Obnova tel. čísla z předplacenky Vodafone

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nicasso 11. 6. 2020 23:10

Ahoj,

bohužel mi vypršela platnost předplacenky 777abcdef u Vodafone. Nejedná se o žádné zlaté číslo, ale nutně ho potřebuju kvůli obnově nějakých účtů, kde jsem měl ověření smskou.

Na prodejně mi řekli, že mi to neobnoví, i když se číslo nepoužívá. Neexistuje.

Řešili jste někdo tohle? Poradíte, jak si znovu pořídit stejné číslo?

Díky předem za všechny odpovědi
Nicasso
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 12. 6. 2020 03:27

Je to problém, neobnoví ho podle mě, určitě ne na stejné SIM, něco podobného se mi v minulosti stalo. Předplacenky Vodafone bohužel ukazují platnost SIM o jeden den delší, než je skutečná, systém ji automaticky zruší den předem o půlnoci. Na infolince mi řekli, že SIM obnovit nejde, ale mně o číslo nešlo, na SIM byla aktivovaná data 10 GB zdarma na dalších 5 měsíců, to vyřešili naštěstí tak, že mi službu převedli na jinou předplacenku Vodafone, už si nepamatuji, jestli i s číslem, ale asi ne. Pokud budete někdo chtít prodloužit platnost předplacené SIM Vodafone dobitím kreditu v poslední den platnosti SIM, nedělejte to, SIM vám zruší den předtím o půlnoci, dobijte kredit nejpozději den předem. Můžeš se pokusit přes infolinku Vodafone převést číslo ze zrušené SIM na jinou SIM Vodafone, pokud ji máš k dispozici, ale nevím, jestli to klapne.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Nicasso 12. 6. 2020 06:44

Díky za info. Já nepotrebuju stejnou sim, jde jen o cislo. Zkusim to resit ještě pres infolinku a uvidime.
Nicasso
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 6. 2020 08:14

Celkem aktuální informace se dá najít na tomto odkazu.
Vyjádření Vodafonu:
Dobrý den, paní xxx,
jak zmínil dTest, kredit na dobíjecí kartě platí 10 měsíců. Pak máte ještě další 3 měsíce, během kterých je možné dobít a číslo oživit. Pokud jste ale 13 měsíců nedobila kredit, číslo jsme zrušili a už ho není možné obnovit. Pokud jde o číslo, které jste k Vodafonu přenesla od jiného operátora, vrací se po zrušení zpět k původnímu operátorovi.
Přeji pěkný den.
xxx
Péče o zákazníky
anonymni

Odeslat příspěvekod Nicasso 12. 6. 2020 08:22

Ano, to na tom dtestu jsem četl. Tam šlo nejspíš o kredit a jeho obnovu. V mém případě o kredit nejde vůbec a tel. číslo přenášeno nebylo.
Momentálně čekám na vyjádření VF, co s tím půjde udělat...
Nicasso
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 6. 2020 11:47

Četl jsi to vůbec??
V dotazu na dTestu přece nešlo o kredit ale právě o zrušení čísla.
No nic, důležité je, co ti napíšou z Vodafonu..
anonymni

Odeslat příspěvekod ziki 12. 6. 2020 14:05

Taky jsem si u Vodafonu zapomněl pohlídat dobíjení a propadlo mi jedno historické číslo. Zkoušel jsem s tím dělat něco přes infolinku, ale bezvýsledně. Dozvěděl jsem se ale, že čísla která propadnou, tak než se vrátí zpátky do oběhu, tak asi půl roku běží nějaká ochranná lhůta, kdy se nemohou použít. Možná proto, aby novému majiteli nevolali hned exekutoři či něčí bývalé protějšky apod. Ale po tom půl roce by se dalo zajít do Vodafonu pro novou předplacku nebo paušál s tím, že by vám nechal vybrat číslo (dřív to tak šlo). Já to teda nezkoušel, poněvadž mi to staré číslo zas tak nechybí.
ziki
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků