DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Standa_82 7. 8. 2020 16:10

radim píše:To není špatná možnost. Já jsem se díval na nokii 220, ale tady na MM je ve specifikacích, že LTE má jenom 10 Mb/s. Tak jsem telefony tak nějak vyřadil ze hry, abych se u každého modelu pídil po tom, jak rychlé to má LTE. Užs zkoušel tu 8110? Kolik to jede?


Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps
https://www.gsmarena.com/nokia_8110_4g-9089.php

Ale na chatu bych asi bral neco k cemu se da pripojit antena. A to jsou dnes jen modemy.
Pokud mate, ale dostatecny signal, tak klidne kupte i bazarovy telefon co umi LTE. Pozor na to at to umi band co u vas je. Na venkove je to nejcasteji band 20.
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod terzdek 7. 8. 2020 16:15

Tak se pochlubte, jaký router ať už přenosný, nebo nepřenosný používáte/ doporučíte na provozování této SIM?
terzdek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KrylP 7. 8. 2020 16:18

Tohle je asi to nejlepší na tento internet...
https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... e5785-bila


30 připojení na WIFI a 2,4 a 5GHz síť, hlavně kde je přetíženo na 2,4 GHz pásmu!
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod romca1 7. 8. 2020 16:45

Renča_O2Guru píše:
leonardo1976 píše:
Nick Cave píše:není někde informace, v jakém časovém horizontu se musí simka nejpozději aktivovat?

Ví už prosím někdo, kdy se musí nejpozději aktivovat?

Hezký den,
SIM z Datamanie mají nastavenou platnost do konce roku 2021, do té doby by měla být vložena do zařízení a aktivována.

na kartě to není nikde napsané do kdy je její platnost,tak čemu věřit,zatím nejméně půl roku nepotřebuji.

-- 7. 8. 2020 09:14 --

Zdenek73 píše:
Zdenek73 píše:A ví se, kolik je vlastně na této kartě počáteční kredit? Třeba je tam nula ( viz věta: Pro využívání služeb mimo datového balíčku 100 GB je potřeba kartu nabít kreditem ), takže není co strhnout, ani za co zavolat, kromě těch bezplatných 800, jak psal radim, ale některé mobily po vložení jiné SIM odešlou skrytou SMS. Půjde kredit do mínusu 2 Kč, a nepůjde tedy využít ani těch 100 GB bez dobití kreditu?



Dcera používala na data ve dvousimkovém telefonu jako druhou SIM Tesco Mobile za výprodejovou cenu, každý měsíc SIM vyměnila, po každém vložení nové SIM, odešla z ní placená SMS někam na Google, jako přiřazení telefonního čísla a ověření Google účtu, ale neřešili jsme to, stejně kredit zbýval a propadal.

Teď vidím, že to psal už polda, to je přesně začátek toho čísla, na které odcházely SMS :)

Zdravím,
na SIM bude přednabitý kredit 300 Kč, které uhradíte při převzetí kurýrovi, tento kredit je po vložení SIM do zařízení použitý na zaplacení prvního balíčku 100 GB dat, pak je na SIM 0 Kč a pokud by se podařilo takto odeslat SMS, pak se můžete dostat do mínusu, nicméně jestliže už bude balíček aktivní, bude vám i v tomto případě dále fungovat.
romca1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KrylP 7. 8. 2020 16:53

Pořád kolem aktivace samé bláboly...prostě vložíš do telefonu, naběhne 4G síť a internet do pár sekund jede podle dostupnosti sítě... Za deset minut od aktivace jede dokonce i samoobsluha a do 15 minut se dá nabíjet...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 8. 2020 17:01

Přesně jak píšeš , vložíš a jedeš.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XLADI 7. 8. 2020 18:26

Já nemám stále co vložit. Když jsem kdysi objednával sim zdarma od O2 tak dorazila snad 3 den A teď přes týden a nic.
Hlavně že překupníkům na Aukru už dorazila

Jinak by mě zajímala další nabídka. Jak tu někteří tvrdí že další nabídka nebude datová tak to bude divné když bude k dispozici na stránce s názvem datamanie :hm
Naposledy upravil XLADI dne 7. 8. 2020 18:27, celkově upraveno 1
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod Lupan01 7. 8. 2020 18:26

Nevíte, zda je možná nako esim?
Lupan01
Junior

Odeslat příspěvekod czmisak 7. 8. 2020 18:37

eSim je možno. Poplatek za výměnu na prodejně O2 za 99,-
czmisak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 7. 8. 2020 18:56

XLADI: Nechápu co brečíš, normálně to trvá asi týden... Na druhou SIM už čekám více, jak týden. Ale pokud byl potvrzený potvrzovací e-mail, tak na 100% dojde.

-- 7. 8. 2020 20:01 --

terzdek píše:Tak se pochlubte, jaký router ať už přenosný, nebo nepřenosný používáte/ doporučíte na provozování této SIM?


Tady je levnější varianta: https://www.smarty.cz/Alcatel-LinkZone- ... rny-p36118
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 7. 8. 2020 21:40

Tak už testuji i já. Dnes sim došla. Objednáno 29.7. Rychlosti na 3G WiFi modemu nic moc. Okolo 5/5, ale na cestě už je LTE modem.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 8. 2020 21:45

Aby to bylo lepší.....
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smells 7. 8. 2020 22:02

Nechápu moc význam těch modemů. Domá má snad každej jiný připojení a na cesty bohatě stačí starší telefon a nahodit hotspot. Mě to takhle loni naprosto v pohodě pokrylo pronajatou chatu na Vysočině při akci neomezené prázdniny u TM. Valilo na tom 5 mobilů a jeden noťas, na NTB bezproblémový YT, žádný záseky. Proč tedy kupovat modem? Navíc nevýhoda nemožnosti jakkoliv SIM ovládat a příjímat případná SMS oznámení od OP. Díky za objasnění. :-)
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 7. 8. 2020 22:16

1)Ja treba zadny starsi telefon, ktery by mel LTE nemam. A pokud bych mel, asi bych ho vyuzil jinak. Dat za MDM kolem 1000,-kc mi neprijde nijak hrozny.
2)Pokud na MDM dojde SMS, tak je to signalizovano ledkou a pres webove rozhrani (ci aplikaci) se nasledne do MDM da jednoduse dostat, SMS precist a pripadne SMS i odesilat.
3)Ja nemam moc dobre zkusenosti s hotspotem u mobilu - dochazi k samovolnemu odpojovani a pro uspesne znovupripojeni je potreba hotspot vypnou a znovu zapnout...... je samozrejme mozne, ze byla chyba na mem telefonu.....
4) Na druhou stranu ale musim priznat, ze MDM, ktery mam je mene citlivy a abych dosahl vyšší rychlosti, tak musim mit hodne dobry signal. Se slabsim signalem mobil problem, co se tyce rychlosti nema. Muze to byt ale chyba opet jen v mem, (tri roky starem LTE) modemu.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 7. 8. 2020 23:05

3)Ja nemam moc dobre zkusenosti s hotspotem u mobilu - dochazi k samovolnemu odpojovani a pro uspesne znovupripojeni je potreba hotspot vypnou a znovu zapnout...... je samozrejme mozne, ze byla chyba na mem telefonu.....

Já vůbec nemám pevný internet, používám mobil jako zdroj internetu denně, a nikdy jsem s hotspotem problém neměl.
Izibia
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků