Který z MT, Samsung - Xiaomi

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bubu2 5. 1. 2021 19:55

Zdravím,
Vybrala jsem si jako náhradu za stávající Honor 8 - buď Samsung Galaxy M21 nebo Xiaomi Redmi Note 9 (9S). Cena okolo 5k.
Podle specifikací jsou z mého laického pohledu podobné. Jen nevím, jestli raději displej AMOLED, nebo IPS. Co naprosto nevím, jestli když máme doma několik tabletů a TV od Samsungu, nebude vhodnější koupit tu M21, že by si spolu lépe "rozuměly". Nebo to tak nefunguje a je jedno který se koupí.
Jinak použití je běžné - sociální sítě, fotky, video, nenáročné hry, občas navigace.
Děkuji za rady,
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 1. 2021 20:05

Samsung Galaxy M21 je docela líny řekl bych to už ten Honor 8 je rychlejší :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu2 6. 1. 2021 10:59

Děkuji za odpověď.
Tu výkonnost jsem nějak předpokládala, přeci jen ten Honor byl jiná třída za jiné peníze.
Ale jak jsem uváděla myslím, že na moje nenáročné použití by mohly výše uváděné mobily stačit.
Mně jde hlavně o to, jestli bude bezproblémové propojení s ostatní elektronikou Samsung lepší u M21, nebo je to jedno a Xiaomi bude také bez problémů. Ohledně displejů to bude asi jedno, nebo je některý znatelně lepší?
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2021 11:53

k tabletu Samsung není potřeba mobil stejné značky
AMOLED mají výraznější barevnost displeje, IPS jsou reálnější co se týče barevného podání

jinak se ještě podívej na Motorola One Fusion+ za 5tis. taky dobrý kauf, jen nemá NFC
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 6. 1. 2021 13:26

Pokud nepotřebujete NFC tak bych šel do Xiaomi Redmi Note 9S - verze 128GB má 6GB RAM a procesor Qualcomm Snapdragon 720G, kdežto Xiaomi Redmi Note 9 má pouze 4GB RAM a horší procesor MediaTek Helio G85, Samsung M21 / M21s je úplně mimo... Jinak zmiňovaná Motorola One Fusion+ je nyní taky dobrá poměr cena/výkon...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamayaan 6. 1. 2021 13:45

Nic ve zlém, ale než jít do horšího nového tel. tak si raději nechám ten Honor 8. Vybral spíše tu Motorolu Fusion, nebo s NFC Moto G9 plus. Ale jsou o trošku větší.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod bubu2 6. 1. 2021 19:14

Děkuji pánové za vaše rady.
O Motorole jsem tedy přečetla několik recenzí a jsou vcelku kladné. Jen snad, že prý vypadá moc levně. Ale myslím, že je to věc vkusu každého soudruha :-).
Výběr bych tedy zúžila na Note 9s, nebo Motorolu. Až to půjde a otevřou, půjdu se na ně kouknout.
Dík a hezký večer.
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2021 19:21

na Techareně kritizovali u Moto One Fusion+ plastové provedení, ale vždyť je to jedno, když se nasadí kryt nebo pouzdro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu2 6. 1. 2021 19:51

Přesně tak. Jak jsem psala, každý to vidí jinak. A asi jsem taky divná, protože pro mě je důležitější funkčnost a až potom vzhled. Mnohdy placka jako placka :-D . Jinak dík za tip.
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod Michi73 6. 1. 2021 20:06

Nick Cave píše:k tabletu Samsung není potřeba mobil stejné značky
AMOLED mají výraznější barevnost displeje, IPS jsou reálnější co se týče barevného podání

jinak se ještě podívej na Motorola One Fusion+ za 5tis. taky dobrý kauf, jen nemá NFC


Nemas pravdu. Jsou spolu lepe a vice synchronizovane, moznost vzit hovor na tabletu atd.
Michi73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2021 20:17

myslíš jako synchronizace androidu? to dokáže kterýkoliv smartphone s kterýmkoliv tabletem
a co se týče volání z tabletu - něco vtipnějšího tam nemáš? :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu2 7. 1. 2021 10:06

Ahoj,
Ještě mám dotaz. V jedné poradně jsem našla dotaz, jestli má Motorola odolné sklo Gorilla Glass a také kompas a prý ne. Nějak jsem to také přehlédla, tak jestli to tak je.
Chtěla bych začít s Geocachingem, tak si myslím, že by ste to hodilo. Máte s tím někdo zkušennost?
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod MarkétaF 7. 1. 2021 12:17

Mám motorolu G9 plus a zatím celkem spokojenost. Kompas, ale opravdu nemá. Respektive nemá geomagnetické sensory. Takže žádná aplikace kompas tam nefunguje. Ale na geocaching snad není třeba kompas, ale GPS a to podporuje.
MarkétaF
Junior



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků