Vodafone neomezený 10 mbps zkušenosti (rychlost)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fretky 16. 2. 2020 13:37

Pokud vím, pro jednotlivce to omezené není,ale cena je vysoká, já mám UPC a Vodafone, tak jsem při prodloužení sml vzal tu variantu pro 4 k tomu 20 k na telefony a platím stejně, co jsem platil, ale mám to vše neomezené a na snížená rychlost mě vůbec netrápí.

Zkoušel jsem pár dnů být i na notebooku jen na hotspotu a ani jsem si toho nevšiml, ale pak mi to přišlo doma ujetý jsem na to i zapomněl, ale doma ji notebook prostě připojím u UPC wifi a pohoda.

Oni ty ceny mají prostě nastavený tak, že se ti omezenej net vlastně nevyplatí, je to jak dřív u neomezeného volání, taky se nevyplatily minutové tarify, byly jen lehce levnější.

Ale já su spokojenej, neřeším, kolik potomci provolají / pro posílají, prodatují a platím stejně a míme nové telefony, prostě mě dostali a jsem spokojenej.
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod mikemiky 16. 2. 2020 16:57

Tak jsem to měl i já, taky spokojenost, ale já reagoval na ten post přede mnou, ten psal že má jen jednu SIM a rychlost omezenou na 10-12,coz mě zarazilo.
Jo a mimochodem zas to není až tak dlouho, co jsem platil asi 3600 za telefon sám, tak proto jsem vždy říkal, že jsem na tom vydělal, teď to máme v rodině všichni, k tomu 20tis na telefony, prostě platím méně a dostal jsem podstatně více, chápu, že když má někdo útratu do 3 stovek, vidí to jinak, to je mi jasný, navíc datový luxus v roamingu, za mě oba palce nahoru...
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod Fretky 16. 2. 2020 17:17

Přesně tak, je to divný, ale jsem spokojenej, ale oni se najdou frikulíni, co zase budou chtít něco, co sice přijde, ale za 2 - 3 roky. Ale upřímně, na co si teď stěžovat, fakt nevím.

Koukal jsem na ceníky omezených rad u všech 3 operátorů...to mi přijde vtipný to jo, ale to, co teď nabízí VF a UPC...je super. Ano chápu, ne každý má oboje, ale i s jejích mobilním pevným to vlastně je OK
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod suram 16. 2. 2020 18:46

Jde u Vodafone mít jen SIM s nemezenými mobilními daty, bez volných minut a volných SMS? Třeba jako jednu z 5 SIM a pevného internetu nebo UPC? Pokud jo, za kolik? A je k ní pak také 5000 Kč na telefon?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod mikemiky 16. 2. 2020 20:28

Ne to nejde, to jsem chtěl já, ale nepochopil jsem, vždy mají minuty a SMS, řekli mi, že když je nechci, ať je nepoužívám i když jsou soucasti:-))) pak jsem vzal rodinnéj tarif a neřešil jsem to, tecko to umí, ale byl podstatně dražší, i když nakonec slevu taky nabídli, ale už jsem měl domluvené ten rodinnéj u Vdf, prostě jim to trvalo dlouho. Klidně bych přešel, nemám s tím problém, ale moc se jim do slev nechce, aspoň že začátku ne, ale nakonec zájem měli taky o 5 čísel...
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod basshunter 27. 3. 2020 13:01

Je možné si 4 neomezené tarify pořídit bez UPC internetu? Například mít známého s UPC internetem. Někdo mi jednou říkal, že je třeba mít UPC internet napsaný na sebe...
basshunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izibia 27. 3. 2020 17:23

Já si tento tarif pořizoval začátkem ledna, a ve vodafonu měli neskutečný bordel, asi jsem byl jeden z prvních a učili se to na mně. Nastavili mi nějaký Red 2GB místo vodafone neomezený, a musel jsem je několikrát urgovat, než se jim povedlo to opravit.
Takže pozor na to, je třeba si dobře přečíst co pošlou v obálce se SIM kartami.

Rychlost je dobrá, videa z internetu v režimu "Auto" běží většinou na maximálních Full HD, občas to klesne, ale to může být vytížením webu, který video vysílá. Test rychlosti připojení mi totiž vždycky vyšel na 10-12 10 Mbit/s.

Za tu cenu nevidím v Česku konkurenci. Mimochodem, vypadá to, že případné výpadky vodafone (zažil jsem problémy s odchozími hovory mimo vodafone první den koronavirového výjimečného stavu) se na datech vůbec neprojevují, ani snížením rychlosti pod těch 10 Mbit/s.

basshunter píše:Je možné si 4 neomezené tarify pořídit bez UPC internetu? Například mít známého s UPC internetem.

Ano, jde to. Vodafone nezajímá, kdo ty telefony používá:
Z pohledu vodafone zákazník s UPC internetem provozuje několik SIM karet, jemu pošlou SIMky, jemu posílají faktury (včetně detailního výpisu hovorů ze všech čísel) a on faktury platí. Ostatní tedy zůstávají v anonymitě.

Mimochodem, někde jsem tu ve fóru četl, že tento tarif vodafone někomu poskytl i bez UPC internetu.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Fretky 24. 5. 2020 16:30

Po delší době jsem znovu prošel ostatní nabídky 02 a TMO a pořád se divím, že na VF není vlastně žádná reakce, O2 i TMO jsem našel jen šílený ceny nebo nesmyslný limity dat.
Vodafone Neomezený používám od Prosince, vlastně jsem nebyl na wifi, potomci tomu dávaj fakt pokouřit a VF to nečekaně nevadí, měli i víc jak 100 GB / měs a pohoda. Prostě za 600 Kč je to pohoda.

Zkoušel jsem na tom i týden pracovat, poslouchat muziku, pustil ct24 / youtube a i s tím limitem 10 / 2 je to nečekaně v pohodě. Člověk si řekne že je to 2,400 celkem, ale nemusím nic řešit, potomky mám vždy na dosah a můžu pracovat kdekoliv. Prostě nečekaně super i po skoro půl roce.
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 24. 5. 2020 21:43

10/2? Já měřím stále symetrických 10/10.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 24. 5. 2020 21:50

600 je drahé. Já mám Data neomezeně SD u T-M za 340 a i to se mi zdá drahé.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Beny777 24. 5. 2020 22:58

suram píše:600 je drahé. Já mám Data neomezeně SD u T-M za 340 a i to se mi zdá drahé.


Proboha a za kolik by jste to chtěl? Za 200 Kč, popr. ať vám dá TM ještě 5k na nákup telefonu? :D co jsme to Češi proboha za natůry. Když to není zadarmo, je to drahé....chcete polské ceny? Přál bych vám polské pokryti a placenou všemožnou podporu pro zákazníka ....
Beny777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 25. 5. 2020 05:42

Jenže za těch 340 máš
1) tarif který byl dostupný jen 1 víkend a měli tam bug než to opravili (za tuto cenu to bylo vč dotovaného zařízení) takže pár hodin neofiko dostupná nabidka
2) Neomezená data SD je prvních 20GB plnou rychlostí zbytek max 3Mbit u VF jede 10Mbit bez omezení
3) součástí tarifu u VF je flat, cena u T-mobile 3,5/minutu je fakt lákavá (ano i do vlastní sítě)....
Takže nesrovnávat jabka s hruškama.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 25. 5. 2020 05:49

No přesněji mám za 340 Data neomezeně SD, 50 minut a 50 SMS měsíčně. Ty minuty a SMS nepotřebuji, používám to jako datovou SIM. Připojuji mobil, PC, notebook, rychlost 3 Mbit mi stačí, vyšší nepotřebuji.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod suram 25. 5. 2020 05:53

Beny777 píše:
suram píše:600 je drahé. Já mám Data neomezeně SD u T-M za 340 a i to se mi zdá drahé.


Proboha a za kolik by jste to chtěl?

100 Kč měsíčně považuji za adekvátní cenu za neomezená data s omezenou rychlostí 3Mbit/s. Bohužel není v ČR v tomto segmentu tržní prostředí, ale oligopol a standardní cena pro ovce je tak skoro sedminásobná.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Oligopol
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 25. 5. 2020 07:43

To by skoro odpovídalo ceně u VF : flat seženeš už i ofiko za cca 300 a 3x 3Mbit po 100 = cca 600. VF to trochu odstřelil nutností mít 4 simky a ještě dsl, ale dá se s trochou štěstí i jednotlivě.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků