak otevřeme.. :lol: Jinak ale mám problémy taky s občasnými výpadky. Prostě připojení jakoby jede, ale najednou nejde nic odesílat, stránky taky nenabíhají. Signál vypadá v pohodě, na mobilu taky GPRS (podle ikonky a ukazatelů) valí. Ale když ho dám blíž repráků, tak zjevně je ten zvuk dost přerušovanej. V čem by mohla být chyba? (mám Siemens ME45 na připojení)

//Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
wossik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků