Telefon, který vydrží chvíli vydrží do +-8tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 9. 2020 21:36

Zdravím, kamarádka vybírá nový telefon, protože její současný je už zasekaný (slabý HW). Nejraději by investovala co nejméně peněz. Podmínkou je, aby byl i po letech svižný (v rámci možností).

Koukal jsem na Xiaomi (miui s reklamou), Realme (některým uživatelům 6ka laguje po dvou měsících, takže odladěnost ještě nebude optimální) a Motorolu. Ideálem je co nejmenší velikost (což je dnes problém). Trochu se bojím že Helio g90t nemusí navzdory výkonu být tak dobrou investicí do budoucna a lepší bude snap 720.
Rád si poslechnu ideálně osobní zkušenosti s jednotlivými stroji a doporučení. Předem díky.

Klidně by zkusila i iphone, ale v téhle cenové kategorii mi to nepřijde optimální (staré SE má moc malý displej, jiné mi přijdou už slabé a moc staré na pár dalších let provozu...ale nechám se v tomhle raději poučit zkušenějšími uživateli). NFC není nutností (i když mě osobně to přijde fajn věc s výhledem do budoucna)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 00:41

Samsung A40, A41 ale nemají procesor Snapdragon
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 9. 2020 17:16

Ten se mi líbil, hlavně rozměry, ale úplně mě nenadchly benchmarky. Obvykle je moc neřeším, ale třeba takové realme 6 má s mediatekem v antutu cca 280tis. bodů, Samsung cca 170tis. To už by mohl být velký rozdíl do budoucna, pokud má telefon vydržet pár let.
Jiná věc může být optimalizace mediateku a realme... (i když současná nabídka realme 6 za 5tis. Kč zní dost lákavě i vzhledem k případnému riziku :hm )
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 17:48

no jo, ale velikost... Realme 6 s displejem 6,5p to už rovnou můžeš vzít za 5tis. Motorolu G8 Plus se Snapdragonem a stereoreproduktory anebo novější Motorolu One Fusion+ s výborným foťákem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jano666 14. 9. 2020 18:17

Pokial ti vadia reklamy v MIUI (Xiaomi), tak ti bude rovnako vadit aj Samsung, ten ma vo svojej nadstavbe reklamy tiez. https://www.androidpolice.com/2020/07/0 ... im-fed-up/

Moto One Fusion+ som chcel odporucit, ale pozor, nema NFC. Hlavne ak uvazujes nad dlhsim pouzivanim tak ti to moze do buducna chybat. Platenie mobilom je navykove :-)
Naposledy upravil Jano666 dne 14. 9. 2020 21:19, celkově upraveno 1
Jano666
Junior

Odeslat příspěvekod suram 14. 9. 2020 19:31

Helio G90T je OK, má ho příbuzný v Umidigi S5 a dost si to pochvaluje.
https://www.umidigi.com/page-umidigi_s5pro_overview.html
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 9. 2020 18:37

Nick Cave: To ano, ale u té G8 Plus je +- stejně výkonný snap jako u toho Samsungu (v benchmarcích ztrácí na Helio 90T...v antutu má skoro polovinu) a je otázkou, zdali tohle dokáže i v budoucnu vyrovnat optimalizace.
Fusion není špatný, ale i když dotyčné nesejde na NFC, já ho beru jako bonus do budoucna. Ale dalo by se, jen Realme 6 teď stojí 5tis. například i v Alze nebo Datartu (ověřené obchody), to už je velký cenový rozdíl. Pokud je vážný důvod proč sáhnout jinam, určitě ho uvítám.

Jano666: zajímavé :hm

suram: Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2020 19:07

Re Pan Kája
dívat se na body v AnTuTu není úplně ideální, někteří výrobci s tímto benchmarkem podváděli a Google dokonce stáhl apku z GP
Smartphone se slabším procesorem může být klidně rychlejší a svižnější než nabušený smartfon s výkonným procesorem, záleží na optimalizaci a odladění prostředí, nadstavbě a aktualizacích, zda se softwarově povedou či nikoliv (Nokia, Xiaomi)

p.s. spíše než Realme 6 bych vzal Samsung M21
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jano666 16. 9. 2020 20:14

To Realme podla mna v pohode, nic mu nechyba, hlavne za tych 5000. Pozri este Moto G9 Plus ktory vysiel len pred par dnami, ma presne ten chipset ktory si chcela (Snap 730), a ma aj NFC, za 6000. Akurat co som pozeral na Heureke tak ho ma len nejaky obchod iSpace ktory vobec nepoznam tak na to pozor. Vysiel ale len doslova par dni dozadu, znamejsie eshopy ho mozno budu o par dni mat tiez.
Jano666
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2020 20:19

iSpace je ok, jde o známý a důvěryhodný eshop
Moto G9 Plus je se svým 6,8p displejem už dost velký, myslím
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 16. 9. 2020 21:52

iSpace má síť kamenných prodejen a patří mezi větší hráče s mobilními technologiemi.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jano666 17. 9. 2020 14:48

Nick Cave, JiříTechnik: To som nevedel, diky za info. V tom pripade je to dobra sprava, mobil sa bude mozno dat fyzicky vidiet (kvoli tej velkosti) co by som odporucal.
Jano666
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků