Huawei P40 / P40 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 3. 2020 17:44

Na GSMAréně vyšla recenze P40 Pro
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xzeit 26. 3. 2020 23:07

Škoda, že se jim nepodařilo, aspoň do varianty Pro+ nacpat 5000+ mAh aku....
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 28. 3. 2020 15:11

Jak velký problém představuje absence google play ? Budu muset zapomenout na všechny ty aplikace nebo je nějaká možnost je tam dostat ? Jde mi hlavně o ty běžné aplikace, jako je messenger, IG nebo whatsApp. Díky.
Jinak P40 se mi moc líbí, vypadá to na kompaktní telefon, který na trhu chybí. Ta cena si myslím o trochu spadne, takže by to mohl být zajímavej kup.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 28. 3. 2020 15:21

Je to velky otaznik, ale na xda bude urcite xy temat a navodu, jak nainstalovat gplay, stejne jak nyni u mate 30.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 31. 3. 2020 08:12

Huawei P40 Pro má technologiemi prošpikované foťáky. Ukážeme vám, jak fungují

Obrázek

Huawei opět dominuje fotožebříčku DxO, ale je to hořko-sladké vítězství

Huawei P40 Pro překonává Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro se 124 body a jde na 128 bodů

Obrázek
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 4. 2020 15:14

Huawei P40 Pro+ vsadí na obrazovku od Samsungu. Zbylé modely odebírají i od LG a BOE

Obrazovky do Huawei P40 Pro dodává Samsung, LG i BOE
Základní Huawei P40 spoléhá výhradně na panely od BOE
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 12:33

Otestovali jsme, jak rychle se nabíjí Huawei P40 Pro

Jak rychle se nabije Huawei P40 Pro dodávaným 40W adaptérem?
Kromě rychlého drátového nabíjení telefon podporuje rovněž 27W bezdrátové nabíjení

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 15:44

Huawei P40 našel využití, o kterém jste určitě nevěděli

Využití najde levou zadní
Co aktuálně víme je, že bezdrátový přenos zvuku je funkce podporovaná pouze prostřednictvím bezdrátových sluchátek FreeBuds, FlyPods a FreeLance. Skrze tato sluchátka lze přenášet externí zvuk přímo z mikrofonu Huawei P40 do bezdrátové náhlavní soupravy nebo do bezdrátového reproduktoru a to v reálném čase.

Díky tomu je možné telefon využít i efektivněji, než jen k telefonování, hraní her či fotografování. Je to funkce, která si najde své využití u mnoha uživatelů. Mikrofon telefonu lze spolehlivě použít i jako monitor spánků u malých dětí, u kterého lze přenášet zvuk pomocí spárování s chůvičkou. Tudíž i za pomocí bezdrátových sluchátek bude možné z dálky slyšet zvuk či pláč dítěte, které bude pod neustálou kontrolou.

Obrázek

Dalším vhodným příkladem může být například takový průvodce, který v muzeu přednáší cenné informace o starověkých artefaktech. Učitelé to dokonce využijí pro zesílení zvuku, přičemž Huawei P40 funguje jako mikrofon, zatímco bezdrátový reproduktor zesiluje na pozadí zvuky, díky tomu ho lépe uslyší i žáci sedící na konci třídy.

Několik lidí ale tuto funkci bohužel nevítají rádi, protože má schopnost odposlouchávat zvuky i z jiných místností. Navíc, s podobnou funkcí již přišel Huawei v minulosti, stejně jako další konkurenti na smartphonovém trhu
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 4. 2020 08:21

Zdravím, tak ode dneška jsem majitel: Huawei P40 :love:
Tak když budete mít nějaký dotazy na telefon :hm tak mi můžete napsat do zprávy.. :!:
Tady si toho asi nevšimnu :D Ď.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Sirzachy 9. 4. 2020 14:57

No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 4. 2020 14:34

Huawei P40 obdržel novou aktualizaci: 10.1.0.114 Dubnové bezpečnostní záplaty.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod krokodeel 17. 4. 2020 23:28

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)

+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 17. 4. 2020 23:32

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)

Google Play tam není ale vše se dá doinstalovat. Buď cestou neoficiální ale zatím funkční cestou. Nebo druhou cestou doinstalovat veškeré aplikace z ostatních obchodů jako AppGallery nebo F.Droid, Aurora Store. Také lze najít některé přímo na oficiální stránkách dané služby, například Facebook a WhatsApp. Další jsou weby s aplikacemi jako Apkpure a Apkmonk.

-- 17. 4. 2020 23:34 --

krokodeel píše:

+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz

mapy.cz na AppGallery již jsou. FB a WhatsApp jak jsem psal nahoře.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 18. 4. 2020 00:04

A pokud to clovek tak slozite nainstaluje, co aktualizace? To asi zase vsechno rucne coz? :(

Jj, o mapach vim, to jsem byl prijemne prekvapen
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 18. 4. 2020 09:01

Vyzkoušel jsem nainstalovat Aurora Store a aktualizace aplikací lze provádět přes něj.
Mr.Oizo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka