Jak utratit kredit na nepoužívaném čísle? (+ Přehled)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod odlisny 1. 4. 2018 15:44

odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vop001 25. 1. 2019 07:48

Platební brána GOPAY (používají některé eShopy) umožňuje platbu pomocí m-platby: https://www.gopay.com/cs/platebni-metody.html
Místo vyplnění platební karty stačí na platební bráně rozkliknout "další metody platby", včera jsem takto úspěšně zaplatil lístky na hokej.
Vop001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jelly 9. 2. 2019 23:21

Existuje něco jako ukončený (konec roku 2018) kesek.cz ?
Akceptuju ztrátu cca 30% jako měl kesek, 50% u GoPay už mi přijde moc.
Ideálně nějaké kupony do obchodů...
Operátor je O2, příp. ještě Vodafone..
jelly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirim85 2. 4. 2019 09:15

obchod https://www.darkoviny.cz umožňuje platit m-platbou ;-)
lepší je to utratit, než nechat propadnout
jirim85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 15. 4. 2019 07:16

Vop001 píše:Platební brána GOPAY (používají některé eShopy) umožňuje platbu pomocí m-platby: https://www.gopay.com/cs/platebni-metody.html
Místo vyplnění platební karty stačí na platební bráně rozkliknout "další metody platby", včera jsem takto úspěšně zaplatil lístky na hokej.

Nevíš jak to přesně funguje?

Platil jsem hosting u wedosu právě přes gopay a v dalších metodách m-platba nebyla, tak jestli je to závislé i na konkrétním obchodu (možná jim náklady na m-platbu strhávají a tak s tím musí souhlasit) nebo čím by to mohlo být?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod kcpkos 26. 2. 2020 15:59

Dobrý den, nedávno jsem narazil na projekt www.mobilsek.cz a zde můžete koupit dárkové kupóny různých firem (např. alza, mall, tsbohemia) a za ně si pak v těchto obchodech koupit co Vás napadne. Je to výhodnější než GOPAY.
kcpkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 30. 7. 2020 13:49

Jak koukám, tak e-bux přestal podporovat m-platby a to jsem tam v prosinci pár audioknih nakoupil :roll: Audioteka je zrušila taky, ale tam mi to nikdy nefungovalo. Zbejvá Googleplay, ale aplikace co používám jsem už koupil. Pak noviny a nákup kuponů na PS4 (www.herni-kupony.cz), netestoval jsem.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 31. 7. 2020 12:45

Zavolal bych na infolinku operátora a zeptal se na možnost vrácení kreditu.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PD 31. 7. 2020 19:47

Jenže já operátora neopouštim, tuhle kartu mám specielně kvůli ověřovacím SMSkám z banky.

Jinak herni-kupony (Steam, PS4, Xbox) si berou za m-platby 25% což ujde. Špatný je, že to nefunguje s virtuálama. Vedle toho je tam ještě možnost platit premium-sms přes všechny operátory, ale s přirážkou 60%, což je šílený. Asi to rozfofruju za aplikace, MP3 a knihy v G-play.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 1. 8. 2020 16:46

No tak na to bych použil buď nulový tarif od Vodafone případně Kaktus kde stačí dobít jednou za rok 50kč případně nulový tarif od ČEZ. Pomocí OKU přenést číslo a nechat si poslat zbytek kreditu (je tam určitě poplatek). Ještě by to asi šlo i tak převést na paušál následně přenést číslo jinam a přeplatek by měli vrátit (u paušálu se při přenosu čísla počítá poměrná částka) je to už delší dobu co to někdo psal vyzkoušeno to nemám. Jinak ověřovacím SMS z banky je jedno jakého mám operátora.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 1. 8. 2020 17:21

Poplatek NENÍ u Vodafonu a O2, u Téčka asi ještě ano. Měli ho, ale zrušili ho, tj. vrátí celý kredit. Musí se ale o to vrácení požádat, ale to je to nejmenší, zjistit si přesné podmínky. Já taky budu rušit předplacenku u Vodafonu, jak zrušili ty bonusové 2 GB dat, tak je to k ničemu a mám tam ještě pětikilo, převedu na ČEZ a nechám si to celé vrátit (než ten poplatek zase zavedou).
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 5. 8. 2020 16:14

Mám pech, koncem roku jsem kredit začal utrácet za audioknihy na ebuxu a vzápětí to zrušili. Teď jsem si řek, že podpořim pár oblíbených skupin a nakoupil pár alb na Google play Hudbě, abych se dozvěděl, že to rušej a stěhujou na nějaký YT music, kde se MP3 kupovat nedaj. Ať mi nikdo nevykládá, že po mě nejdou :/
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 29. 8. 2020 08:57

Hlavní trojka zrušila poplatek za navrácení kreditu po přenesení čísla k jinému opovi. Ideální jak se zbavit kupícího kreditu na málo používaných předplacenkách. Na to jsou ideální sim karty zdarma např. T-mobile, Vodafone, Oskarta, Kaktus atp. Výhoda u sim T-mobile je že platí 12 měsíců od aktivace ideální s 10Kč bonus kreditu na zaparkování čísla úplně zdarma. https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... ratori_LHR
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vetkr 21. 10. 2020 06:44

Podívejte se na stránku www.sekovnik.cz. Nabízí různé dárkové kupóny (např. alza, mall, tsbohemia). Za tyto kupóny lze v těchto obchodech nakoupit co budete chtít. Je výhodnější než GOPAY. Lze platit kreditem i paušálem.
vetkr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 21. 10. 2020 10:32

Stejně mi přijde nejvýhodnější přenést číslo na sim zdarma od konkurence a požádat o vrácení kreditu když zrušili (hlavní trojka) ten poplatek, jak jsem psal výše.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků