OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dumardus 7. 11. 2020 12:16

Aktalizace Oxygen OS 11.0.1.1
obsahuje Android Security Patch to 2020.10, vylepšení stability systému, inteligentní 5G pro prodloužení výdrže baterie, Canvas v AOD atd... ;-)
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod pnagl 8. 11. 2020 18:28

Taky jsem nainstaloval aktualizaci 11.0.1.1. na Oneplus 8 a zmizelo VoLTE a VoWifi. Navíc z výběru používaných sítí úplně zmizela možnost 5g � Tohle mě u OP s..e. Na 11.0. fungovalo VoLTE normálně Používám simky od O2. Nejde to zapnout ani ručně přes **##4636#*#*
pnagl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumardus 13. 11. 2020 19:11

@pnagl
bohužel tj záležitost i Operátora, protože O2 ofiko nepodporuje VoLTE a VoWifi u tel. OnePlus
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 26. 11. 2020 23:17

Aktualizace 11.0.2.2 Zabezpečení androidu 11/2020. Problém s vowifi a volte vyřešen aspoň u T-Mobile.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 11:13

Má tu někdo 8 Pro? Docela mě ten telefon láká. Aktuálně jsem moc spokojen s Huawei Mate 20 Pro, ale kvůli absenci google služeb není moc kam se posunout dál a chci si udělat radost (chtěl bych hlavně o něco lepší foťák)... váhám mezi Samsungem S20 Plus a Oneplus 8 Pro a hrozně mě láká čistý Android. Nicméně nejsem si jist, jak to je a bude s updaty 8 Pro, protože jsem zaregistroval, že updatem na Android 11 se tam výrazně zhoršila výdrž baterie a přibyla grafická nadstavba, kterou většina uživatelů nenávidí... ale nechat si telefon s Android 10 bez dalších aktualizací asi taky není to pravé, mám pocit, že v desítce nebyl Always On displej? (Nebo ten lze nastavit na každém androidím telefonu s AMOLED?) Plus jsem trochu doufal, že by budoucí aktualizace opravily třeba foťák (RAWy jsou brutálně do fialova, stáhnul jsem si ukázkové soubory a prakticky to nejde v Photoshopu opravit). Tak trochu váhám...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 12. 2020 12:00

Mr.Scully: jak sis mohl všimnout tak kolega nad tebou očividně ho má :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 19:17

To já chápu, že ho tady někdo má :D Zajímalo by mě, jestli si ho necháváte v Androidu 10 nebo jestli jste riskli update na 11, zažíváte či nezažíváte problémy s baterkou, případně už vyšel nějaký bugfix. Hrozně mě láká čistý Android a rychlost prostředí (a Google Pixel je v několika klíčových aspektech horší a pro mě není volbou), jsem fanoušek aktualizací, jenže ta 11 s tou nadstavbou vypadá divně a ještě ty reporty o výrazném zhoršení výdrže... jsem na vážkách.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dumardus 5. 12. 2020 23:53

Mám 8 Pro , maximální spokojenost...Od 10 měsíce mám Android 11 a grafická nadstavba se právě dost podobá Samsung UI, ale je to téměř čistý android. Kromě volání vowifi a volte, jsem s ničím neměl problém. Tam to bylo spíše způsobeno, že můj Op T mobile OnePlus oficiálně nemá mezi podporované telefony. V každém případě to po nejnovější aktualizaci teď jde. Jinak baterie 1 den v pohodě s rezervou, ale samozřejmě vše záleží jak ho vytěžuješ. Warp nabíječka je super . V nejbližším okolí mám kolem sebe Iphone 11 Pro a Samsung S10+, Samsung 20 a ani jeden bych za Oneplus nevyměnil. Např dosah 5G wifi routeru je na Oneplus lepší než u zmíněných Iphonu nebo Samsungu ... Systém plynulý, bleskové reakce....Potěšilo mě i AOD které na A10 neměl a na A11 má. Prostě mi na něm nic nechybí. Plynulý systém, bezdrátové rychlé 30W nabíjeni, IP68, 120Hz displey, fotky a video super , dualsim, 128 GB uložšte mi taaky dostačuje...vyzkoušej a uvidíš
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 12. 2020 01:56

1 den v pohodě není moc uklidňující, s Mate 20 Pro jsem zvyklý dát pokaždé dva dny :D

Před chvílí se prodal 8 Pro 256 GB / 12 GB za 11k na Aukru, já blbec jsem chtěl přihodit až těsně před koncem a Aukro je jako zpomalenej film, oproti ebay trvá příhoz daleko déle a nestihl jsem to, jsem vzteklý :D Za ty prachy by to byl super kauf.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 12. 2020 08:21

No jo, proto aukro nejedu uz x x let :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 12. 2020 10:08

Tak zakoupeno, verze systému 11.0.2.2, tak uvidíme. Můj první Oneplus, snad nebude poslední :D

A jéje... první problém... nejdou odesílat SMS (skoro vůbec, podaří se jedna z deseti) a příjem SMS jde, ale s desetimunutovým zpožděním. Byl jsem dneska na O2 a tam "jo, o tom víme, to mají uživatelé Oneplus 8 Pro a Mi 10 Pro, s tím se nedá nic dělat". Super. Mám mobil, co neumí SMS.

(Jako poslední - i když zřejmě zbytečnou - záchranu radili zkusit vypnout VoLTE a změnit středisko zpráv z O2 na Tmobile, ale VoLTE v poslední verzi firmware nejde nastavit ani přes to secret menu a středisko zpráv jsem upřímně taky nedohledal, kde se mění... něco je přes *#*#4636#*#* a tam je SMSC, ale když dám obnovit a aktualizovat, tak se tam objeví číslo O2 brány, ale nijak to nepomůže.

edit: po pěti hodinách snažení a zkoušení všech možných tweaků a nastavení zafungovala (aspoň zatím) jediná věc a to je přesunutí SIM karty do slotu 2. Ve slotu 1 to předchozímu majiteli fungovalo u stejného operátora bezchybně, ale mně to prostě v daném slotu moc nezvládá SMS. Zvláštní. Kdyby to aspoň nefungovalo celý, ale chyba ve stylu "občas nepřijde SMS" se dost špatně řeší :D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dumardus 16. 12. 2020 20:24

odinstaluj tuto aplikaci a mělo by ti to fungovat
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 23. 12. 2020 09:56

Zdravím vás všechny,
Aktuálně jsem si koupil OnePlus 8 Pro a mám problém se SIM u operátora Vodafone.
SIM se jeví jako plně funkční, ale občas se nedá dovolat ani nechodí SMS.
Využívám dvě SIM karty (Vodafone a T-Mobile)
Příspěvek nademnou jsem četl
- změna slotů SIM nepomohla
- nastavení SIM mám vypnuté VoLTE i Volání-Wifi.
- Aplikaci - Služby Operátora jsem neměl a nemám nainstalovanou

Máte někdo nějaké tipy co vyzkoušet?

Předchozí telefon byl Huawei P30 Pro a vše fungovalo dobře taky byli zapnuté obě SIM.
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 12. 2020 10:17

VoLTE i WiFi je vypnuté automaticky, pokud máš aktualizaci na Android 11 ze začátku měsíce, protože výrobce tyhle funkce - bohužel - v Android 11 zakázal.

Služby operátora máš nainstalované automaticky. V seznamu aplikací nicméně nejsou vidět, to tě asi zmátlo. Tam bych tipoval příčinu. Otevři si v mobilu Google Play, dej vyhledávat Carrier services nebo Služby operátora od Google a v detailu aplikace uvidíš, že ji už máš. Ty musíš odinstalovat.

Pak je taky dobré na zprávy používat Google Zprávy. U některých mobilů aplikace třetích stran nefungují a zprávy vůbec nepošlou.

(Jo a pokud nepotřebuješ Always On, tak hlavně neupgraduj na 11... desítka je ve všem daleko lepší).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tondaskater 23. 12. 2020 15:23

Je to zvláštní, ale služby operátora nainstalované nemám - posílám fotku obrazovky a v aplikacích jsem také nic dalšího nedohledal.
Zkusil jsem přenastavit SIM - aby nedělala volbu operátora sama, ale zvolil jsem 2G síť (SIM - používám jen na SMS a volání) ale uvidím jestli to má nějakou cenu.
Jednou za čas zkusím sám zavolat na druhou SIM a uvidíme zda je funkční.
Jen pro upřesnění informací mám
- android 11.0.2.2. (aktualizoval jsem ihned po prvním spuštění nově zakoupené telefonu)
- aplikaci na zprávy mám Zprávy Google.
Přílohy
Screenshot_20201223-150549__01.jpg
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků