Oneplus Nord vs. Samsung Galaxy S10e

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xxmiky 14. 10. 2020 08:38

Ahoj,

bohuzel mi po 4 letech odesel do vecnych lovist Oneplus 3 a vybiram novy mobil. Dospel jsem uz pomalu k vyberu mezi Oneplus Nord a nebo Samsung S10e. Kazdy ma svoje pro a proti (napr. jack, bezdratove nabijeni, otisk prstu v displaji, ale jde to obejit treba jako redukci usb-c jack a nebo na otisk se da zvyknout, ze je jenom na strane).

https://www.mobilmania.cz/srovnavani-telefonu?itemlist=61169,61491

Mate nekdo zkusenosti s obema telefony? Co byste spis doporucili? Pripadne v podobne cenove relaci doporucili byste nejaky jiny?

Diky za info,
Michal
xxmiky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 14. 10. 2020 13:16

Od té doby, co mám čtečku otisků v displeji, už ji nikde jinde mít nechci, takže asi tak. Předchozí mobily byly se čtečkou otisků vzadu nebo na boku v zapínacím tlačítku a to už fakt nikdy nechci.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 14. 10. 2020 14:21

Já nto vnímám stejně. Čtečka vzadu nebo v bočním zapínacím tlačítku je pro mě už za trest.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxmiky 14. 10. 2020 21:04

dekuji
xxmiky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 10. 2020 23:39

ale na druhé straně musí ta čtečka v displeji perfektně a bezchybně fungovat, což není pravidlem u všech modelů, co ji mají
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 14. 10. 2020 23:47

Kde nefunguje? Já mám levnou čínu z aliexpressu za 200 USD ve slevě a funguje perfektně.
https://m.aliexpress.com/item/4000862537042.html
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 15. 10. 2020 06:30

Kolega v práci má ten Samsung S10e. Je nadšen z velikosti, plynulosti, fotek, displeje. Nelíbí se mu ale zahřívání mobilu při puštěné navigaci a na co vyloženě nadává je baterie. Prý by si jej znovu nekoupil. Ale je to Samsung-maniak :-D
Třeba pro mne je výdrž důležitý parametr... A pokud není hlavním parametrem velikost, volil bych OnePlus (se kterým máš vlastně osobní zkušenosti).
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 15. 10. 2020 06:32

U Nordu funguje perfektně. Mám i Xiaomi Mi 9, ta má starší generaci optické čtečky a tam z toho občas nervím. Jednak je znatelně pomalejší, ale i ta spolehlivost není taková jako u Nordu. U Mi 9 se mi pravidelně stávalo, že jsem musel odemknout třeba 2x, protože na první pokus se nezadařilo, u Nordu se mi tohle nestalo ani jednou. A u Mi Note 10 Lite je to to stejné co u Mi 9.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xuser 15. 10. 2020 10:00

Neviete, u Xiaomi je to HW problém, či je tie otlačky možné vylepšiť zmenou ROM/aktualizáciami MIUI?
Xuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sirzachy 18. 10. 2020 10:54

Momentálně používám s10e a je to výborný telefon. Hlavně ta velikost je úžasná, jak padne do ruky, takže se bez problémů dá ovládat jednou rukou. Čtečka na boku není žádnej problém, taky jsem se toho obával. Pro přihlášení používám trochu méně bezpečné rozpoznání obličeje a překvapilo mě, jak perfektně to funguje. Co se týče výdrže, hodně záleží na tom, jak ho používáš. Drtivá většina telefonů je jednodenní. Doporučuji Samsung jednoznačně.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 18. 10. 2020 16:10

S10e a tiez spokojnost, nema nic co by som mu mohol vytknut. Bateria s tmavym rezimom den a pol.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků