Huawei P40 / P40 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 3. 2020 16:44

Na GSMAréně vyšla recenze P40 Pro
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 26. 3. 2020 22:07

Škoda, že se jim nepodařilo, aspoň do varianty Pro+ nacpat 5000+ mAh aku....
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 28. 3. 2020 14:11

Jak velký problém představuje absence google play ? Budu muset zapomenout na všechny ty aplikace nebo je nějaká možnost je tam dostat ? Jde mi hlavně o ty běžné aplikace, jako je messenger, IG nebo whatsApp. Díky.
Jinak P40 se mi moc líbí, vypadá to na kompaktní telefon, který na trhu chybí. Ta cena si myslím o trochu spadne, takže by to mohl být zajímavej kup.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 28. 3. 2020 14:21

Je to velky otaznik, ale na xda bude urcite xy temat a navodu, jak nainstalovat gplay, stejne jak nyni u mate 30.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 31. 3. 2020 07:12

Huawei P40 Pro má technologiemi prošpikované foťáky. Ukážeme vám, jak fungují

Obrázek

Huawei opět dominuje fotožebříčku DxO, ale je to hořko-sladké vítězství

Huawei P40 Pro překonává Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro se 124 body a jde na 128 bodů

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 4. 2020 14:14

Huawei P40 Pro+ vsadí na obrazovku od Samsungu. Zbylé modely odebírají i od LG a BOE

Obrazovky do Huawei P40 Pro dodává Samsung, LG i BOE
Základní Huawei P40 spoléhá výhradně na panely od BOE
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 11:33

Otestovali jsme, jak rychle se nabíjí Huawei P40 Pro

Jak rychle se nabije Huawei P40 Pro dodávaným 40W adaptérem?
Kromě rychlého drátového nabíjení telefon podporuje rovněž 27W bezdrátové nabíjení

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 14:44

Huawei P40 našel využití, o kterém jste určitě nevěděli

Využití najde levou zadní
Co aktuálně víme je, že bezdrátový přenos zvuku je funkce podporovaná pouze prostřednictvím bezdrátových sluchátek FreeBuds, FlyPods a FreeLance. Skrze tato sluchátka lze přenášet externí zvuk přímo z mikrofonu Huawei P40 do bezdrátové náhlavní soupravy nebo do bezdrátového reproduktoru a to v reálném čase.

Díky tomu je možné telefon využít i efektivněji, než jen k telefonování, hraní her či fotografování. Je to funkce, která si najde své využití u mnoha uživatelů. Mikrofon telefonu lze spolehlivě použít i jako monitor spánků u malých dětí, u kterého lze přenášet zvuk pomocí spárování s chůvičkou. Tudíž i za pomocí bezdrátových sluchátek bude možné z dálky slyšet zvuk či pláč dítěte, které bude pod neustálou kontrolou.

Obrázek

Dalším vhodným příkladem může být například takový průvodce, který v muzeu přednáší cenné informace o starověkých artefaktech. Učitelé to dokonce využijí pro zesílení zvuku, přičemž Huawei P40 funguje jako mikrofon, zatímco bezdrátový reproduktor zesiluje na pozadí zvuky, díky tomu ho lépe uslyší i žáci sedící na konci třídy.

Několik lidí ale tuto funkci bohužel nevítají rádi, protože má schopnost odposlouchávat zvuky i z jiných místností. Navíc, s podobnou funkcí již přišel Huawei v minulosti, stejně jako další konkurenti na smartphonovém trhu
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 4. 2020 07:21

Zdravím, tak ode dneška jsem majitel: Huawei P40 :love:
Tak když budete mít nějaký dotazy na telefon :hm tak mi můžete napsat do zprávy.. :!:
Tady si toho asi nevšimnu :D Ď.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirzachy 9. 4. 2020 13:57

No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 4. 2020 13:34

Huawei P40 obdržel novou aktualizaci: 10.1.0.114 Dubnové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 17. 4. 2020 22:28

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)


+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 17. 4. 2020 22:32

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)

Google Play tam není ale vše se dá doinstalovat. Buď cestou neoficiální ale zatím funkční cestou. Nebo druhou cestou doinstalovat veškeré aplikace z ostatních obchodů jako AppGallery nebo F.Droid, Aurora Store. Také lze najít některé přímo na oficiální stránkách dané služby, například Facebook a WhatsApp. Další jsou weby s aplikacemi jako Apkpure a Apkmonk.

-- 17. 4. 2020 23:34 --

krokodeel píše:
Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)


+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz


mapy.cz na AppGallery již jsou. FB a WhatsApp jak jsem psal nahoře.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 17. 4. 2020 23:04

A pokud to clovek tak slozite nainstaluje, co aktualizace? To asi zase vsechno rucne coz? :(

Jj, o mapach vim, to jsem byl prijemne prekvapen
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 18. 4. 2020 08:01

Vyzkoušel jsem nainstalovat Aurora Store a aktualizace aplikací lze provádět přes něj.
Mr.Oizo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků