Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lumík930 9. 8. 2020 08:02

Kredit platí půl roku od dobití nebo aktivace SIM. Simka platí rok od dobití nebo aktivace. Balíček stačí aktivovat poslední den platnosti kreditu a bude platit i po expiraci kreditu. Mám vše osobně vyzkoušené. Podobné je to u Blesku a O2.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 8. 2020 16:33

Díky. To o platnosti kreditu vím. Ale co se týče chování balíčku po expiraci kreditu, tam už jsem tomu vážně nevěřil. Vaší informaci ale nemám důvod nevěřit.
O to smutnější je, že ani takovéto základní informace jejích operátoři neznají, protože mi de facto tvrdil opak. :-)

-- 9. 8. 2020 18:34 --

Operátoři na chatu k tomu píšou že pro využití každého balíčku je nutné aby standardní kredit byl vyšší než 0 Kč.Tak to je podle Vašich slov asi blbost...

-- 9. 8. 2020 18:58 --

Jo a ještě poznatek: I po expiraci standardniho kreditu (i když asi jen před půl hodinou) lze nadále z bonus kreditu volat do EU (mezinárodní hovor), zvoní jim to tam, a to navzdory tvrzení chat podpory
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 9. 8. 2020 18:24

Kredit zmizí až během několika hodin po expiraci. Tak to funguje.
Stejně když si dám balíček, tak expirace kreditu, že je vynulován a je po jeho poatnosti nemá vliv na balíček INTERNET.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 8. 2020 19:25

Takže by všechny aktivované datové balíčky, hlavně mne zajímá asi Mini a Midi, měly doběhnout ten svůj měsíc i po expiraci standardniho kreditu?
Jinak já už mám indikovaný standardní kredit 0 a stejně mi ještě zvoní odchozí mezinárodní hovor. Tak to schválně ještě vyzkouším třeba za týden.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 9. 8. 2020 22:15

Ano, balíčky internet na 100 procent doběhnou. Teda pokud něco TEĎ nezmění.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 11. 8. 2020 08:16

Mě ta expirace kreditu vyškolila u internetu na rok na Twistu. Tam jsem se dozvěděl že když expiruje kredit (platnost 12 měsíců) tak se aktivní balíček internetu na rok suspenduje (přesto že byl zaplacený dopředu na celý rok) a čeká na dobití.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 15. 8. 2020 11:06

K platnosti (datových) balíčků:
Všechny balíčky, platné měsíc doběhnou i po jejich deaktivaci. Přijde SMS, že balíček lze dále používat do konce jeho platnosti. Potud vše OK.
To ale neplatí u balíčku "Internet na den". Pokud nechceme, aby došlo k jeho automatickému obnovení a deaktivujeme jej dřív, skončí okamžitě. A zbytek nevyčerpaných dat je ztracen.

TescoMobile u balíčku "Internet na den" zvýšilo cenu na 29Kč a denní dávka dat je 100MB. Ze záhadných důvodů se mi tento balíček aktivoval během jízdy v autě, když mobil ležel v přihrádce. Datové přenosy na telefonu byly v té době deaktivovány a v aplikaci TescoMobile jsem tuto službu neměl zvolenu. Přesto se "sama od sebe" spustila. Nakonec jsem to vyreklamoval v chatu v Samoobsluze a peníze byly vráceny.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 8. 2020 17:21

Prasárnička u Tescomobile je že pokud mám deaktivovaný denní internet a zapnu si jakýkoliv měsíční nebo týdenní balíček dat tak se v samoobsluze denní internet SÁM aktivuje a NELZE ho po dobu aktivního balíčku deaktivovat. Po zrušení a neprodloužení toho měsíčního zůstane denní internet aktivovaný. A tak se stane že telefon si i přes vypnutá data šáhne na NTP server pro synchronizaci času (pár bajtů) a O2 s jeho nohsledy vesele naúčtují denní balíček. A na Slovači sesterské O2SK naúčtuje denní internet až po 50kB. Ale tupí Češi se prostě nechají holit...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 15. 8. 2020 17:51

Tak to by mě ani ve snu nenapadlo! Ta "samoaktivace" balíčku Internet na den. To aby člověk občas projížděl nastavení internetu, zda se mu náhodou neobjevily zatržítka u služeb, které sám neaktivoval.

Chápu, že TescoMobile není dobročinný ústav, ale jejich metody zavánějí podvodem na zákazníkovi...

Díky za upozornění!
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod Lomax 19. 8. 2020 10:24

Dalším vrcholem téhle O2 sprosťárny s čerpáním v mobilu vypnutých dat je IMHO včerejší SMS od Tesco Mobile:
Bojite se pouzivat svuj telefon, aby se vam nestrhl kredit za nechtena data? Mame pro vas reseni. Zaslete SMS ve tvaru NA DOSAH A na cislo 999346. Za pouhych 29 Kc si zapnete ochranu proti nechtenemu zapinani dat na 30 dni. Balicek muzete take vyuzit pro NONSTOP chat. Tesco Mobile
Přílohy
Screenshot_20200819-111000_Messages-01.jpeg
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 8. 2020 11:05

A neni to nakonec lepsi, nez calovat 19 za kazdy den, kdy si mobil usmysli (nebo O2 vymysli), ze chce na net?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 19. 8. 2020 11:19

Taková služba by snad měla být zdarma! Jinak je to sprosťárna a svinstvo nejhrubšího zrna. Na druhou stranu - není lepší mít data trvale vypnutá v mobilu a zapínat je jen tehdy, když to potřebuju?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenek73 19. 8. 2020 11:26

ze.us: Je to horší, za každý den se už podle nového ceníku cáluje 29 Kč za 100 MB. :) radim: Tesku vypnutá data v telefonu nestačí, musí se deaktivovat Internet na den v samoobsluze. Problém nastává, pokud je aktivní balíček internetu na měsíc, a po měsíci se z důvodu kreditu nebo ruční deaktivací uživatele neprodlouží, pak Tesco samo Internet na den aktivuje. Nevím, jak by se Internet na den zachoval, pokud měsíční balíček internetu byl aktivní, ale "čekal na dobití", takže by sice neběžel, ale do modu Internet na den by se snad přepnout nemělo, ale nemám zkušenosti. Pro Tesco ceník a jejich dlouhé poznámky pod službami by měl být manuál, jak se která služba chová :)
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 19. 8. 2020 11:54

Tesco má jedinou dobrou službu, a to 120 minut a 60 SMS a volání v síti za reálných 150 korun díky bonusu.
Vše ostatní je NEPOUŽITELNÉ.
Pokud zruší tu jedinou výhodu, bude vše od Tescomobile k ničemu - předražené.
Na data je třeba dualsim a jiná simka.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 8. 2020 21:20

Pro 2xkredit na pokladně Tesco za 220 Kč (kredit 300+330 bonus) nabídne Clubcard balíček z bonusu - po provolání minut z Clubcard a zbytku bonusu zapnout Štědrých200. Celkem 372 minut mimo síť a po dobu aktivních balíčků volání a SMS v síti zdarma. Starý Internety v novým ceníku už nejdou z bonusů takže zvedám kotvy. Jo a za předpokladu dobití na pokladně po 220 Kč a nepropadnutí bonusu ceny vychází cca na 1/3 (jen u 2xkredit)

-- 20. 8. 2020 23:17 --

Mimochodem právě mají v akci SIM se 7,5GB na měsíc za 199 (online i v prodejnách). Nakoupit do foroty a po projetí dat vyhodit. Akce na cenu SIM jen do konce srpna.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků