Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pikropikro 7. 4. 2020 21:21

Diky. Kazdopadne k tomuto bych potreboval trosku podrobnejsi navod :-)
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 8. 4. 2020 08:29

Odkaz na stažení Fw je tu a na stránce v pravo je i návod,stačí případně přeložit přes google překladač. ;-)
https://www.sammobile.com/samsung/galax ... C9/327093/

Jinak rychlejší způsob stažení fw je přes program Samfirm,kde se zadá požadované CSC např. DBT a stahuje se plnou rychlostí .
https://forum.xda-developers.com/galaxy ... e-t2988647
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 09:23

guiz:

Takže můžu tedy svůj "francouzsky" SW přehrát tím německým, chápu to tak? Stáhnu ho, extrahuju, budu postupovat podle návodu (přes odin), zřejmě bych šel tedy cestou čistého CSC. Pokud bych chtěl zachovat veškeré nastavení, tak nainstaluju HOME CSC, který by měl být součástí staženého souboru s SW. Pokud budu chtít čistou instalaci, udělám to přes CSC, který bude taky součástí staženého souboru, ano?

Pak tohle všechno, těch 5 souborů nahážu do Odinu, podle návodu spustím (samozřejmě recovery a tak jak to tam je popsáno) a bude nainstalovaná německá verze?

Raději se ptám polopaticky, ať z mobilu neudělám těžítko :-), i když je to tak, že kdyby se tahle operace nepovedla, tak se nic nestane, že? Tohle není jako při rootování, kde byla možnost udělat z mobilu cihlu podstatně větší.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Bohem77 8. 4. 2020 12:18

Ja som tiež podľa toho návodu prehral kamošovi s10plus a v pohode ide
Bohem77
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 12:19

Dobře, takže je to tak, jak popisuji?
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Bohem77 8. 4. 2020 12:25

Áno žiadny root ja som to prehral nakoľko kamarát kúpil v jednom eshope s bol to pre taliansky región a ide úplne v pohode držím palce určite sa to povedie
Bohem77
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 8. 4. 2020 12:30

Před pár dny mi začal fungovat Google Assistant i při nastavené češtině v telefonu, ale nějak nemůžu přijít na to, jak udělat, aby vypnul displej bez stisku tlačítka.
Je na to nějaký trik?
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 12:34

Tak už stahuji DBT přes tu app z XDA, tak uvidím, jak to dopadne :-)
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 13:57

Jeste dotaz, mam delat radeji cistou instal nebo Home csc? Jde o to, ze nastavovat zase vsechno, to bude opruz jako svina. Na druhou stranu, aby vse fungovalo jak ma...???
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod supfor 8. 4. 2020 14:46

Zdravím,- S10e . 2x se mi stalo,že domov.obrazovka začala barevně blikat,obvod lemován barevnou linkou,široké barev.pruhy pod navigač.tlačítky i na ploše.Musel jsem resetovat. Stalo se jak před poslední aktualizaci,tak i teď po ni (ne bezprostředně).Mobil mám cca měsíc (Alza).Může někdo poradit?.Děkuji.
supfor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bohem77 8. 4. 2020 16:06

Není to náhodou to blykanie funkcia bočný display a tam oznamovanie
Bohem77
Junior

Odeslat příspěvekod supfor 8. 4. 2020 16:56

Ne, - to nepoužívám a mám to vše vypnuté.
supfor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 17:03

Tak jsem to flashnul tím DBT, prozatím jen Home Csc. Vše klaplo. Už je tam i zabezpečení z 1.4.2020. Co je ale zvláštní, že v info o SW je stále XEZ/XEZ, XEF/XEF. Nikde tam není DBT. Má to tak být?
Zatím jsem udělal tedy jen home csc, tak kdyby to nějak haprovalo, udělám ještě čistý csc.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 8. 4. 2020 19:40

pikropikro píše:Jeste dotaz, mam delat radeji cistou instal nebo Home csc? Jde o to, ze nastavovat zase vsechno, to bude opruz jako svina. Na druhou stranu, aby vse fungovalo jak ma...???


Psal jsem nepoužívat Home CSC!!!,protože se nezmění na DBT. Aby se změnilo, musí se použít čisté CSC s vymazáním dat, teď tam máš pořád to samé co jsi měl, jen novější verzi fw. Jinak se nic nezměnilo.

Existuje ale ještě jedna možnost na změnu CSC bez ztráty dat, ale stojí to peníze za kredity co se musí koupit do aplikace Samkey. 3 kredity za +- 160kč na ebay. Po koupi kreditů přijde email s přihlašovacími údaji, ty se zadají do aplikace Samkey,zadá se požadované CSC např. DBT a spustí se Change CSC . Otázka 2 minut ,telefon se restartuje, přepíše CSC a vše je hotovo bez ztráty dat. Musí se ale v telefonu povolit ladění USB ve vývojářských možnostech.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 8. 4. 2020 19:47

Ahaaa :-), tak to jsem to blbe pochopil...tak snad zitra nebo pozitri to udelam znova. Diky.
pikropikro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků