malý foto mobil do 7K

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Baterak 16. 9. 2020 13:17

Zdravím

Poradíte prosím mobil pro mamku s co nejlepším foťákem, ideálně s displejem kolem 5" (ne nějakou 6,5" krávu).
Prostě co nejmenší, nejlehčí mobil, který v této cenové kategorii dělá fakt hezké fotky. Nemusí to být nadupaný telefon. Stačí když bude krásně fotit, volat posílat sms a pojede tam messenger a internet. Víc mamka (důchodkyně) nepotřebuje. Nemusí to být novinka, klidně starší, ale aby šel ještě koupit někde jako nový s 24měs. zárukou.
Ideálně kdyby byl i voděodolný, ale zas ne takové ty cihly velké těžké od Caterpillar, atd..

Díky moc za tipy ;)
Baterak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2020 13:48

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumík930 16. 9. 2020 19:52

Ty by jsi v těch obchodech sám nakoupil, že to sem dáváš?
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2020 19:55

nekoupil, však píšu o riziku... ale telefon jako takový vyhovuje všem požadavkům a nic jiného na trhu není
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baterak 16. 9. 2020 20:32

Mohu se jako nezkušený zelenáč zeptat, jaké riziko by mohlo nastat, v případě koupi telefonů z těchto obchodů? Jako že by za nějaký čas, až se mobil pokazí, jej nešlo vyreklamovat, ptž by obchod již neexistoval?

Je totiž pravdou, že zmíněná S7 naprosto vyhovuje všem požadavkům!
Baterak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2020 02:15

Samsung Galaxy S7 je 4,5r starý telefon, jeho oficiální prodej dávno skončil, a tak v těch eshopech nebudou nové ks jak uvádějí, ale pravděpodobně nějaký repas, v tom je největší riziko, kromě dalších možných problémů s reklamací a vrácením zboží

raději vem Samsung A40 než se doprodá, má skoro podobnou velikost jak S7 a fotí pěkně
https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... -dual-sim/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 17. 9. 2020 08:04

To nevím, jestli by riskovali nějaký repas a nenapsali to. Spíš to skupujou z ebaye, se podívejte, za kolik se tam dá S7 koupit. Teoreticky by mohl nastat nějaký problém u záruční opravy, to je tak asi jediné. Podle mého to zbytečně dramatizujete. Já bych v těch obchodech klidně nakoupil.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 17. 9. 2020 08:31

Opět Nick doporučuje A40, a opět špatně. Ne, A40 opravdu nefotí pěkně. A40 má takové tři hlavní výhody, a to rozměry, pěkný amoled, a (pro mě) i plastová záda. Naopak hlavní nevýhody jsou kvalita fotoaparátu, výkon, výdrž baterie.

Baterak: 4 roky starý telefon bych asi nebral, trochu bych se bál výdrže baterie, když někde ležel roky na skladě. Jinak ale S7 fotí celkem pěkně i na dnešní dobu, já s ním byl spokojený. Záruční oprava u šedivek je vždy loterie, ale to by bylo stejné i u novinky. Hodnocení obchodů je běžně dostupné, doporučuji před nákupem nastudovat.
Bohužel dnes je výběr u kompaktů minimální, a nejlevnější novinka, která by splnila požadavky je Pixel 4a za 9000.
Kdyby mohl být o něco větší, tak ze starších mám zkušenost s Honorem 10(nebo Huawei P20, v podstatě stejný telefon), ten taky fotí slušně.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2020 09:48

mas0n píše:Opět Nick doporučuje A40, a opět špatně. Ne, A40 opravdu nefotí pěkně.

Jak je to možné? Tady v recenzi přímo píší, že ve dne fotí pěkně, jen za šera a tmy je to bída, tak jako skoro u všech foťáků této cenové kategorie
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/sams ... -recenze/3
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 17. 9. 2020 10:47

Nevím jak je to možné, ale já (opět) píšu z vlastní zkušenosti, a nečerpám z nějaké recenze.
Ten foťák je ale špatný. Hlavní při skvělých podmínkách ještě možná, širokáč nepoužitelný naprosto. Kdyby měl tazatel limit třeba 4500-5000, tak ok, ten výběr je dost slabý. Ale má limit 7000, a tam už se dá občas najít mnohem lepší kousek.
I ten mnou zmiňovaný Honor fotí mnohem líp, používal jsem ho skoro rok. Nebo z těch, co jsem vyzkoušel třeba Mi A3, Mi 9 lite, Mi 9 SE. Bohužel Xiaomi už ani jeden z nich u nás nenabízí, přitom SE měl na výšku 149 mm, a na dnešní dobu byl tak ještě relativně kompaktní. A fotí ty Xiaomi opravdu velmi dobře.

Než A40, to bych asi raději i dnes koupil S7, pokud bych věděl, že to není repas.
Kdyby nebyl prioritou fotoaparát, tak ale klidně i A40.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 9. 2020 11:18

Uhlopříčku neřeš, spíše celkové rozměry a hmotnost. U staršího člověka je výhodou i baterie s velkou kapacitou.

Moje tipy:
Realme 5 Pro
Motorola Moto G8 Plus

Porovnání jejich fotografických s schopností se Samsungem S7: dobré světlo/šero
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 17. 9. 2020 12:08

LOL, takze misto malicke S7 nabidneme obrovske padlo G8 Plus. To nenapadlo ani nejvetsiho mistniho Moto fanboye Nicka...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 9. 2020 12:20

Telefony jsou větší, ale taková je doba. Vzhledem k horší motorice starší lidé často přístroj ovládají oběma rukama, takže to nakonec může být výhoda. Ať si v ruce odzkouší nějaký podobně velký model a uvidí.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2020 12:30

ony jsou i malé smartfony s výborným foťákem, ale tazatel by musel zvýšit limit na téměř dvojnásobek... Samsung S10e, Huawei P30
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků