Samsung televize UE40F6200AW a mobil

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 31. 7. 2020 17:56

Ahoj, když vezmu podobnej rozbočovač jako toto: https://www.alza.cz/orico-w5ph4-u3-v1-bk-d5674228.htm
, připojím tam myš, klávesnici, a mobil, a ten rozbočovač potom celej připojím k televizi, zobrazí se mi na televizi plocha mobilu, a budu moci ten mobil ovládat myší a klávesnici, nebo to nepůjde?

Jde o pokračování tohoto vlákna: viewtopic.php?f=2&t=1309423

-- 31. 7. 2020 19:04 --

A SmartView s tím bude kompatibilní? S TV tohoto typu?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2020 18:24

---
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 8. 2020 18:06, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 1. 8. 2020 09:06

To je obyčejný čtyřportový USB hub a pokud to zapojíte jak popisujete, tak pravděpodobně docílíte jen toho, že budete moct televizi ovládat myší a klávesnicí a mobil se připojí pouze jako mass storage zařízení nebo se začne pouze nabíjet (podle nastavení v mobilu). Pokud byste chtěl z mobilu udělat počítač s výstupem na televizi, tak musíte klávesnici a myš připojit přes hub do mobilu a ten bezdrátově pomocí Smart View s televizí.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 1. 8. 2020 14:55

Alesh2020 píše:Ahoj, když vezmu podobnej rozbočovač jako toto: https://www.alza.cz/orico-w5ph4-u3-v1-bk-d5674228.htm
, připojím tam myš, klávesnici, a mobil, a ten rozbočovač potom celej připojím k televizi, zobrazí se mi na televizi plocha mobilu, a budu moci ten mobil ovládat myší a klávesnici, nebo to nepůjde?

Jde o pokračování tohoto vlákna: viewtopic.php?f=2&t=1309423

-- 31. 7. 2020 19:04 --

A SmartView s tím bude kompatibilní? S TV tohoto typu?


Ne, to ti bude k ničemu! Obraz přes to nepošleš.
Nejprve potřebuješ zařízení s USB-C, které podporuje standard "HDMI Alt mode" ,viz. specifikace: https://www.hdmi.org/spec/typec
Potom ti už stačí prakticky jakákoliv redukce z USB-C na HDMI za pár stovek (většinou osazené ještě i dalšími USB-A porty, RJ-45, 3,5 jack, USB-C pro dobíjení) a voilá! Na TV se ti zobrazí tvoje plocha telefonu.
Navíc některé Samsungy podporují jejich speciální režim DEX, už od Galaxy S8, který dnes koupíš v super stavu za 5000kč. S tímto režimem získáš ne hloupý klon displeje telefonu na TV, ale komplet nezávislé prostředí, ve kterém už se dá obstojně provozovat internet, multimédia a běžná kancelářská práce.
Zítra budu mít čas, tak ti to klidně natočím, jak to mám doma já, k čemu to vlastně je a jak je to jednoduché :)

edit: ještě i některé lepší Huawei mají svoje desktopové prostředí, ale to nemám vyzkoušené, zkus pohledat na YT nebo ti tu někdo poradí
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Alesh2020 1. 8. 2020 17:08

Okej, ale ten DEX,,, má to nějaký praktický význam, nebo jenom můžeš "oslňovat" kámoše? Je to v něčem lepší, než normální kompl připojený k televizi? Jako chápu myšlenku, že máš data pořád u sebe, a jen je "zadokuješ" když s nimi chceš pracovat sofistikovaněji, ale i tak... je to něco víc, než jen hračka?

PS: A jde použít Samsung mobil, co má microUSB?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 2. 8. 2020 08:59

To je stále dokola,... s microUSB na přenos obrazu a zvuku zapomeň. Je to dáno hardwarově. Podívej se na ty specifikace HDMI Alt mode co jsem poslal...je k tomu potřeba několik datových vodičů v tom kabelu, microUSB má jen 5 vodičů, USB-C už 30. Díky tomu lze přes USB-C dostat prakticky cokoliv.
DEX...popravdě v tomhle případě, kdy máš doma PC, to fakt nemá význam, ale i přesto se mi ta myšlenka líbí. Pokud máš sebou na cesty jakýkoliv notebook, tak pak také nemá DEX moc smysl.

Jinak doma DEX používám občasně asi jen ve 4 případech:
1) O2TV na mobilu si v DEXu pustím ve fullscreenu na TV, když se hraje nějaký sportovní přenos co mě zajímá, ale zároveň potřebuji pracovat na PC
2) Když přijde kamarád a chcem si zahrát v emulátoru nějakou starou hru na Segu nebo SNES, je DEX nejrychlejší a jednoduché řešení
3) Rychlá úprava fotek ve SNAPSEED, ve fullscreenu se upravují líp než na mobilu, navíc člověk vidí alespoň trochu reálné barvy, než co zobrazuje telefon
4) Když se přítelkyni rozbilo PC, byl DEX pro ni na určitou dobu docela dobrá náhražka
CosiOdvedle
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků