Android do 9000 Kč.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod radim 15. 11. 2020 17:17

Prosím mluv jenom za sebe, třeba já ani v nejmenším nepředpokládám, že bych do 4 let měnil mobil kvůli 5G. A vím o další spoustě lidí. A to už nejsme všichni. No spíš nevím o nikom, kdo by chtěl během pár let měnit mobil kvůli 5G, kromě tebe.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claire11 15. 11. 2020 17:51

roy1 píše:Zmínka je, rovnou celá recenze https://m.mobilmania.cz/recenze-poco-f2 ... 785#part=4



Sorry hledala jsem ho pod Xiaomi, když pisatel výše psal ,,Xiaomy".

-- 15. 11. 2020 18:53 --

radim píše:Prosím mluv jenom za sebe, třeba já ani v nejmenším nepředpokládám, že bych do 4 let měnil mobil kvůli 5G. A vím o další spoustě lidí. A to už nejsme všichni. No spíš nevím o nikom, kdo by chtěl během pár let měnit mobil kvůli 5G, kromě tebe.


Souhlasím, 4G mi momentálně úplně stačí na to co na mobilu potřebuji dělat mimo WiFi a krom toho s Českou rychlostí nevěřím, že 5G tady už za 4 roky bude plně fungovat.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2020 18:09

radim píše:Prosím mluv jenom za sebe, třeba já ani v nejmenším nepředpokládám, že bych do 4 let měnil mobil kvůli 5G. A vím o další spoustě lidí. A to už nejsme všichni. No spíš nevím o nikom, kdo by chtěl během pár let měnit mobil kvůli 5G, kromě tebe.

No bylo to míněno jako rada pro zakladatelku vlákna, ale OK píšu si: Radim a jeho spousta lidí do roku 2024 žádný nový mobil :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Iviko666 15. 11. 2020 19:58

Tu kartu som si nevšimol, ale dá sa kúpiť aj 256GB verzia :)
Huramobil je solídny eshop.
Xiaomi, Poco, Redmi je jedna firma.

Tu mas recenziu Huramobil na Poco.
https://www.youtube.com/watch?v=tchQcGMHuGM

PS: je to najlacnejší mobil so Snapdragonom 865, budeš mať dosť výkonu na dlhú dobu a má super makro.
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-D15,Gigabyte X570S AORUS ELITE AX, Kingston 32GB DDR4 3600MHz,Kingston KC3000 512GB,SAPPHIRE NITRO+ 6800XT,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,XTRFY MZ1,MSI MAG274QRX,Fostex HP-A4,AKG K712 PRO
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 19. 11. 2020 09:23

A co třeba ta značka Realme? Jaké s ní máte zkušenosti? Jak fotí na svou třídu třeba ten
7 PRO? A nemají v software nějaký balast? Nejsou poruchové?
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 11. 2020 14:28

realme 7 pro je pro mě skvělý, kompaktnější mobil střední třídy.
Ale na zkušenosti s delším používáním je ještě brzo, přece jen je na trhu jen asi měsíc. Tedy ani spolehlivost nejde hodnotit. Každopádně mě ale zatím vyhovuje. Nadstavba je malá, třeba oproti Xiaomi.
Realme patří pod BBK Electronics, stejně jako OnePlus, Oppo nebo Vivo.
Prohledej recenze, je jich na netu celkem dost a většina je pozitivních..
A na mobilmanii je i vlákno.
anonymni

Odeslat příspěvekod Sirzachy 25. 11. 2020 16:46

Realme 7 pro jednoznačně.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 27. 11. 2020 11:35

Na foru přímo Realme 7 pro je dost lidí, kteří naopak kritizují některé nedoladěnosti software u tohoto telefonu.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hamayaan 27. 11. 2020 13:58

REALME je nové na českém trhu, takže těžko tušit co od nich čekat co se kvality týče, ale OPO pod které patří je tady již déle a snad je s ním spokojenost.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 27. 11. 2020 14:48

Tak značka už je na světě 2,5 roku... Takže by ve světě už stížnosti byly... Spíš je narovinu vidět že se jedná o levné plasťáky, slepený je to sice hezky ale jinak jsou ty telefony od pohledu b-čkove kvality. Hraje pro ně však cena, kdy nabídnou víc než ostatní, byť v druhořadém těle
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 17:22

Nemyslím si, že by byl plast horší než hliník.
hhh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 27. 11. 2020 17:42

Nejde o to, že je to plast, i plast se dá zpracovat kvalitně... Ale je rozdíl kvalitně zpracovaná Motorola G 5G, kde vše sedí, lícuje, nikde žádný otřepy a třeba Realme X3 Superzoom, které mimochodem stálo 11 tisíc v akci jinak 14 tisíc a všude vše prosvítá, nic nesedí, z pod lišt vylézají otřepy, přebytky lepidla... Prostě jde plast zpracovat precizně, ale i levně...
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 27. 11. 2020 19:41

Za mě tady opakovaně na základě rodinné dlouhodobé zkušenosti radím - ne nejen Huawei/Honor (tam díky absenci služeb od Googlu není těžké argumetovat), ale ani Xiaomi a asi ani Asus. Xiaomi s AndroidOne se po přechodu na Android 10 začalo zadýchávat, moc nepomohla ani čistá reinstalaci. O lacinejch Xiaomi (takové ty Redmi nebo Redmi Note) ani nemluvě. Opravdu dlouho nevydržé. Za mě pokud Android, tak Sony či Samsung nebo dneska už asi jen Samsung. Nejlépe cokoliv z řady S (dneska od S9 výše). Pokud chceš slušný mobil za slušný peníz, pak asi A71, pokud je požadavek na těch 6GB paměti. Ale... K těm parametrům - 6GB - no dobrá, ale zvyšuje to cenu, podle mě pořád stačí (a pár let bude stačit) 4GB. A úložiště? Pokud telefon podporuje kartu, pak je 128GB skoro zbytečnost. Já sice 128GB na loňské A50 mám, ale stejně mi systém zabírá cca 25 GB, data mám na 256GB kartě. Za mě bych doporučoval ušetřit a dneska koupit A51 (v Black Friday). K 5G. 5G je dneska sice zajímavost (já ji na iPhonu mám), ale asi bych to opravdu nebral jako základní parametr. I když v práci to je naprosto super, přes hotspot mi jede notebooku rychleji, než na pracovní wifině. A 5G funguje i v pražském metru. A (zatím) je zadarmo, resp. součástí běžného tarifu. Ale je to taky dost velký výdej navíc.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 28. 11. 2020 17:12

Xlendi, díky za názor. Vidíš a já mám přesně tu špatnou zkušennost se Samsungem. Měla
jsem ho před cca 5 lety. Po roce používání se zasekával neskutečným způsobem navíc
baterka na nic, 2x denně jsem musela nabíjet. Jednou jsem s ním vzteky z jeho pomalosti praštila o zem a zařekla se, že Samsung už mi nesmí přes práh. Ségra měla Samsung nejdříve stejný semnou a stejný problém. Pak si pořídila nějaký S NOTE už nevím přesně typ a po 5 měsících reklamace, protože najednou začal display blikat, když vypnula celý tel. sám se zapnul. Samsungy jsou dle mého abnormálně poruchové. Stačí jak před cca 3 lety museli celý jeden typ stahovat z prodeje. Párkrát jsem ho měla jako služební nějaký Áčkový, ale žádnej vodvaz to nebyl. Jediný co se mi na nich líbí je funkce Always on display. Nevím jestli taková aplikace by mohla být i na IPS displaye. Mám 4 roky Honor a naprostá spokojenost. Stále pracuje svižně jak má. Baterka drží 1,5 dne. Jediné co mi vadí, že už není nejmodernější a má malou paměť. Ale jinak oproti Samsungu nebe a dudy.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2020 18:27

Motorola má na smartphone s IPS Moto displej, není to úplně stejné jako AOD, ale podobné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků