DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 10. 8. 2020 06:07

Měl jsi objednat dříve, vždyť jsi o tom tady věděl jako první, zaváhals, teď je velký nával, na každého se třeba ani nedostane, jestli mají akci jen na omezené množství SIM.

Neváhejte, SIM karet máme omezený počet. Letní nabídka vyprší za

21 dní 04 hod. 49 min. 30 sek.

Nebo do vyprodání zásob

suram
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 10. 8. 2020 07:05

Upřímně? Nemám strach, že by se na mě nedostalo :)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dosinek 10. 8. 2020 08:33

Nemáte někdo zkušenosti jestli modemy Huawei B2338 a Huawei B2368 bývají blokovány na ostatní operátory , kromě toho u kterého jsou zakoupena a používaný. Případně jdou odblokovat na všechny operátory ?
dosinek
Junior

Odeslat příspěvekod 0055 10. 8. 2020 08:46

Ja objednal taky vcera, nepotrebuju to nutne, ale kdybych nahodou potreboval tak je to super. Email taky nedorazil, napsal jsem na chat a slecna mne to zkontrolovala a napsala ze email zasle, takze to asi fakt nekde visi a ceka na zprcovani.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod Krles1 10. 8. 2020 08:51

Tak dneska dorazila sms od ppl, ze pry budou dorucovat tak sem zvedav... jinak ja koupil ten alcatel tak uvidime, je to jen 2,4 ale zas na ty chate neni zadna wifi okolo :)
Krles1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kočkodan009 10. 8. 2020 08:59

Krles1 píše:Tak dneska dorazila sms od ppl, ze pry budou dorucovat tak sem zvedav... jinak ja koupil ten alcatel tak uvidime, je to jen 2,4 ale zas na ty chate neni zadna wifi okolo :)


Zdravím, též mi dorazila sms od PPL, že budou dnes doručovat. Už se těším. ;-) Objednáno už 29.7. :tleskani
kočkodan009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izibia 10. 8. 2020 09:17

peta809 píše:Tak evidentně nemají bordel jen v tom dobíjení. Včera jsem nakonec tu SIMku z Datamánie objednal taky a e-mail stále zatím nikde. Skoro to až vypadá, že systém čeká, až někdo dorazí do práce a osobně tu objednávku zpracuje :D

Ty máš ale představy. Uvědom si, že jsme v 21. století.
O2 provozuje umělou inteligenci na 32 spřažených superpočítačích, která vyhodnocuje na koho přijde řada přednostně a kdo naopak později. Ty ses vyjadřoval zde ve fóru málo uctivě, a proto ti e-mail přijde na svatého Bartoloměje a SIMka v polovině září.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod radim 10. 8. 2020 09:26

Krles1 píše:jinak ja koupil ten alcatel tak uvidime, je to jen 2,4 ale zas na ty chate neni zadna wifi okolo :)


Který alcatel?



Smells píše:Nechápu moc význam těch modemů. Domá má snad každej jiný připojení a na cesty bohatě stačí starší telefon a nahodit hotspot. Mě to takhle loni naprosto v pohodě pokrylo pronajatou chatu na Vysočině při akci neomezené prázdniny u TM. Valilo na tom 5 mobilů a jeden noťas, na NTB bezproblémový YT, žádný záseky. Proč tedy kupovat modem? Navíc nevýhoda nemožnosti jakkoliv SIM ovládat a příjímat případná SMS oznámení od OP. Díky za objasnění. :-)


Jasně, na jeden víkend stačí hotspot, ale pokud to chceš používat nějak systematicky, tak radši jiné zařízení. Já třeba plonkovní mobil s LTE doma ani nemám, takže modem je nejlevnější varianta. Krom toho preferuji zařízení do sítě než na baterky.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 8. 2020 09:40

Izibia píše:
peta809 píše:Tak evidentně nemají bordel jen v tom dobíjení. Včera jsem nakonec tu SIMku z Datamánie objednal taky a e-mail stále zatím nikde. Skoro to až vypadá, že systém čeká, až někdo dorazí do práce a osobně tu objednávku zpracuje :D

Ty máš ale představy. Uvědom si, že jsme v 21. století.
O2 provozuje umělou inteligenci na 32 spřažených superpočítačích, která vyhodnocuje na koho přijde řada přednostně a kdo naopak později. Ty ses vyjadřoval zde ve fóru málo uctivě, a proto ti e-mail přijde na svatého Bartoloměje a SIMka v polovině září.


A sakra :shock: :shock: :shock: Kazdopadne si to zaslouzili. Budu teda pocitat s tou polovinou zari. Nemam je rad, fakt ze ne. Nastesti to nepotrebuju nijak nutne, takze mne to extremne netrapi. Ale zarazil mne ten fakt ze to ta umela inteligence tak zdrzuje. Kde jaky eshop, teda vsechny i mini eshopy maji odeslany email obratem. Molochovi to trva uz asi 18 hodin a stale nic. Cekal jsem ze po te intervenci neco prijde, ale nechodi, staale nechodi -)))
0055
Junior

Odeslat příspěvekod vladaman 10. 8. 2020 10:41

Objednaval jsem 30.7. a zatim nic. Nespecham na to. Dneska jsem objednal jeste jednu sim a email prisel hned.
vladaman
vladaman
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 10. 8. 2020 10:42

Pro nedočkavce z 29.7. Před chvílí kurýr SIM přivezl.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Krles1 10. 8. 2020 10:46

radim píše:
Krles1 píše:jinak ja koupil ten alcatel tak uvidime, je to jen 2,4 ale zas na ty chate neni zadna wifi okolo :)


Který alcatel?

Alcatel linkzone mw40.

Hotspot je pekny reseni ale nechci to mit zavisle na jednom zarizeni. Nehlede na to ze hostpot docela zere baterku a zhriva zarizeni.

Ja objeenqval 28.7. Ale je pravda ze vecer
Krles1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 10. 8. 2020 11:09

Pro ty, kdo mají doma USB modem, je tu ještě řešení pořídit router s USB, do kterého se dá zapojit právě USB modem. Asi jich je na trhu více, já jsem pořídil za 400 Kč tento: https://access-pointy.heureka.cz/netis-mw5230/#. Bohužel se dodává s firmwarem z r. 2016, takže můj modem v něm nefungoval. Ovšem jsme v době gůglové a internetové, takže jsem si odsud http://netisru.com/Suppory/de_details/id/1/de/124.html stáhl nejnovější firmware, router upgradoval - a funguje! Seznam kompatibilních USB modemů je pak zde: http://netisru.com/Home/detail/id/124.html.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 10. 8. 2020 12:06

dosinek píše:Nemáte někdo zkušenosti jestli modemy Huawei B2338 a Huawei B2368 bývají blokovány na ostatní operátory , kromě toho u kterého jsou zakoupena a používaný. Případně jdou odblokovat na všechny operátory ?


B2338 mám od tmo a běží mi na něm jakakoli simka.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa_82 10. 8. 2020 13:39

Tak jsem provedl par mereni rychlosti. Mam k dispozici dva modemy Huawei.
1. R216h - maly kousek na baterky. Ale uvnitr asi zadny extra hw neni. Dava mu zabrat i nacteni weboveho rozhranni. Co se tyce prijmu LTE tak neni moc citlivy. A tomu odpovida i rychlost - 5,35/0,69Mbit/(Brno Krpole uvnitr)
2. B310 vetsi, ma sitovy zdroj. Na stejnem miste o poznani rychlesi 31,5/32Mbit/s

Takze na modemu jak videt docela zalezi. R216h mi dosud slouzil jako modem na chate, ale s antenou na Vodafone. Protoze vim, ze telefon tam chytne O2 LTE, tak jsem to chtel zkusit bez anteny, ale ouha nefunguje. B310 Ano. Takze z meho pohledu je to citlivejsi zarizeni.
Standa_82
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků