Nový mobil do 15 000 Kč - CZ distribuce

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod coaxial123 1. 3. 2020 21:49

Ahoj, všem,

prosím o pomoc s výběrem telefonu - vlastním poměrně slabší a starší LG Q6 - ten mě svým zpracováním a špatnou kvalitou fotoaparátu poměrně odrazoval od častějšího užívání, nicméně doba je taková jaká je a požadavky jsou nyní vysoké, tedy:

Finanční limit - 15 000 Kč
Účel pořízení - Telefonování, aplikace Office, e-mail, fotografování a občasné hry
Úhlopříčka displeje - max 6.0 (jde mi o ovladatelnost jednou rukou, zkoušel sem na prodejnách větší a nevyhovuje mi)
Požadovaný operační systém - nezáleží
Preference výrobce - ideálně Google, Samsung, Iphone - NE Huawei, jinak sem otevřen možnostem
Specifické požadavky - NFC, GPS, bezdrátové nabíjení, baterie 24 hod, CZ distribuce

Fórum sem procházel, nicméně se nemohu rozhodnout. Mám pocit, že každý z těch telefonu za tu cenu má řadu ústupků a jiných zvláštností (tlačítka nepřirozeně vysoko atp.). Dokonalý telefon asi na trhu není.

Zatím mám ve výběru:

Samsung Galaxy S10e - nicméně té výdrže na baterii se opravdu bojím, navíc jsem levák, tedy na tomto telefonu nevyužiji snímač otisku prstů a bixbit mi připadá jako nesmysl.
LG G8s ThinQ - nelíbí se mi horší podpora aktualizací ze strany výrobce, navíc telefon má řadu ústupků (recenze mají dost výtek)

Budu rád za další tipy, případně osobní zkušenosti s doporučovaným modelem.
Naposledy upravil coaxial123 dne 1. 3. 2020 22:46, celkově upraveno 1
coaxial123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod red98 1. 3. 2020 22:33

Ja som zastanca samsungu a applu. To su take dva etalony medzi znackami. Ak si nemozes dovolit top model- chapem. Potom by som sa pozrel po niecom starsom. Je galaxy s10 uz cez limit? S10e nebrat- ma slabu vydrz.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 1. 3. 2020 22:38

necekej nejakej velkej vyber.. S10e jo, ten je v pohode, ale baterka slabsi. Do vecera mi vydrzel (ale jen s minimalni rezervou) ale ja nehraju hry, tak nevim jak rychle se vybiji pri hrani her. Pixel 3a za 11000 v alze, ale neni to cz distribuce, iPhone v limitu ne, trochu nad je iPhone Xr, ten bych asi doporucil, a nebo pockat na ten novej, co oznami koncem brezna.

S10e ma pry lepsi vydrz nez klasicka S10.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod coaxial123 1. 3. 2020 22:49

Iphone Xr je variantou, na druhou stranu ten design oproti té S10 je strašnej,

Samsung S10 vs S10e je otázkou - S10 mi hlavně nevyhovuje zhlediska velikosti, ale kdyby to mělo znamenat mnohem větší výdrž na baterku než u S10e tak do toho asi půjdu.
Což je otázkou, protože každý tvrdí něco jiného - někdo, že S10e je baterii lepší, než S10 - viz kolega nad tebou.
Pravda bude asi někde mezi? S10 má sice větší baterii, ale taky větší display.
coaxial123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 3. 2020 23:06

S10e + powerbanku k tomu, nic lepšího asi nevymyslíš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 2. 3. 2020 08:31

O tisicovku nad limit a s 6,1" displayem je jeste k zvazeni Sony Xperia 5.

Edit: Ted koukam, ze nema bezdratove nabijeni, takze uz asi moc mimo pozadavky..
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 2. 3. 2020 09:22

A zkousel jsi ten displej? Youtube, web, fotky? Protoze ja po S10e a Huawei P30 poridil iPhone 11 a ten displej mi vubec nevadil. Taky jsem rikal, ze to rozliseni je hruza, ale po vyzkouseni jsem zmenil nazor. A myslim si ze neni horsi nez u S10e, dokonce se mi libi o neco vic.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 2. 3. 2020 12:44

mas0n: Ale no tak... Xr/11 má 326 PPI, stejně jako staré iPhony. Já mám Xs, včera jsem něco opravoval otci na jeho 7čce a první co mi dalo facku bylo to hrubozrno v nastavení, písmo naprosto rozmazané. Fakt nevidíš rozdíl proti S10e, které má podobné PPI jako Xs? Já teda jo. Ano, má to pentile a reálně menší rozlišení, ale rozdíl je sakra vidět.
Já bych si třeba taky radši koupil IPSkovej displej, mám je radši, než amoledy, ale tím, že snížili rozlišení je to pro mě naprosto nepoužitelné. Od roku 2014 jsem měl vždy Pluskové modely a zpátky fakt jít nejde.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Searss 2. 3. 2020 13:07

"navíc jsem levák, tedy na tomto telefonu nevyužiji snímač otisku prstů"

Já tu dumám nad tímto, proč by levákovi neměla fungovat čtečka otisků?
Searss
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 2. 3. 2020 13:21

Ona fungovat bude, jen bude strašně nepohodlně umístěná. Logicky bere častěji telefon do levé ruky a jak to bude odemykat? Lámat tam ukazováček přes celá záda telefonu? Je prostě fakt, že ta čtečka je umístěná pro používání v pravé ruce
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod red98 2. 3. 2020 13:21

Lebo galaxy s10e ma citacku na pravej strane- tam, kde ma drviva vacsina ludi na svete palec.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 2. 3. 2020 14:29

Pravá ruka tam má palec, v levé to bude odemykat blbě. To je prostě důvod, proč to vždycky, jak od Sony, tak od Samsungu byl nesmysl...čtečka má být dosažitelná v obou rukách, i jako pravák beru telefon do levé ruky.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 2. 3. 2020 15:18

No, pokud dosahne ukazovakem kolem telefonu, tak lze odemykat i levou rukou. Sam to tak mam nastaveno: snimac otisku na prave strane mobilu, odemykam jak pravym palcem, tak levym ukazovakem...
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 2. 3. 2020 15:20

Ano, to je jako škrábat se levou nohou za pravým uchem.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 2. 3. 2020 15:35

Alpha8520: Sorry jako, ale ja se prece neptal na tvuj nazor. Pokud ti to rozliseni vadi, tak budes pouzivat jinej model, to je prece jasny. Ja psal jen svuj nazor, a za tim si stojim. Ze tri poslednich smartphonu, ktere jsem pouzival, mi prijde nejhorsi displej Samsungu. iPhone je lepsi, i s nizsim rozlisenim. Takze ja jen napsal, jestli to tazatel uz zkousel. Protoze jinak je ten iPhone odle pozadavku nejlepsi volba. Nechci presvedcovat nekoho jako jsi ty, kterej uz ty iPhony mel v ruce a svuj nazor si udelal. Navic ty telefon neshanis.
mas0n
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků