Historie volání na iPhone

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 12:22

Už konečně dodělali historii volání na iPhone tak, aby to bylo použitelné i pro podnikání? Potřebuji mít přehled, kdo a kdy mi volal, třeba i několik let zpátky, jelikož si všechny zákazníky a zájemce o zboží neukládám, ovšem, když mi někdo volá opakovaně v průběhu času, dokáži si jej na stávajícím Androidu okamžitě ztotožnit podle historie hovorů.

Kvůli velikosti a fotoaparátu bych rád přešel na iPhone 12 Mini, který splňuje vše, co potřebuji, ovšem tahle nedotaženost mi neskutečně vadí a stíží jeho případné využití v podnikání. Vím, že v poslední době vyšlo několik velkých aktualizací iOS, tak jestli to již třeba nedotáhli do použitelného stavu ... Pokud ne, existuje nějaká šikovná finta nebo externí program (klidně i placený) z Apple obchodu, který by to tohle vyřešil?

Občas se prostě potřebuji rychle podívat, jestli mi třeba číslo ze zmeškaného hovoru již v minulosti volalo, nebo kdy jsem se zákazníkem mluvil naposledy a tudíž kdy třeba zakoupil nějaké zboží.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumukrad 18. 12. 2020 13:05

Myslím, že to neumí, taky jsem to hledal na služebním protože by mi to ulehčilo život a nenašel. Ale jestli někdo bude vědět nějakou app sem s ní.. Jen pro pobavení, když jsem se na to ptal sestry (fanoušek Applu) kde to tam je a proč to neumí, tak mi bylo řečeno, že to nepotřebuju a nikdo to nepoužívá tak ať nehledám chyby �
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 18. 12. 2020 13:14

Ano, tohle mě strašné rozčiluje. Odbavim, klidně 200 hovorů za měsíc a pořádná historie u čísla nikde. Není to hardwarový problém, myslím, že vývojovému týmu by to trvalo pár hodin a historie hovoru by byla na světě. Nevěřím, že to nikomu nechybí a to nikomu, znamená pár milionů lidí. Těžko říct, proč tomu Apple odolává...
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 13:17

To je klasika - co iPhone nemá, to nikdo nepoužívá a nepotřebuje. Pravěký člověk také nepotřeboval a nepoužíval auto, jelikož si neuměl ani představit, že něco takového může někdy existovat.

Já tohle mám jako součást vestavěného dialeru na Xiaomi, včetně možnosti nahrávání hovoru zapnutím tlačítka, manželka na Nubii to má ještě vymakanější. Velice užitečná funkce a u pracovního mobilu by měla patřit k základu výbavy! Nebo je iPhone fakt jenom drahá stylovka a na podnikání se moc nehodí? 8-S

Edit: Fakt neexistuje způsob, jak to obejít? Kdysi jsem viděl nějaké zahraniční návody, jak na to lze použít nějaké externí služby, ale nepochopil jsem, jestli tam nemusí být podpora operátora.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 13:30

Vsechny hovory, treba x let zpatky, jsou ulozene v Cloudu a iPhone si je take pamatuje, jen zobrazi poslednich 100. Coz je asi logicke, protoze kdo by soupal prstem treba dalsich 1000radku zpet. Ale pro ty, co to potrebuji, lze nacist z cloudu, nebo pouzivat treba PhoneSlate appku. Je jich vic. Ale osobne to nepotrebuji, tak to musite sami vyzkouset.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 14:58

I kdyby tohle fungovalo, tak to není to, co potřebuji, jelikož hledat v 1.000 záznamech debilně uschovaných po dnech, je naprosto k ničemu. Potřebuji je mít podle konkrétního čísla a následně zjistit dny, kdy mi volalo, a ne opačně, ale třeba to nějaká appka dokáže vyfiltrovat.

Ovšem současná historie hovorů u iPhone je natolik dementní, že to musel vymyslet programátor z pomocné školy. Když si z manželkou každý den zavoláme a jednou se dovoláme, podruhé je obsazeno, potřetí odmítnuto, počtvrté zmeškáno a to všechno z její i z mé iniciativy, tak mám za každý den 8 záznamů, takže ze 100 záznamu jsou necelé 2 týdny historie. A pokud má někdo milenku, tak mu historie hovorů v iPhone nevystačí ani na týden! :mrgreen:

Edit: Já vím, že majitelé iPhonů přehrabují prachy lopatou, ale že by až tak, že klidně zaplatí za standardní funkci běžných telefonů na Androidu 10 USD měsíčně u PhoneSlate? :shock:

If you like it, pay only $10/month—there’s no catch
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 20:16

Tak kdyz resis tyto konkretni veci, pak si kup Android :D Easy.. ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 21:11

Když poradíš vhodný dualSIM Android do 135 mm výšky a 65 mm šířky, s podobně kvalitním foťákem, tak po iPhone ani neštěknu. iOS pořád nemohu přijít na chuť, byť některé věci řeší přímo geniálně, ale když v něm něco nejde, tak přes to nejede vlak. U Androidu to vždy jde nějak udělat, u iOS je to konečná, viz. třeba tady řešena historie hovorů. :grr:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 18. 12. 2020 21:34

No to napadají snad jen malé Sony Xperie. Malé Samsungy už mají víc kompromisů.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 23:30

jege píše:... Já vím, že majitelé iPhonů přehrabují prachy lopatou, ale že by až tak, že klidně zaplatí za standardní funkci běžných telefonů na Androidu 10 USD měsíčně u PhoneSlate? :shock:

If you like it, pay only $10/month—there’s no catch

Ano, oni platí za plno jiných věcí, které jsou na androidu zdarma, začíná to appkami, končí nabíječkou. Jsou tak naučeni, připadá jim to normální. A nemá cenu se s nimi o tom bavit, věří, že to tak je správně.
;-)
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 12. 2020 07:43

Ano, platime za hudbu, za aplikace, za nabijecku teda ne.
Ale prijde mi to normalni, platit za aplikaci. Prijde mi normalni zaplatit za film. Nekomu zase prijde normalni vykrast obchod, predjizdet na plne care.. kazdy jsme jiny.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 10:55

No vidíš, na Androidu to normální není, tam se většina věcí zaplatí reklamou, jenom prémiové funkce nebo vypnutí reklamy si můžeš zaplatit. Podle mě WIN-WIN situace, komu stačí bezplatná verze, tak platit nemusí, ale musí strpět pár reklam, komu nestačí, nebo mu reklamy vadí, tak si to zaplatí.

Ovšem platit 10 USD měsíčně za věc, která je u konkurenční platformy samozřejmostí i u nejlevnějších telefonu a součástí hromady bezplatných appek, mi přijde úplně na hlavu a připomíná mi vtip o milionářích, kde jeden lituje druhého, že koupil kravatu za 500 dolarů, když ve vedlejším obchodě ji mohl koupit za 700!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 12. 2020 11:14

Co to je 10USD mesicne. Navic jsem dal jen priklad jedne appky. Je jich vice.
Musite jen pohledat.
A poplatky mi prijdou normalni za kvalitni aplikace. Platim i za Youtube, abych to mel bez reklam.
Zkus si spocitat, kolik stoji rocne treba predplatne Adobe sw.
To platim tolik, ze 10USD je mi zadniho otvoru.
Apple ma zase vyhodu, ze zarizeni podporuje velmi dlouho. Cili ve finale, kdyz to clovek pocita, je to vlastne levnejsi.
A zivot s reklamama v telefonu - sorry, mam se rad. I na Androidu jsem platil. Nechapu, jak nekdo s tim muze fungovat.

A jinak, pokud si myslis, ze to lidem na iOS tolik chybi, tak udelej appku. Treba prorazis. Me jen nenapada duvod,
Proc bych mel chtit vedet, ze mi nejake neulozene cislo volalo pred mesicem apod. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 11:27

Právě, že jsem hledal, ale nic, co by vyhovovalo požadavkům, jsem nenašel. A to mi iPhone SE již 2 roky leží v šuplíku a nyní pokukují po iPhone 12 Mini. Prostě velikost je pro mě hlavní (dosud mám Xiaomi Redmi 2E), ale chtěl bych k tomu i kvalitní foťák, ovšem bez pořádné historie hovorů se neobejdu, resp. obejít nechci, jelikož mi hodně ulehčuje podnikání. Podobně malý Android s dobrým foťákem se bohužel nedělá, jinak bych ho již dávno měl.

Appka se na to (asi) udělat nedá, když to Apple nepovolí, a i takový iLOG se musel kdysi instalovat jenom do iPhonů s Jailbreakem.

PS: Historii kontaktů si iPhone pamatuje? Mohu se podívat, kdy přesně před rokem mi volal Franta Vomáčka?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 19. 12. 2020 11:50

Apple tohle prostě neumí a tak to je. Pravděpodobně je to pro většinu lidí nepodstatné, i když třeba pro vás je to velice důležité. Zkusil jste vymyslet jiný způsob? Vytvořit si na to nějakou vlastní databázi apod? Jasně, není to tak pohodlné a jednoduché, ale může to fungovat.

Pokud chcete iPhone, budete muset přijmout jistá omezení a přizpůsobit se a vyřešit to po svém.
Pokud ne, můžete mít Android, kde budou zase jiná omezení. Tak to prostě na světě je. :-)

Žádný výrobce zatím neudělal dokonalý telefon.

Já používám iPhone od verze 5 a když jsem před pár lety začal pokukovat po Androidu a přemýšlel jsem, že bych ho zkusil, tak jsem u každého výrobce našel nějaký nedostatek, který byl pro mě natolik zásadní, že jsem zůstal u iPhonu a jak tak sleduji trh s mobily, je to pořád stejné a vždycky si říkám - safra, vždyť by stačilo u telefonu XYZ udělat jen tohle trochu jinak a byl by výtečný. :-)

Mně třeba u Applu chybí podpora LDAC kodeku nebo AptX HD a vím, že se s tím musím nějak vypořádat nebo prostě změnit platformu a mobil, ale za to mi to nestojí. Nojo život je někdy o kompromisech a to někdy bolí, ale musíme to přijmout jako fakt.
cz.hook
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků