Jak dostat kontakty ze staré Nokie 3110

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BobTheBuilder 17. 6. 2020 05:28

Tohle jsem dělal už hodně dávno, ale pokud si vzpomínám, získal jsem z toho nějaký soubor s divnou příponou, který byl ve skutečnosti ZIP - stačilo přejmenovat a rozbalit a tam ty kontakty byly, tuším že ve formátu .VCF (jeden kontakt - jeden soubor).
Ale je to opravdu hodně dávno a nemám to na čem ověřit.
BobTheBuilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 17. 6. 2020 07:19

To kerlesin: předpokládám, že máš Nokia 3110 classic, ne úplně původní 3110 ( s anténkou) :-)
Bude pro tebe nejednodušší se zastavit na prodejně operátora (určitě Vodafone) - používají zařízení Cellebrite Touch (RedBox/WhiteBox) a přes něj ti kontakty "vytáhnou". Tvůj přístroj zvládne udělat přes Nokia Suite zálohu ve formátu .nbu (Nokia backup), pro lajka stašný formát, popř. si s tím pohraj přes program NbuExplorer (volně ke stažení).
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 17. 6. 2020 07:39

Nedávno jsem to taky řešil v rodině a nakonec jsem použil nejjednodušší metodu: hodil kontakty na simku,simku hodil do smartfounu a v Androidu z toho udělal vcf. Ale nebyla to 3310, tak nevím jestli i ta umí hromadně přesunout kontakty na sim
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod szantus 17. 6. 2020 07:43

To lokomot1: Každá starší Nokia spojitelná s Nokia Suite umí hromadně přesouvat na SIM, ale tím se připravíš o většinu informací z kontaktu (ořeže to adresy,e-maily, narozeniny, pokud je to delší jméno, nebo používáš diakritiku, tak to jméno výrazně zkrátí), a také přesouvat více než 500 kontaktů není prča... Jsou opravdu elegantnější způsoby.
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 17. 6. 2020 09:36

Cvičně jsem si vyzkoušel přenos Nokia Suite --> služební N208 a šlo to i když ne hned na poprve. Při exportu jsem musel nejdřív vybrat složku (zatmavit). Ještě před tim Kontakty/všechny -> vybrat vše -> export. Pak budeš mít všechny kontakty v jednotlivých .VCF souborech.

Pokud ti to nejde můžeš vyzkoušet starší verzi, třeba "Nokia PC Suite". Nejlepší je použít aplikaci ze stejný doby jako je telefon.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 6. 2020 11:25

A nejde prenest kontakty pomoci BT do jineho telefonu?
ilja2001
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků