DSL služby a nucený pronájem modemu?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 4. 12. 2020 01:26

U tchyně na Moravě jsem nechal zprovoznit 20/2 za 2 kila od O2 a věřte nebo ne pro 3 telefony + NB naprosto vyhovuje. Skylink live naprosto bez zaškobrtnutí v HD. Pravda technik Cetinu naměřil nějakých 91 tak ta 20 tam je opravdu stabilně. Modem jsem měl od kyslíku z domova tak se hodil.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radmal 8. 12. 2020 20:00

polda píše:Od roku 2013 je podpora ze stran EU o rozsireni netu ,tenkrát rychlost minimalne 30Mb. V cem je problém, když penize jsou ? Že by nekdo nechtěl aby vydělal nekdo jiný než O2 - Cetin ? Né to přece néé to jsou jen pomluvy a lži. Za 7 let někdo ma jen 8Mb ? Někdo nemá dokonce žádné připojení .........?


Nebyl bych tak přísný. Jasně, určitě bych si taky přál, aby se toho udělalo víc. Ale CETIN sleduju na soc. sítích a myslím, že toho za poslední roky udělali relativně dost práce. Ať s tím zavedením bondingu, tak stavbou rDSLAmů, tak i teď budováním optiky
Radmal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polulin 13. 12. 2020 12:42

Zdravím, aktuálně se u mě objevila možnost 250Mbit linky, ovšem jednopárové, 35b profil. Nyní využívám 100Mbit linku se ZTE modemem v bridge a starý ASUS N12D router. Využívána je i jedna IPTV přípojka O2TV. V plánu je využít ještě druhou O2TV přípojku a otázkou tedy je, do jaké kombinace jít. O2 Smart box pochopitelně nechci, takže využívá zde někdo zapojení Terminátor a vlastní router, kde je možnost využít 2xO2TV?? Popřípadě je lepší kombinace jiného VDSL35b modemu v bridge( např. Zyxel VMG3625-T50B) a vlastního routeru. Díky.
polulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 12. 2020 15:04

Asi bude lepší napsat co požaduješ aby z toho vyšlo než jaké přístroje kde výsledek na konci bude jiný. Terminator dnes Cetin napojuje jen na linky 20 a 50 Mb . O2TV dnes běží na jakékoli přípojce pokud je placeno vice zařízení ,z IPTV přešlo na OTT
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polulin 13. 12. 2020 17:30

OTT se právě chci vyhnout, oba settopboxy chci používat ve vyhrazeném IPTV, nejsou s tím totiž problémy, když mají ověřovací OTT servery problémy, jako bylo v poslední době u O2 zvykem. Maximem na mé přípojce bylo doposud 100/10, nyní lze 250/25, jedná se o jednopárové vedení, takže 35b VDSL profil. O2 SmartBox pochopitelně nechci, takže pro mě je otázkou jestli využít nějaký VDSL3 modem (Fritzbox, TP Link Archer), nebo jít cestou Terminátoru a nějakého Mikrotiku. Potřeboval bych vědět, jestli někdo náhodou tuto kombinaci nepoužívá, jestli tam na tom Mikrotiku, popř. jiném routeru jdou tyto Vlany nakonfigurovat, jak si představuji já.
polulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 12. 2020 18:40

SmartBox si nemusíš nechat vnutit, Terminator je pro tebe pasé jak jsem uvedl výše. A je spousta modemů/routerů které umí konfigurovar IPTV ve 2 lan jledat v návodech.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polulin 13. 12. 2020 18:53

Škoda, budu se muset teda zaměřit na VDSL modemy, které mají 35b profil. Tam moc na výběr není teda. Podmínkou je totiž ta O2TV, jinak u jiných providerů terminátor není problém u jakýchkoliv VDSL linkách
polulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 12. 2020 19:26

No to bych neřek, podmínky dává Cetin a ten dal limit 20 a 50Mb pro všechny . Znám Wia,o2,365internet . Pokud bude jiný držitel drátů než Cetin to možná jo.
Videl jsem, že Asus podporuje nastavení IPTV.
Tim směrem bych stejně nešel, služby IPTV budou přebírat apliace v TV přímo.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polulin 13. 12. 2020 19:32

365 s tím problém nemá:

Na vaší adrese lze zřídit internet s maximální rychlostí stahování 250 Mb/s a technologií VDSL.
Všechny varianty rychlostí budou realizovány prostřednictvím jednoho páru vedení, zapojit lze VDSL modem nebo kombinaci Terminátor a router.
polulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 12. 2020 20:49

Na jeden pár je Terminátor zbytečnost. Jeho hlavní výhoda je ,že spojí 2 páry v jeden. Takhle je to myšleno.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 13. 12. 2020 23:03

SmartBox jsem provozoval a problém s ním není, dokonce jsem ho chtěl nahradit FritzBoxem 7530, ale byl překvapivě rychlejší jak net tak hlavně wifi. Pokud chceš nativní IPTV O2TV tak nemáš mnoho možností.
retron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 29. 12. 2020 08:19

uz asi tyden dva ma cetin STOPstav objednavek na Bondovane linky, asi klucí nestihaji ukony s tim spojene. Bezne single VDSL stale delaji v terminech. Jeste stesti ze u znamych bude single VDSL a rovnou 250M 8-D Co ja bych za to dal :roll:
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 12. 2020 09:21

Sice info o stop stavu už je delší čas ale důvod? Nedostatečná infrastruktura nebo došla koncová zařízení ?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 29. 12. 2020 17:46

mě operátorka na O2 tvrdila, že prostě dochází kapacita na DSLamech
retron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 12. 2020 18:52

Jj, postavili hospodu a chodili jim tam lidi. :D
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků