DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 18. 10. 2020 18:28

Dík, dobito 200, za 20 min opravdu přišel kod v SMS a výhra v odmenazadobiti.cz byla kredit 100 Kč, kredit nabili obratem, takže spokojenost, dalších 100 GB na 31 dnů mě zedy vyšlo jen na 200 Kč.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod suram 19. 10. 2020 04:25

Minimální je 200, ale jde to jen přes některé banky online, kartou jde nejméně 300. Mohl jsi místo 3 x 300 dobít 4 x nebo 5 x 200 a mít tak víc šancí na odměnu za dobití.

Pokud je období jen 30 dnů, tak nevím tedy, proč mi to včera v appce po aktivaci balíčku zobrazovalo 31 dnů a dnes druhý den 30 dnů? Podle mě tam mám teď období 31 dnů. Říjen má také 31 dnů.

Obrázek

Obrázek
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Standa_82 19. 10. 2020 10:54

Ahoj,
bezi vam nekomu na Huawei B310s-22 IPv6? Problem je ze to u APN nejde povolit natvrdo. Aspon v mojem FW.
O2 mel nedavno IPv6 pro mobilni pripojeni zapnout. Ale ja mam porad jen IPv4. Doufam, ze to neni mym modemem. Tak bych rad zjistil jak jste na tom vy ostatni.
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod Markusenka 19. 10. 2020 19:59

Ahoj.
Tak mě po zadání kódu *444*# píše že telefon i SIM si se 4G LTE hravě poradí.
Ale je fakt, že SIM mám po výměně, původní ještě před aktivací byla zničena. Osobně jsem spokojen, koukám i na TV a po 14 dnech mi stále zbývá přes 80 Giga dat. Po dobití jsem také dostal bonus 100,- Kč, samoobsluha na jméno mi jede jak v aplikaci, tak na webu.
Markusenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 11111 20. 10. 2020 04:26

Si tam dojdu SIM také raději vyměnit, dokud to je zdarma, kód *444*# mi hlásí, že je potřeba výměna. Za jak dlouho po výměně byla nová SIM funkční? Píšou v FAQ že do 24 hodin, ale nechci být den bez internetu.
https://www.o2.cz/osobni/LTE-SIM-vymena?sim1&_ir=vymenasim
11111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 10. 2020 07:22

Tak necháš starou SIM dokud bude fungovat a až přestane tak vyměníš za novou ne? Pri výměně SIM např u Tesco (taky síť O2) ve chvíli kdy se stará SIM ohlásila od sítě dal jsem novou restartoval telefon a fungovala prakticky okamžitě.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markusenka 20. 10. 2020 07:42

Ahoj.
Po výměně SIM v kamenné prodejně, sice až na podruhé, protože poprvé jim to nešlo a nepůjde, protože nelze vyměnit neaktivní SIM, poté i fyzicky nefunkční SIM byla online aktivována, již v kamenné prodejně výměnu zvládli. Po předání jsem ji do 20" konečně vložil do mobilu a hned byla funkční.

Je ale zajimavé, že původní SIM tedy LTE nepodporují, když i na obalu pro SIM v dodávce je napsáno, "Vaše nová LTE SIM karta"
Naposledy upravil Markusenka dne 20. 10. 2020 07:44, celkově upraveno 1
Markusenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 10. 2020 07:43

wI4d4 píše:KrylP: teď nevím, kvůli jaké situaci vám samoška nejde. Já mám víc běžných možnosti nastavovani. Třeba jde odblokovat data v EU i mimo EU v "Chytrá ochrana dat v zahraničí" i když 100GB má funguvat jen v ČR (možna v zahraniči půjde 32kbs :) ) Ale nejde povolit "Roamingový tarif pro volání a SMS". Aspoň, že jde nastavit "Balíček 30 minut volání do zahraničí" za 179/mesic...

[size=85][i]-- 14. 10. 2020 17:00 ........


Před casem to nekdo zkoušel, v zahraničí (roamingu) nefunguje nic!
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 11111 20. 10. 2020 08:40

hauzz píše:Tak necháš starou SIM dokud bude fungovat a až přestane tak vyměníš za novou ne? Pri výměně SIM např u Tesco (taky síť O2) ve chvíli kdy se stará SIM ohlásila od sítě dal jsem novou restartoval telefon a fungovala prakticky okamžitě.

Nojo, ale píšou na webu, že zdarma vymění jen do konce října a já chci být připraven i na 5G, jezdím občas do Kolína.
11111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Standa_82 20. 10. 2020 08:52

Co resite za nesmysly s vymenou sim? Tyto sim podporuji 4G i 5G. Nebo jste si snad nechali 100GB aktivovat na nejake historicke sim?
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 20. 10. 2020 09:09

Taky jsem ze zvědavosti zkusil kód *444*# a píše to, "Vas telefon 4G LTE internet podporuje, ale SIM kartu je potřeba vyměnit...." což je docela zvláštní, když 4G mi na telefonu normálně svítí a rychlost internetu mám dle NetMetru 54 Mbit/Dl a 35 Mbit/Up . Nějak se mi nechce věřit, že by O2 pár měsíců zpátky ještě distribuovalo nějaké vykopávkové SIM karty bez podpory 4G LTE. Každopádně v tom má O2 pěkný bordel :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 10. 2020 09:32

Přesně 4G tu bude ještě dloooouho a než bude mít 5G nějaký rozumný pokrytí tak ty 100gigovky stejně skrečujou takže klídek. A komu vyjde že jeho sim nepodporuje 4G jen taková otázečka co vám svítí na displeji u signálu? Hádám že G, E ani H(+) to nebude ale LTE(+) resp. 4G(+). Pokud tedy nemáte nějaký kus obstarožního HW bez podpory LTE (já měl několik let zpět Redmi2 což mělo 4G ale frekvence u nás používané na 4G nepodporoval).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 11111 20. 10. 2020 09:41

Vymena provedena, nova SIM aktivni do 5 minut, teď už to po odeslani kodu *444*# pise, že LTE podporuje SIM i telefon. Prodejce rovnou rikal, ze vymena SIM je zdarma, akorat se divil, ze to je nova SIM.

Koukam, ze stara SIM ma oznaceni ISIM128N.GF.SP a nova USIM128N.GA , takže rozdíl asi v něčem bude.

Tady píší, že doporučují pro 5G právě výměnu USIM za ISIM, takže opačně než to chce O2.
https://www.lupa.cz/aktuality/o2-dnes-v-praze-a-koline-spustilo-komercni-5g-sit-tarif-nabizi-600-mb-s/
11111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Markusenka 20. 10. 2020 10:13

Mě spíš aktuálně stvě, že přestože to číslo je v zásadě nové, nikdo ho nemá, neexistuje spojitost čísla a mojí identity, tak mi často chodí reklamní SMS a nově i reklamní hovory a nahrávky do hlasové schránky!

Nejlepší byla SMSka o odeslání podkladů k insolvenci, ať jim zavolám zpět a že mi to posílají i na email, vše od společnosti Fincollect. S tím by mělo O2 něco udělat, pokud tedy za poskytnutím čísla nestojí právě oni.

Když kouknu na údaje k SIM, tak původní byla ISIM128N.GF.SP a vyměněná USIM128N.GA
Markusenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imaster 20. 10. 2020 10:31

Ty čísla jsou recyklované. Mě zase chodí SMS z banky o neplacení úvěrů a hypotéky a od doktora, že je čas na preventivní prohlídku.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků