Nahrada za J5 posledni verze

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 2. 2020 20:21

nahodou ten komfort čistého Androidu je v tom, že človeku stačí len Google účet a všetko je v ňom pohodlne prepojené...

mať v telefóne okrem toho ešte nejake Samsung konto, Huawei konto, Mi konto... to mi príde celkom na obtiaž
Naposledy upravil Mr.Bombastic dne 1. 3. 2020 01:04, celkově upraveno 1
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 29. 2. 2020 20:23

Pleteš jablka a hrušky ...
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 29. 2. 2020 22:45

Tak kdyz jsem ted pochopila, co je cisty Android, tak si jsem jista, ze mi nesmazatelna, nepouzivana a dost mista zabirajici nadstavba chybet urcite nebude.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 29. 2. 2020 23:26

Jenže si uvědom, že tu třeba takový "Mr.Bombastic" posledním příspěvku píše hlouposti.
Uživatelé si Samsung kupují právě kvůli té "nástavbě" , kvůli vylepšenému klientovi na SMS, Kontakty atd .. Aplikace od google ("čistý android") jsou prostě a jen základní aplikace.
Ty vybíráš telefon v té nejnižší cenové relaci, takže tam opravdu ten "čistý android" stačí, vše ostatní je zbytečný balast (na takovém LOW přístroji). BFU je hlavně ůplně jedno co má v telefonu, stejně nechápe že může mít i něco jinak :D
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 29. 2. 2020 23:55

Tak ja to mam vyzkousene na te synove Motorole, vyhovuje mi to.
Treba ted pisi z J5 uplne prvni verze, tam to zabira tolik mista, ze nenainstaluji skoro nic (a to toho moc nechci), i kdyz vsechno cpu na SD.
Co bych si tedy nechtela zvykat na cizi nastavbu.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 1. 3. 2020 00:48

Lubicek: ty si pleties Google Android a AOSP (pripadne Lineage)

Aplikacie od Googlu na SMS, Telefon, Kontakty atd. su plnohodnotne a intuitivne prepojene.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 1. 3. 2020 00:59

Lubicek píše:Čistý android může být i VELKOU nevýhodou. Nativní aplikace (SMS,kontakty, volání) neposkytují v čistém androidu takový uživatelský komfort jako např. u Samsungu a jeho aplikací na SMS, kontakty atd ...
Pro méně zdatné uživatele tzv."čistý android" nedoporučuji.

Zvidavy dotaz, pouzival jsi nekdy Pixel? :hm
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 1. 3. 2020 01:20

Poslední dobrá a hlavně potřebná nadstavba systému bylo HTC Sense na Windows Mobile (např. na HTC Touch HD), Android žádnou nadstavbu nepotřebuje.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 1. 3. 2020 06:43

Mikka1 - jenže teď se vše v pohodě vejde i do paměti telefonu. Mám taky Samsung J5 2015, a tam je malá vnitřní paměť 8GB. Teď už je minimum 32GB u Samsungu, takže žádný problém s vnitřní pamětí na nových Samsungách není.
Čistý android NENÍ ani JE (ne)výhoda.
Je to NESMYSL, když někdo napíše, že to JE nebo NENÍ výhoda. Platí to jen pro něj, subjektivně. Vše má své výhody a nevýhody. Mám k dispozici Samsung J5 2015 a Samsung A70 s nástavbou,Asus s nástavbou a Acery s čistým Androidem.... Vše má své + a -, tak se nenech manipulovat a zvaž sama....
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 1. 3. 2020 08:01

mople71 píše:
Lubicek píše:Čistý android může být i VELKOU nevýhodou. Nativní aplikace (SMS,kontakty, volání) neposkytují v čistém androidu takový uživatelský komfort jako např. u Samsungu a jeho aplikací na SMS, kontakty atd ...
Pro méně zdatné uživatele tzv."čistý android" nedoporučuji.

Zvidavy dotaz, pouzival jsi nekdy Pixel? :hm

S "čistým androidem" jsem skončil v době Nexusu. Samozřejmě jsem měl v ruce "pár" Pixelů, vždy na pár dní.
Pak jsem měl možnost (nedobrovolně) používat nějaký Honor, který místo vlastního řešení používal nativní aplikace od Google. Vždyť to není tak dávno, co neuměla aplikace SMS od Google poslat doručenku nebo různé zvuky pro různé kontakty.Není to tak dávno,co aplikace od Google "telefon" neuměla správně řadit seznam hovorů.Ano, teď to umí, ale proč to nešlo, když to ostatní výrobci ve svých aplikacích měli ? Ne, díky.
Uvědomte si,že nejde jen o "nástavbu",ale tyhle "nástavby" výrobců (Samsung, Xiaomi atd..) obsahují velice užitečné feature, které vlastně pak Google zkopíruje do další verze Androidu. Gesta atd ... Google jen kopíroval.
"Mr.Bombastic" - ne nic si nepletu. A když půjdu do detailu, tak tu nebudeme používat spojení "čistý android", protože ten neobsahuje Google služby,ale to by se v tom tazatelka už nevyznala vůbec. Čistý android většina BFU (ale i místní odborníci) považuje za telefon bez nadstavby výrobce.
Netvrdím že "čistý android" je jakkoliv špatný ,ale v tomto konkrétním případě (pro tuto uživatelku) mi androidní holátko přijde jako nesmysl.
Ve finále, to je jen její rozhodnutí co bude používat a hlavně v této cenové skupině to je uplně jedno, vždy to bude to nejhorší na trhu.
A jeden krásný příklad ... Galaxy S20 a jeho nové feature (přečtěte si recenzi) - v Androidu 11 jich bude okopírováno 50% a v Androidu 12 zbytek. Klasika, stejné to je každý rok. Google kopíruje feature od vlajkových lodí ostatních výrobců.
Takže popřeji krásný zbytek víkendu a nezapomeňte jít koupit mouku a rýži. Telefonu se nenajíte.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 1. 3. 2020 09:06

Nesmysl. Gesta? Google se jen přizpůsobil vývoji HW, tedy displej přes celou přední stranu.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 3. 2020 10:54

lumík930 popravdě nadstavba je mi úplně jedno. Já chci ten použitelný foťák.
Syn si tedy pochvaluje, že ji v Motorole nemá, v předchozím Samsungu (měl nové J3) ji měl. Mně uživatelsky Motorola přijde v pohodě, až na tu velikost (jemu vyhovuje, chce hry a hry, to už vyhovuje mně méně, neb od toho nejde odervat).
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 3. 2020 11:12

Nejlépe fotí Motorola One Vision která je teď díky poklesu ceny pod 5tis. tou nejlepší volbou, pokud je priorita foťák
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 3. 2020 11:34

Aha.
Právě jsem se chtěla zeptat, jestli je hezčí šedej nebo modrej, ta modrá mi přijde moc výrazná, tak teď půjdu pátrat po Motorole :-).

-- 1. 3. 2020 11:37 --

A ta je tedy vyšší a užší než Xiaomi, chápu správně?
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 3. 2020 11:49

One Vision je vyšší, má poměr stran displeje 21:9 a je o fous užší
Jinak také čistý android s přidanými funkcemi Moto displej a Moto gesta,
dostal Android 10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků