O2 - zrušení slev při zrychlení internetu

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carlos789 4. 12. 2020 09:28

Ahoj,

mám od O2 pevný internet (20Mbs) a O2 TV. Na obojí mám slevy cca 200 Kč. U mé přípojky je možné zažádat o zvýšení rychlosti (bonding). Dnes jsem kontaktoval O2 a bylo mi řečeno, že musím přejít na nové portoflio. Jinak to prý nejde. Tím ale příjdu o slevy na pevný internet a O2 TV - čili platil bych o 200kč více.

Šlo by to zařidi tak, abych o ty slevy nepřišel? Někdo zasvěceny, kdo se v tom vyzná?:-) děkuji
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod kuchi 4. 12. 2020 09:43

Vypovědět smlouvu. Buď sami zavolají s nabídkou slevy pokud zůstanete, nebo obratem uzavřít novou smlouvu, na kterou budete mít opět slevu.
kuchi
Junior

Odeslat příspěvekod Carlos789 4. 12. 2020 10:04

S těmi slevami bude asi potíž získat znovu. Na O2 TV ji mám od kolegy zde a na pevnou internet z nějakých stránek, které už asi ani neexistují. Takže zapeklitá situace.
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod Standa z Rychvaldu 4. 12. 2020 14:26

Nevím jestli to sem patří nebo založit nové téma. Popíšu dnešní zkušenost. Minulý týden po prostudování novinek mě zaujal BONDING. Inu proč ne ? teď mám VDSL 20mb. Operátor šikovný ,vysvětlil co a jak ,cenu navýší měsíčně o 100kč. Mám pouze internet za 249/sleva150, nesplácím nic ,modem Comprend. V pátek /dneska/ přijde Technik ,někde najde v UR a na sloupě další pár ke mně,(rodinný barák ) zapojí TERMINÁTORA a za něho si můžete dát co chcete, i starý Comprend vám bude fungovat. TOŽ FAJN BERU.
Čekám od rána jak debil, nikde nikdo, nažeč CHAT z O2 operátorem. No víte tam vznikla kolize, budete potřebovat ke službě náš nový modem nejlépe SMART box anebo základní ZTE 267 . Začínám se cukat , z terminátora ůdajně vede sítový kabel a za něho si můžu připojit co chci. Takže teď nevím zakoupit na bazoši starší modem ? který oni požadují ? splácet jim nový nehodlám, nebo počkat jestli vyměknou ??
Standa z Rychvaldu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 12. 2020 14:54

Standa: Comtrend nelze použít, jelikož nemá WAN přípojku, do které by šel zapojit terminátor. Comtrend byl určen pouze pro přímé napojení na telefonní přípojku. Konkrétně neporadím, ale vedle na fóru je k tomu diskuze a možná i poznatky k výběru modemu/routeru.
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=924&t=1312223
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Standa z Rychvaldu 4. 12. 2020 15:24

Děkuji , toho vlákna jsem si nevšimnul. :) Podle mě ony ty operátorky ,musí donekonečna nabízet lidem svoje produkty a masírovat a masírovat. Kdyby byly v požadavcích na Bonding hned uvedeno co by modemy měly podporovat , tak by v tom hodně lidí nemuselo tápat.
Standa z Rychvaldu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta809 4. 12. 2020 15:31

Klasické chování O2. Mám stejnou zkušenost. I z tohoto důvodu do bondingu zatím nejdu, už jen proto, že se mi ta sleva podařila vyjednat teprve letos v létě. Takže dám tomu čas, musím to pořádně promyslet, ale více se mi aktuálně platit prostě nechce.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carlos789 4. 12. 2020 15:31

peta809 píše:Klasické chování O2. Mám stejnou zkušenost. I z tohoto důvodu do bondingu zatím nejdu, už jen proto, že se mi ta sleva podařila vyjednat teprve letos v létě. Takže dám tomu čas, musím to pořádně promyslet, ale více se mi aktuálně platit prostě nechce.


Složite jsem ty slevy získal a přijít o ne jen kvůli bondingu. Kdyby mi zvýšili rychlost na 100 a více Mbs, tak možná, ale takhle...

-- 4. 12. 2020 15:34 --

Standa z Rychvaldu píše:Děkuji , toho vlákna jsem si nevšimnul. :) Podle mě ony ty operátorky ,musí donekonečna nabízet lidem svoje produkty a masírovat a masírovat. Kdyby byly v požadavcích na Bonding hned uvedeno co by modemy měly podporovat , tak by v tom hodně lidí nemuselo tápat.



Stando, na svuj dotaz si založ svoje téma a nespamuj! Díky
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod Carlos789 4. 12. 2020 20:24

Dokázal by poradit někdo z O2? děkuji
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 12. 2020 21:00

Pokud to jsou tarify,které dnes nejsou v nabídce tak budeš mit smůlu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa_82 4. 12. 2020 22:33

U me zabrala vypoved. Chtel jsem jit ke konkureci kvuli cene. Necekal jsem zadnou lepsi nabidku.
Ale kdyz jsem pani rekl, ze chci odejit kvuli cene, tak mi sama nabidla rychlejsi Internet a za mensi penize.
Ale narozdil od vas nepotrebuju bonding a modem stacil stary. Podle zrychlujemecesko mi linka da az 250Mbitps. (Modem tvrdi 150Mbitps)
Takze bych zkusil vypoved.
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod Carlos789 5. 12. 2020 22:28

U mě je net jen 20 Mbs, s bondingem mi nabízí 50 Mbs. Každé zrychlení se počítá, ale dát za něj 200 kč navíc se mi zdá blbost. Jistě dá se to risknout s výpovědí smlouvy, ale handrkování bych se rád vyhnul. Nechám si to jako poslední možnost.:-)
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 5. 12. 2020 23:03

200 rozdíl? Já teď platil za tarif OPTIMAL HD a rychlost 20 mega 499 Kč, dnes požadavek na bonding na 50 mega, tarif INTERNET HD Stříbrný a cena je také 499. Dávají k tomu v ceně nějakou základní O2 TV. Nový modem jsem nechtěl, jde využít můj vlastní a set top box taky nechci, O2 TV nepotřebuju. Otázka je, jestli vůbec změna proběhne. Někdo tady psal v diskuzi, že trvají na svém modemu za 60 Kč měsíčně nebo cca 3300 jednorázově. Jestli na něm opravdu budou trvat, tak jdu od nich.
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 6. 12. 2020 00:03

Tak to je drahota já mám od kyslíku na 6 měsíců 20/2 za 200. Pak budu pokračovat za 236 i s O2TV.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carlos789 6. 12. 2020 08:09

BLAZ67 píše:200 rozdíl? Já teď platil za tarif OPTIMAL HD a rychlost 20 mega 499 Kč, dnes požadavek na bonding na 50 mega, tarif INTERNET HD Stříbrný a cena je také 499. Dávají k tomu v ceně nějakou základní O2 TV. Nový modem jsem nechtěl, jde využít můj vlastní a set top box taky nechci, O2 TV nepotřebuju. Otázka je, jestli vůbec změna proběhne. Někdo tady psal v diskuzi, že trvají na svém modemu za 60 Kč měsíčně nebo cca 3300 jednorázově. Jestli na něm opravdu budou trvat, tak jdu od nich.


Mně na lince řekli, že nový modem nepotřebuji. Jen mi technik nainstaluje "terminator". Jám mám modem Comtrend v bridgi napojený na Wifi router. Ještě si to raději ověřím...
Mám taky HD internet, ale se slevou. Pokud budu chtít bonding, tak o tu slevu přijdu...

-- 6. 12. 2020 08:10 --

hauzz píše:Tak to je drahota já mám od kyslíku na 6 měsíců 20/2 za 200. Pak budu pokračovat za 236 i s O2TV.


To se ti povedlo jak získat? Levněji se mi to nepodařilo... :-)
Carlos789
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků