iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 11. 2020 08:58

orgasmic píše:Problém toho skla je, že je hodně drahé a v domácích podmínkách skoro nemožné ho "nainstalovat".
Když to uděláš blbě, můžeš ho rovnou vyhodit.

Kolega si kvůli němu tisknul na 3D tiskárně kvádr, kam se připojil vysavač :D
Jsou toho plná zahraniční fóra.

Už mi přijde smysluplnější si za 700Kč nechat aplikovat sklo přímo u Apple resellera (Belkin) a aspoň máš 2 roky záruku a když se pod sklo dostane vzduch, dostaneš od Belkinu sklo nové.


Tenhle problém řeší Spigen - v balení je rámeček, který se nasadí na telefon a který má po obvodu několik hrotů, které přesně vymezí prostor pro vložení skla se 100% přesností. Je to zcela blbuvzdorné a zvládne to i člověk, který má obě ruce levé popřípadě rozklepané :-) Navíc jsou Spigen skla hladší a nikdy se mi nestalo, že by pod ním zůstala jediná bublina:

https://www.alza.cz/spigen-glas-tr-alm- ... 199350.htm
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 18. 11. 2020 09:13

Ja jsem spise zvedav, kdy uz konecne budou ip 12 pro naskladneny.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 11. 2020 10:25

Musíš si udělat objednávku, pak budeš v pořadí. Ve volném prodeji nic jen tak nebude.
Chodí neustále nové kousky do ČR v řádu desítek kusů týdně, ale vykrývají se tím předobjednávky.

Já třeba koupil svůj na bazoši. Nový, nerozbalený od T-Mobile za oficiální cenu, takže můžeš využít i tuto cestu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 18. 11. 2020 11:04

Mam objednavku na 2 mistech. Jednim je mobilpohotovost.

Co na tuhle spolecnost rikate?? Vim, ze maji akce pro samsung, cashbacky a podobne. Co jsem ale zjistil, tak si par lidi stezovalo na reklamace...
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 11. 2020 11:10

Presne tak.
Jinak ja uz mam 12Pro cca mesic (hned jak startovali prodej se na me dosatalo v prvni varce) a prejdu na Max.

12Pro ma super zpracovani a vzhled za me o level jinde nez u 11 Pro. Ta modra barva je krasna, takze Maxe beru taky v modre.

Fotaky pro me teda prekvapeni velke. Oproti Note 20 Ultra je velmi konzistentni a moc vylozene hnusnejch fotek to neudela. To Note obcas snimky paradni a nekdy fakt spatne. Jedine, kde Note opravdu exceluje je velky zoom a ma lepsi sirokac, ale hlavni kamera temer vzdy lepsi snimky Iphonu. Jinak video je opravdu nekde jinde. Kdyz clovek pusti na TV video z iPhonu a pak z Notu, je to rozdil doslova propastny (to jsem necekal) - spickove ostreni, plynule, zoomovani plynule, super barvy, v noci pouzitelne.

A ted proc menim za Maxe. Kvuli fotaku to neni. Hlavni roli hraje vydrz baterie a velikost displeje. Myslel jsem, ze 6,1" bude ideal, ale je to oproti Notu opravdu male. Baterie pro normalniho uzivatele asi v pohode. Ale ja se dostavam vecer uz na 10% a nechci porad myslet na to dobijeni. Ale jsem fakt heavy user. Note 20Ultra ma jednoznacne lepsi vydrz, to je asi bez debat. Predpokladam, ze ani Max varianta nebude ve vydrzi tak dobra, ale na druhou stranu je mi uz jedno, jestli pred spanim dam nabijet mobil z 35% nebo s 20%.

Kdyby mel nekdo dotaz, ptejte se. Hned jak prijde Max, tak Procko prodavam. Mam predobjendano od 6.11. a stale cekam a udajne budo az koncem mesice. Volny prodej asi jen tak opravdu nebude, tech predobjednavek je hafo. Klasicka 12 - o tu pry neni az takovy zajem a ta s da sehnat.

-- 18. 11. 2020 11:12 --

snowfrost767 píše:Mam objednavku na 2 mistech. Jednim je mobilpohotovost.

Co na tuhle spolecnost rikate?? Vim, ze maji akce pro samsung, cashbacky a podobne. Co jsem ale zjistil, tak si par lidi stezovalo na reklamace...


Tam bych ja nekupoval. Mam predobjednano u iStylu a iSetosu. Obe spolecnosti zatim vzdy, co se tyka Macbooku a iPhonu mely soldni pristup a reklamace , ci opravy vzdy 100%.
Uprimne u produktu za 40 papiru uz tisicovku neresim, ale je pak rozdil, kdyz ti u Stylu vymeni displej s dobrnou vadou a jinde te poslou do haje. To bych asi neriskoval.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 11. 2020 11:29

Já přecházel na malé Pro z Folda 2 :D
Ale chtěl jsem zkusit něco kompaktního po těch všech přerostlých modelech.
Foťáky jsou super a video to nej, co je v mobilech.

Přemýšlím nad Maxem, ale uvidím, co testy baterie. Když to nebude nějaký zásadní rozdíl, nechám si menší.

S mobilpohotovostí mám negativní zkušenost, to samé tchán a nic bych si tam nekoupil.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 11. 2020 11:55

Jde o to, jak moc na tom pouzivas narocnejsi ulohy. Uprimne v iddle rezimu a sem tam mail, hovor - to vydrzi asi stejne jako Note 20 Utra. Ale jak zacnes natacet a fotit, sem tam nejaka narocnejsi appka, tak to jde dolu. Ale tim nechci rict, ze by klasicka 12 Pro mela spatnou vydrz, to vubec ne. Naopak na 2800mAh baterii to je az neskutecne, ze vydrzi podobne jako vlajky konkurence se 4000-4500mAh. Jako co se optimalizace a vykonu tyka, tak Apple proste umi, tam je vpredu o parnik.
Bal jsem se jeste displeje, ale fakt to neni nic, co bych resil, jestli 120Hz nbo 60Hz. Kdyz to dam vedle sebe, je to videt, ale ze bych to vnimal jindy? Vubec.
A video je fakt neuveritleny. Kdyby mi nekdo rekl pred 10lety, ze mobil natoci takovy video, tukam si na celo.
:mrgreen:
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 18. 11. 2020 12:58

Orgasmic: ja videl vcera tohle, pokud by te to zajimalo:

https://youtu.be/bKyl4o0Tgmo

Jinak...osobne 60, 90 nebo 120hz taky vubec neresim. Zvlast, kdyz to ma vliv na vydrz. To radeji 60 a delsi vydrz. Nehlede na to, ze se soucasnou s10+ mi plynuloat naprosto dostacuje.

A pred 30min mi volali z MP, ze tam mam ip12 pro k vyzvednuti :D, takze jsem to radeji stornoval a udelal obkednavku u istyle :D. Za tu cekaci dobu mi nasledne (mozne) sluzby urcite stoji.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 20. 11. 2020 17:32

Dnes došel na testy iPhone 12 Pro, v pondělí čekám iPhone 12 Mini. Otestuji a uvidím. :-))
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 20. 11. 2020 20:11

iPhone 12 Pro - jsem naprosto spokojená, kvalitní zpracování, skvělý foťák, ta rychlost je úžasná :-))
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod snowfrost767 21. 11. 2020 08:45

Lidi, vcera jsem mel v ruce synuv iP11, kterym jsem neco fotil a pri tukani na displej jsem se nemohl zbavit pocitu, ze tukam na displej tabletu za 1300 Kc. Zvuk tuknuti byl neskutecne plastovy. Kdo uu mate dvanactku, muzete tohhle zhodnotit a vyjadrit se?
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 11. 2020 09:33

To bude spis ochrannou folii. Nepocituju, ze by X, 11, ad byly jine, nez Androidy. 12 ma sice novy Ceramic Shield, ale oproti Xku necitim rozdil.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 21. 11. 2020 10:25

Zadnou folii tam nema. Kdyz jsem na dislej tukal, tak to bylo skutecne velmi lacine. Je sice fakt, ze 11 ma "jen" lcd, oproti oledu, ale nad displejem je vzdy jeste kryci sklo, takze to je asi u kazdeho modelu stejne...tedy treba u rady X, rady 11 atd.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 21. 11. 2020 13:07

A není to přeci jen tím "keramickým" sklem? Já můžu porovnávat tak akorát 6S Plus s dvanáctkou a ano, je to jiný zvuk. Ale nemám pocit, že by to bylo nějaké "laciné". A dvanáctka je oproti jedenáctce skvělě lehoučká. To je podle mě jedno z velkých plus tohodle, jinak skutečně přdraženého, telefonu.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 11. 2020 18:54

Tak uz je 12 pro max doma. Dneska jsem je tak projizdel stranky Electroworldu a vidim, ze pacific blue je skladem, tak jsem to hned rezervnul a sjel pro nej. Klasicky procko dam zene a prodame starsi XS.
Ted celej vecer zase horor s prenasenim dat, nastavovanim, updatovanim, ale snad uz naposled.

Jinak kdo videl uz ty videa s pro raw? Je to jednim slove pecka.
https://www.youtube.com/watch?v=RDMIqlulpjo&t=255s

-- 22. 11. 2020 22:30 --

Tak pokud nekomu zalezi na baterii, doporucuji Maxe. Vydrzi dele nez Note 20 Ultra. A to i s vyrazne mensi baterii.. hmm to jsem necekal.
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků