Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod radim 15. 10. 2020 21:55

Za 150 byla do konce září na Clubcard, jestli to nezměnili, teď už je jen ve volném prodeji za 200 Kč. Ale za 7,5 GB do zahraničí to je fajnová cena. Jenže kdo by teď jezdil za hranice, že. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 16. 10. 2020 02:56

Nezkousel jste nekdo na nove, jeste nedobite Tesco karte (kredit 150 kc), aktivovat nektery (nejlepe datovy) balicek s vyuzitim toho tzv. "darku", tedy se slevou 100 kc na libovolny balicek, podarilo se to? Podle jednoho operatora na chatu to pujde, podle druheho to pujde az po spotrebovani/utraceni urcite castky - coz by znamenalo, ze by se ta simka musela nejdriv dobit. To ale nehodlam.
Jeste tu kartu totiz nemam aktivovanou, takze to nemuzu sam vyzkouset. diky
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 10. 2020 06:27

Jen doplním že datové balíčky lze použít celé ale jen v rámci EU roamingu takže treba ve Švajcu vás pěkně oholej (u paušálu, kredit bude pryč po pár kilobajtech).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ogyn Bk 16. 10. 2020 07:49

Já jsem si pořídil před nabitou kartu tesco mobil, po aktivaci mobilu mi i přes vypnutá data denně odečetla určitou částku, takže za pár dní aniž bych si zavolal nebo použil data byl kredit nulový�takže ji nechám umřít a o tesco mobilu už nechci nikdy ani slyšet
Ogyn Bk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 16. 10. 2020 12:25

Ogyn Bk:
Můžeš uvést, jakou "určitou částku" ti TescoMobile strhával a v jakých intervalech?
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 10. 2020 13:01

Vzhledem k tomu, ze 'za par dni byl kredit nulovy', pak se nabizi denni balicek internetu. Ze data zakazes v telefonu nic neznamena.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 10. 2020 14:51

Tak tak u Tesco a různých derivátů rádobyvirtuálů v síti O2 (Blesk) strhnou denní internet pokud není v samoobsluze nebo pomocí SMS denní internet deaktivovaný. Údajně NTP protokol pro synchronizaci času. Na Slovensku dcerunka O2SK má proti tomu ochranu a za denní internet strhnou až po 50kB. Ale Česká ovečka se prostě nechá holit...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 16. 10. 2020 17:10

hauzz:
Mě v září a říjnu celkem třikrát po sobě strhli 29Kč za nevyžádanou aktivaci balíčku "Internet na den". Dvakrát se mi povedlo to vyreklamovat, po třetí se cukají...
Stalo se to vždy po předchozí řádné deaktivaci balíčku, která byla potvrzena SMS od TescoMobile.

poznámka: balíček jsem vždy deaktivoval před skončením jeho platnosti (aby nedošlo k jeho automatické obnově).
Když se deaktivuje pomocí Samobsluhy, je okamžitě ukončen. Když se deaktivuje pomocí SMS "INTERNET24 D" lze jej používat do skončení jeho platnosti.

Nějakou dobu jsem si dopisoval s info centrem, celkem tři operátoři mi tento postup nedokázali vysvětlit a zdůvodnit, proč se nevyžádané aktivace dějí. Nakonec jsem to vypnul v mobilu deaktivací funkce APN.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 10. 2020 12:41

To že se balíček netu na den aktivoval měsíčním a pak se měsíční neobnovil a denní zůstal aktivovaný je prasárna ze strany O2 resp. Tesco a Blesku. Ale to že si to sami aktivujou náhodně po evidentně uživatelem provedené deaktivaci je prasárna na druhou (aniž by byl aktivovaný jiný). To je zralý na podání podnětu k ČTÚ. A kdo si toho nevšimne ten platí a platí. Nedopouští se Tesco náhodou tímto skutkové podstaty PODVODU?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 17. 10. 2020 15:10

hauzz:
Už bych to dávno poslal na ČTU, protože jejich odpovědi na stížnost jsou více než podivné. Ale nemám elektronický podpis (podatelna ČTU ho vyžaduje). Zbývá jen naklepat písemné oznámení a poslat to poštou.

poznámka: je trapné, že se to začalo "samoaktivovat" po letním zvýšení ceny balíčku z 19Kč na 29Kč. Jsem u TescoMobile snad od samého začátku a nikdy předtím se toto nedělo. Vymlouvají se, že to může dělat nějaká aplikace (nebo dokonce SIM karta sama!), která si na mobilu zapne (ručně) deaktivovaná mobilní data, připojí se k síti a potom je zas deaktivuje. A přitom "zapomene" zatržítko u balíčku "internet na den" na mém účtu v Samoobsluze.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 17. 10. 2020 16:38

Jen ještě připomenu levnější a pohodlnější variantu podání podnětu prostřednictvím datové zprávy ;)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 19. 10. 2020 17:24

Aktuální akce Tescomobile : do konce října aktivace 7,5GB dat+VPN (balíček Extra) za 249,- Kč v aplikaci.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 29. 10. 2020 21:52

Udajne Tesco nabizi retence. Neomezene volani + SMS za 99kc, ma nekdo zkusenost?
PierreUSA87
Junior

Odeslat příspěvekod radim 30. 10. 2020 00:22

To ale bude jenom ve vlastní síti, ne?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psmikum2 30. 10. 2020 13:55

PierreUSA87: Když jsem od nich odcházel, tak mi to nabídli, ale pouze na měsíc (jestli jsem to správně pochopil), takže nic moc. :-/ Teď jsem u T-Mobile, kde jsem měl 3 měsíce slevu 50 % a po uplynutí mám slevu 55 %, takže spokojenost a nemusím nic hlídat. ;)
psmikum2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků