Samsung Galaxy Watch - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 2. 2020 08:54

Nepochopitelne GPS na hodinkach ukazuje max 90km/h
Jinak jsem vcera ve meste zkousel GPS a chytla se asi za 10s. Mel jsem mobil u sebe. Bez vypadku pak cesta cca 4km. Proti Suunto Ambit 2 je to vyrazne zlepseni, tam se mi GPS chytla nekdy az po minutach.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 27. 2. 2020 12:26

Při běhání a ani na kole jsem rychleji než 90km/h nejel. Nebo mi něco uniklo? Galaxy watch mají sloužit jako navigace v autě nebo motorce? Pravda, omezení to je zajímavé, nicméně pro potřeby sportesteru si myslím dostačující.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 2. 2020 14:44

Tak bezne to neni, ale na kole ani na lyzich to nedosazitelne neni.

Ja se jen pozastavuji nad podobnymi omezenimi. Proc nekdo rekne a nastavi to tak, ze GW budou merit rychlost jen do 90km/h. Z HW hlediska podle mne to duvod neni a ani ze SW hlediska.

Proc pouziti GW omezovat jen na sport? Copak si treba nemuzu zjistit rychlost napriklad, kdyz jedu Pendolinenm? Mne to omezeni prijde proste stejne pitome, jako kdyz nekdo od Samsunguy rozhodl, ze napriklad pri cviceni cyklistika nepujde nastavit zobrazneni nastoupanych metru. Proc lze nastupane metry zobrazit jen u turistiky? Jaky je duvod proto, aby cyklista nemohl videt nastoupane metry? Proste nejaky argument, ze GW jsou predevsim fitness hodinky a tim padem neni kladen duraz na outdoorove aktivity neobstoji. Je to jen veci SW a to mi vadi. Proste pokud maji hodinky GPS chip nebo barometricke cidlo, tak se jako vyrobce snazim dostat z nich pro uzivatele maximum bez podobnych hloupych omezeni.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 27. 2. 2020 16:16

Samozřejmě že omezení je podivné, ale...
Na fitness a podobné aktivity slouží naprosto jiné přístroje, jiných výrobců.
GW nejsou na sport zrovna to pravé. Tím sportesterem jsem myslel jen funkci sportesteru, nikoli že to je sportesteru.
A z okolí vidím, že uživatelé je mají hlavně kvůli bezchybnemu systému notifikací, kalendáři, spíš takový telefon na ruce. Ostatní "sportovci" mají super strojky od Garminu apod.. V jiné cenové hladině. V případě GW jde o levné chytré hodinky, které hezky vypadají.
Ale to jsou známé skutečnosti.
A to říkám jaoo naprosto spokojený uživatel. Dokonce mi stačí i jako sportester, prestoze jen základní.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 2. 2020 17:00

Chapal bych to, kdyby Samsung mel v nabidce jiny stroj, kteremu by GW mohlo po pridani funkci a zejmena sledovanych parametru, konkurovat. Jenze nema.

A tak je proste legracni, ze musi existovat aplikace 3.stran, ktere musi chybejici funkcionalitu nahrazovat. Treba Gear tracker, ktery umoznuje napriklad pripojeni hrudnoho pasu nebo sleduje ty nastoupane metry, ktere mi tak u cyklistiky chybi.
Ta nesmyslna absence moznosti sledovani treba tech nastoupanych metru proste rozciluje a mrzi, protoze pro ni neni zaden duvod.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 2. 3. 2020 13:19

Lubicek píše:No vidíš, já nemám žádný problém. Fakt je vidět že se jedná o premiovou značku, ikdyž vůbec netuším co je na tom premiového :D

Behem cviceni ti GW meri tep bez vypadku? Nebo se ti jako mi stava napriklad behem 3h turistiky, ze tep na dlouhe minuty nemeri ( nemeri cca 85 min z cca 190, tedy temer 1/2 casu - fialova cara )?

Po celou dobu jsem mel GW pevne upnute na zapesti, nemam chlupatou ruku, hodinky jsem nemel volne, mel jsem je nehnute na zapesti, ne na kosti.
Obrázek
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 4. 3. 2020 15:15

Jak tak čtu, prémiové rozhodně nejsou :)

Po nějaké další chvílce používání opět pár postřehů:
+ funkční notifikace
+ dá se přes ně nouzově vyřídit hovor
+ výdrž +-4 dny
+ s tím G calendarem nakonec alespoň notifikuje - ale jen ve widgetu.

Jinak dotaz - nepoužíváte někdo náhodou appku Microsof Outlook? Je normální, že ani s externí appkou nepřečtu celý mail? Chápu, že otevírat přílohy a odpovídat je nesmysl a ani bych to nechtěl, nicméně přečíst si celý mail - to by snad neměl být takový problém?!

Jinak GPS co se pozice týče, tak Endomondo měří +- obdobně jako třeba mobil (Mapy.cz), nicméně údaje o výšce jsou mimo :) Máte ověřenu nějakou appku, kde by to měřilo přesně? V Samsung Health jsem četl, že například u aktivity "Kolo" neměří výškový profil? To je u kola docela podstatné, nebo? :)

Je to hodně nedotažený produkt... To s tím měřením tepu zmiňuje dost lidí různě po forech s tím, že to holt není sporttester :) Ale co to tedy je? :)

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kissmates 4. 3. 2020 15:36

Smart hodinky za 8000,- kč +-, pokud chceš využívat funkce na 100% a aby to fungovalo vše tip ťop (neznám, že by to fungovalo všem vše) musí se přitlačit na pilu a přejit do jiné cenové kategorie respektive ke konkurenci, kde jsou vysloveně hodinky pro to vyrobeny. Ty naše ber spíš jako hračku nebo doplněk pro mobil.
kissmates
Junior

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 3. 2020 17:50

S tim nesouhlasim. Pokud ma vyrobek nejakou vlastnost, tak by ji mel splnovat.
Pokdu to ma merit tep, tak at to meri tep bez vypadku nebo alespon bez dlouhych vypadku.
Prece neni mozne, aby mi hodinky nemerily tep 80 min ze 180, nereknu, kdyby to bylo par minut, ale ony nemeri i 20min tep, Aniz by se na zapesti nejak pohly nebo tak.

Vyrobek za 8000 nejde brat jako hracku. Kdyby Samung uvedl, ze to meri GW meri tep, ale jen 1/2 casu, tak si je proste nekoupim. Takhle zbytecne hazarduje se svym jmenem, reklamacemi, reputaci, dalsimi naklady na opravy, protoze to pro mne bude duvod, abych hodinky reklamoval.

Jinak jsem s GW spokojen. Jenze par drobnosti hati cely pohled na GW, obzvlaste, pokud jsou dany nedostatecnym odladenim nebo chybi jinde naprosto bezna funkcinalita, jako napriklad mereni nastoupanych metru. Na to proste neni argument, proc to u turistiky je, zatimco u cyklistiky to chybi. Obzvlaste, kdyz to SW 3. stran umi bez problemu.

Jedine stesti, ze jsem spokojen s vydrzi, i se zaznamem trasy GPS.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kissmates 5. 3. 2020 18:19

tak pokud to bude důvod k reklamaci tak reklamuj, v OVA to je bez problému , já tam byl již 2x.
Máš pravdu, jestli deklarujou, co to má umět tak ať to jede na 100%, ale jak vidíš zde na fóru tak samé problémy.
Vice na Samsung https://eu.community.samsung.com/t5/Wea ... -wearables
Možná najdeš odpověď na tvoje problémy s GW.
Vzhledem k tomu, že mám Honor 20pro, zajímal jsem se i o Watch Honor nebo Huawei a maj taktéž problémy a to mobil+watch téže značky, tak jak to je zde v případě samsung+Gw.
Proto jsem uvedl, že to jsou hračky popřípadě doplněk k mobilu. Jinak další je možnost vrátit zboží. (ale argument že něco nejede asi neobstojí)
kissmates
Junior

Odeslat příspěvekod mfilip 6. 3. 2020 10:39

Mam je z Alzy, se zarukou okazmite vymeny, takze reklamace by nemela byt problem.

Jsem s nimi jinak spokojeny ... v mnoha vecech jsem se posunul dal, to hlavni a nejdulezitejsi mi plni a tim je vedle notifikaci i zaznam trasy a export do Stravy pres Samsung Health.

Jen jsem se jejim pouzivanim chtel vyhnout pouzivani hrudniho pasu. Zejmena na rotopedu se orientuji podle HR a kalorii, a podle toho stridam zatez, proto mi ty vypadky tak vadi.
Libi se mi vizualne Samsung Health a skoda, ze neumi spolupracovat s hrudnim pasem.
To by bylo mnohem spolehlicejsi. Hrudni pas umi Gear Tracker, jenze ten se mi zase vizualne moc nezamlouva.

Jinak ja paruji s Honor 8x, obcas se sparovani prerusi, ale nyni uz jen sporadicky.

Jinak ted mne to vyzvalo k aktualizaci Samsung Health, tak uvidim, treba bude nejaky posun k lepsimu
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 3. 2020 08:51

Nechci to zakriknout, ale po aktualizaci v patek jsem v sobotu mel turistiku a po cele 3h probihalo mereni tepu bez vypadku.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 3. 2020 09:32

Cvicil jsem vcera 45 a 90min a vypadek jsem zaznamenal jen na par min u obou cviceni, v delce 2-3min. Po aktualizaci je to tedy vyrazne lepsi, i kdyz vypadky obcas nastanou.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiro 29. 3. 2020 09:40

Zdravím všechny,
jsem čerstvý majitel GW. Myslíte, že umí notifikaci z G-mail? případně jak to nastavit.
Děkuji Karel Brno
.... věci kolem nás se stávají živými teprve tehdy, když mají své jméno...
Nevím kdo to napsal ale je to móóóc chytrý.
Tiro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 3. 4. 2020 16:07

Co by neumel, jestli ti chodi na smartphone notifikace, tak to musi chodit i na GW, pokud notifikace z aplikace Email apod. nemas v Galaxy Wear vypnute.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků