iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cz.hook 15. 11. 2020 20:18

128 je úplně v pohodě, záleží na každém člověku a jeho způsobu použití. Třeba moje žena má pořád 64GB a ještě půlka místa volná. A to hodně fotí, má ale zapnuté optimalizované úložiště, takže ji nezabírají téměř žádné místo.

Já mám 256 a víc než půlku obsazenou, ale toje tím, že mám v iPhonu hodně uložených videí v Youtube aplikaci a také hudby.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 15. 11. 2020 22:42

Souhlasím. 128GB je v pohodě. Já měl ale už první iPhone se stejným úložištěm, tak jsem nechtěl míň. U iPadu mini jsem si to vyzkoušel a off-line audio muselo tak na polovinu. S placeným iCloudem 50GB mi aktuálně u iP12 zůstává cca 50 GB, takže zatím v pohodě a vidím to, že mi to může vydržet i další 5-6 let, než ho budu jako zastaralý střep, který nebude umět ani 6G, měnit.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 11. 2020 21:19

Majitelé nových iPhonů 12 si stěžují na nazelenalý displej

Nazelenalý nádech je nejvíc patrný při černém pozadí displeje

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 11. 2020 00:00

No jo číňánci...to zase bude nějaký fake nebo neorigo display :D
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 11. 2020 08:18

Zdravím, pokud by měl někdo zájem o sklo, obaly ve špičkové kvalitě na IP 12 Pro Max, prodávám nevyužité.
Naposledy upravil Loader dne 17. 11. 2020 09:50, celkově upraveno 1
Důvod: Inzerce patří do sekce Bazar.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 11. 2020 09:16

Problém toho skla je, že je hodně drahé a v domácích podmínkách skoro nemožné ho "nainstalovat".
Když to uděláš blbě, můžeš ho rovnou vyhodit.

Kolega si kvůli němu tisknul na 3D tiskárně kvádr, kam se připojil vysavač :D
Jsou toho plná zahraniční fóra.

Už mi přijde smysluplnější si za 700Kč nechat aplikovat sklo přímo u Apple resellera (Belkin) a aspoň máš 2 roky záruku a když se pod sklo dostane vzduch, dostaneš od Belkinu sklo nové.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loyzin 17. 11. 2020 11:58

S tím sklem to mohu potvrdit.
loyzin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 11. 2020 12:46

orgasmic píše:Problém toho skla je, že je hodně drahé a v domácích podmínkách skoro nemožné ho "nainstalovat".
Když to uděláš blbě, můžeš ho rovnou vyhodit.

Kolega si kvůli němu tisknul na 3D tiskárně kvádr, kam se připojil vysavač :D
Jsou toho plná zahraniční fóra.

Už mi přijde smysluplnější si za 700Kč nechat aplikovat sklo přímo u Apple resellera (Belkin) a aspoň máš 2 roky záruku a když se pod sklo dostane vzduch, dostaneš od Belkinu sklo nové.


Nemáš pravdu, instaloval jsem toto sklo asi 10x, vždy naprosto bez problémů. Ty skla, co se lepí suchou cestou se s tímto nedají vůbec srovnávat. Jednou se mi ale stalo, že lepidlo nedoteklo do kraje. Sklo lze úplně v pohodě z telefonu odstranit (tel. zůstane čistý, jen se otře), sklo očistit acetonem (je jako nové), a použít druhé lepidlo a opakovat proces. Naprosto bez problémů.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 11. 2020 13:09

Jojo, hned bych za to sraní dal víc, než za lepší servis u Apple prodejce :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 11. 2020 13:13

Podle mě nevíš, o čem mluvíš, nebo ty ruce nejsou ani průměrně šikovný... ale v klidu, každej, ať si lepí, co chce, klidně folii:) Končím tuto diskuzi, kdo vyzkoušel dome glass, nevrátí se k obyčejnýmu... aspoň u mě to tak je několik let a to ho lepím nejen sobě, ale několika kolegům a kolegyním, co se taky bezdůvodně bojí aplikace.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 11. 2020 13:54

No kolega to má na Note 10+, jeho polovička na Note 20 Ultra a je to prostě pocitově normální sklo. Reakce na dotyk je pořád nižší jako u všech ostatních skel.
Výhodou bude akorát to, že se díky lepidlu nebudou dělat tak často vzduchové bublinky pod ním.

Ale ten oser s tím a hlavně zrovna u iPhone to podle mě nemá smysl jak jsem psal díky parádnímu servisu od Belkinu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattycz 17. 11. 2020 16:08

snowfrost767 píše:Daval jsem to sveho vlakna ohledne nakupu noveho ip12 pro a prechod z androidu na ios. Tak to dam i zde, kdyby nekteri nerozhodni, kteri taky zvazuji zmenu, meli dalsi duvod. A duvodem to je i pro me. A je mi tak uplne jedno, jestli budu mit zalohu u google fotek nebo v icloudu. A ze jsem toho u google opravdu vyuzival hodne!!! Na vsechny fotky a videa.
Tohle je dalsi vec, kzera me utvrdila, ze prechod z A na iOS je spravny krok!

https://www.google.com/amp/s/dotekomani ... darma/amp/



A kde bych našel to vaše povídání ?
Díky
mattycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlendi 17. 11. 2020 17:12

Moje "povídání" o tom, co se mi (ne)líbí na iPhonu 12, srovnávám tam i nesrovnatelné (s lowendovým Samsungem), podle mě zajímavé i pro androiďáka, který chce přejít k iOS. (Já vlastaně "úpně" nepřešel nikdy, i když mám už pět let iPhone, vždycky mám v kapse i nějaký další dvousimkový android):

http://coins4you.cz/ip12/
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 17. 11. 2020 18:07

snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod loyzin 17. 11. 2020 19:55

Pohodový telefon.
loyzin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků