DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nereknujaksejmenuju 6. 8. 2020 23:26

To delaj nektere mobily. Zname v praci to udelal ze sim blesku apple jeji dcery, poslal nejakou sms do anglie kvuli overeni nejakeho uctu (tusim neco o hudbe). Nebo nektere Xiaomi, kde neni zakazany jakysi ten Xiaomi account, si sms posilaj automaticky nekam taky. Proste telefon vidi ze ma v sobe strceny jiny cislo nez predtim, tak si ho tou sms prirazuje k tem jakymsi svym sluzbam.
nereknujaksejmenuju
Junior

Odeslat příspěvekod medzin 7. 8. 2020 05:53

Také mám kredit -2kč. Nějaká SMS do Vodafonu kterou jsem neposílal.
Nevíte jestli půjde dobít za 302kč. Dík
medzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 8. 2020 06:32

já sice dobiju 400kč ale zajímá mě jestli jde dobít 350kč nebo v řádu desetikorun např. 310kč apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenek73 7. 8. 2020 06:39

Na stránkách O2 by snad neměl být problém nabít jakoukoliv částku nad 300 Kč v korunách, kdysi jsem běžně nabíjel třeba 255 Kč, apod. To samé v bankovnictví, jen je nutné dodržet 300 Kč minimum. A pokud by to nešlo - tak skočí určitě chybová hláška, a nepustí to dál k platbě.
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod Renča_O2Guru 7. 8. 2020 07:22

Krles1 píše:Tak me nedosla ani sms ani karta :/

Hezký den,
pokud vám přišel email pro potvrzení objednávky a ten jste potvrdil, pak se nemusíte obávat a také vy svou kartu obdržíte, jen vás poprosím o strpení.
Renča_O2Guru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 7. 8. 2020 07:27

nereknujaksejmenuju píše:Nebo nektere Xiaomi, kde neni zakazany jakysi ten Xiaomi account, si sms posilaj automaticky nekam taky. Proste telefon vidi ze ma v sobe strceny jiny cislo nez predtim, tak si ho tou sms prirazuje k tem jakymsi svym sluzbam.


Ano, to jsou státní služby, u nás to byla dříve STB, jak se to dneska jmenuje v Číně, to nevím, ale že jde o sběr údajů pro další účely je celkem jasné. V databázi bude spárované IMEI a model telefonu s oběma čísly a podle polohy a využívání se snadno zjistí, že jde o téhož člověka, který si jenom vyměnil simku. Atd. atd. :-) Ale kdo chce kam...
Naposledy upravil radim dne 7. 8. 2020 11:43, celkově upraveno 1
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 7. 8. 2020 07:47

Objednáno minulé úterý, dorazilo toto úterý.

Včera jsem dal do modemu Vodafone B3000.
Dle rychlost.cz je rychlost zhruba:
odezva 20ms//16Mb/s download//16Mb/s upload
lokalita centrum Hradce Králové

Přecházím z Vodafone Internet bez kabelu Naplno, který jde posledních několik týdnů tragicky.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 8. 2020 07:48

Ti, co mají problémy se "samovolným" odesíláním SMS - zrevidujte nastavení příslušného oprávnění aplikacím.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renča_O2Guru 7. 8. 2020 08:11

leonardo1976 píše:
Nick Cave píše:není někde informace, v jakém časovém horizontu se musí simka nejpozději aktivovat?

Ví už prosím někdo, kdy se musí nejpozději aktivovat?

Hezký den,
SIM z Datamanie mají nastavenou platnost do konce roku 2021, do té doby by měla být vložena do zařízení a aktivována.

-- 7. 8. 2020 09:14 --

Zdenek73 píše:
Zdenek73 píše:A ví se, kolik je vlastně na této kartě počáteční kredit? Třeba je tam nula ( viz věta: Pro využívání služeb mimo datového balíčku 100 GB je potřeba kartu nabít kreditem ), takže není co strhnout, ani za co zavolat, kromě těch bezplatných 800, jak psal radim, ale některé mobily po vložení jiné SIM odešlou skrytou SMS. Půjde kredit do mínusu 2 Kč, a nepůjde tedy využít ani těch 100 GB bez dobití kreditu?



Dcera používala na data ve dvousimkovém telefonu jako druhou SIM Tesco Mobile za výprodejovou cenu, každý měsíc SIM vyměnila, po každém vložení nové SIM, odešla z ní placená SMS někam na Google, jako přiřazení telefonního čísla a ověření Google účtu, ale neřešili jsme to, stejně kredit zbýval a propadal.

Teď vidím, že to psal už polda, to je přesně začátek toho čísla, na které odcházely SMS :)

Zdravím,
na SIM bude přednabitý kredit 300 Kč, které uhradíte při převzetí kurýrovi, tento kredit je po vložení SIM do zařízení použitý na zaplacení prvního balíčku 100 GB dat, pak je na SIM 0 Kč a pokud by se podařilo takto odeslat SMS, pak se můžete dostat do mínusu, nicméně jestliže už bude balíček aktivní, bude vám i v tomto případě dále fungovat.
Renča_O2Guru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psmikum2 7. 8. 2020 09:20

Tak už jí mám v parcel shopu. :)
psmikum2
Junior

Odeslat příspěvekod shtoofi 7. 8. 2020 09:23

Obejdnal jsem 1.8 a zatím nic, ale jak to tak čtu tak můžu být ještě v pohodě. Nicméně mě zajímá jedna otázka. Vložím simku do telefonu aktivuje se mi internet. Když pošlu sms strhnou se mi 2Kč, ale jak je to s voláním? Když uskutečním hovor tak se mi strhne 15 Kč a volám neomezeně do půlnoci nebo 24 hodin? A aktivuje se ten balíček na volání jen když uskutečním hovor nebo automaticky když mám kredit na kartě i kdybych nevolal? Děkuji za odpovědi.
shtoofi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 7. 8. 2020 09:29

Vážený zákazníku, Vaše objednávka z datamanie je ve zpracování. Z technických důvodů došlo ke zpoždění o několik dní. PPL kurýr Vás bude kontaktovat nejpozději v pondělí 10.8.2020. Děkujeme. Vaše O2.

Take mi prislo tohle a dnes PPL kuryr doručoval.
retron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 7. 8. 2020 09:41

shtoofi píše:Obejdnal jsem 1.8 a zatím nic, ale jak to tak čtu tak můžu být ještě v pohodě. Nicméně mě zajímá jedna otázka. Vložím simku do telefonu aktivuje se mi internet. Když pošlu sms strhnou se mi 2Kč, ale jak je to s voláním? Když uskutečním hovor tak se mi strhne 15 Kč a volám neomezeně do půlnoci nebo 24 hodin? A aktivuje se ten balíček na volání jen když uskutečním hovor nebo automaticky když mám kredit na kartě i kdybych nevolal? Děkuji za odpovědi.

Jen po uskutecnenym hovoru a do pulnoci.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 8. 2020 10:16

nejde mi se přihlásit do aplikace Moje O2, protože nevím, jaké mám zadat heslo k Emailu O2 ID na přihlášení, jedná se o první přihlášení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 7. 8. 2020 10:24

Přihlásit pomoci Tel čísla a vytvořit účet.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků