Android auto

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rokane 14. 7. 2020 09:31

ano,funguje
rokane
Junior

Odeslat příspěvekod JackDanielsHoney 14. 7. 2020 11:56

Mě také funguje AA ale musel jsem odinstalovat z G aktualizaci. Ta totiž bránila češtině
JackDanielsHoney
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dusan182 14. 7. 2020 15:09

Mne to porad mele neco v anglictine a nevyhledava. Udelal jsem kratky zaznam obrazovky v AA s preklikem na hlasoveho asistenta.

odkaz na video: https://youtu.be/zb2Ec82gsGE

Prosim nevite nekdo co s tim :?:
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 15. 7. 2020 19:02

co tak naučit se anglicky, to by nešlo? :-)), dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Konva3 20. 7. 2020 08:15

Na Samsungu mi Android Auto fungoval pohodově.
Teď mi vyskočila hláška, že mám aktualizovat.
Při pokusu o aktualizaci mi napíše, že není dostupná pro moji zemi a nespustím ani starou verzi.
Máte nějakou radu?
Konva3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myscho123 20. 7. 2020 09:14

dusan182 píše:Mne to porad mele neco v anglictine a nevyhledava. Udelal jsem kratky zaznam obrazovky v AA s preklikem na hlasoveho asistenta.

odkaz na video: https://youtu.be/zb2Ec82gsGE

Prosim nevite nekdo co s tim :?:



Tiež som s týmto bojoval, dokonca mám na youtube podobné video. Po podrobnejšom vypočutí zistíš, že hláška nie je v angličtine ale je (v tvojom prípade) po česky prečítaná anglickým hlasom. Hovorí sa v nej že máš kliknúť na upozornenie v hornej lište a povoliť asistenta počas šoférovnia.

Mne to nefungovalo, ale zabralo, keď som mobil prepol do angličtiny, tam už sa tým nastavením prejsť dalo a potom som mobil prepol nazad do slovenčiny. Negatívum je že vyhľadávanie ide stále cez Asistenta a nefunguje korektne na CZ/SK ulice a mestá.
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 20. 7. 2020 10:12

jenže to znamená že hlasové ovládání absolutně nefunguje. To co krásně a přesně fungovalo je najednou nefunkční. Musíte zastavit (za jízdy nelze) a naťukat místo ručně.
Je nějaká možnost se vrátit v Androidu 10 na předchozí verzi AA??

-- 20. 7. 2020 11:26 --

Zkusil jsem deaktivovat AA v telefonu a nainstalovat starší verzi ale bohužel to nejde nainstalovat.
bufalobil1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil1 20. 7. 2020 18:55

Odpovím si sám. V aplikaci AA problém není. Stačilo vymazat aktualizace google a ty znovu nainstalovat. A hlasové ovládání funguje bez problémů.
bufalobil1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myscho123 28. 8. 2020 16:57

Aké konkrétne aktualizácie si zmazal? Mne to stále nefunguje a spúšťa sa to hľadanie cez Asistenta..
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 29. 8. 2020 05:16

Jak píšu. Najdi si v aplikacich google a das jí smazat. Ale ta smazat nejde takze se se pouze odstrani aktualizace této aplikace. No a za chvili ti prijde pres play jeji aktualizace provedes a hotovo. Chyba je nekde v aktualizacich aplikace google. Je treba je odstranit a znovu nainstalovat.
bufalobil1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jura47 7. 9. 2020 17:38

Konva3 píše:Na Samsungu mi Android Auto fungoval pohodově.
Teď mi vyskočila hláška, že mám aktualizovat.
Při pokusu o aktualizaci mi napíše, že není dostupná pro moji zemi a nespustím ani starou verzi.
Máte nějakou radu?


Mám stejný problém ( mobil Honor 7C). Jak aktualizovat?
Jura47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Briko 7. 9. 2020 21:16

Mám úplně stejný problém na S7. Vše fungovalo OK, pak nutnost aktualizace a konec.
Nevím co dál.
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryba CZ 15. 10. 2020 16:50

Byl jsem na tom úplně stejně, ale nedalo mi to, Googlil jsem, našel a problém vyřešil.

Samsung A50, letos na jaře aktualizace na Android 10, pak se objevil i Google Asistent, kde aktualizace stejně jako ostatním nedoběhla až do konce a od té doby už Android Auto přestal rozumět česky.

Jak tedy na to:
1. V Obchod play najděte mezi nainstalovanými aplikacemi "Google"
2. Zobrazte se detail a zvolte Smazat/Odinstalovat. Aplikace Google jako takové odinstalovat nejdou, tímto krokem se jen smažou všechny její již nainstalované aktualizace.
3. Ještě musíte kliknout vpravo nahoře na 3 tečky a zrušit Automatické aktualizace u této aplikace, jinak by se vám za chvíli znovu stáhly a byli byste zase na začátku.

Android Auto po skoro půl roce už zase rozumí i mluví česky jako dříve :-)
V podstatě totéž píše bufalobil1 o koušek výše, jen mu tam chybí ten 3. krok.
Ryba CZ
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 12. 11. 2020 09:49

Bod 3 nie je potrebný, aktualizácie mám normálne zapnuté a všetko funguje.

Jediné, čo je potrebné je nezapínať Assistenta a nenastavovať ho na angličtinu. Momentálne keď aktivujem gestom asistenta, vyskočí na mňa hláška že nie je dostupný v mojom jazyku a mám si vybrať jazyk. Ak zvolím Angličtinu (nič rozumnejšie na výber nie je), tak mi prestane v AA znova fungovať hlasové vyhľadávanie v slovenčine a je nutné znova vymazať dáta aplikácie. Ak to neurobím, všetko je v poriadku a všetko sa môže kľudne aktualizovať, je to len o tom nastavení jazyka v Assistentovi pri "prvom" spustení (po odmazaní dát aplikácie).
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků