Asus Zenfone Max /Plus/Pro (M1) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Heavy71 18. 2. 2020 17:39

Já tenhle problém nemám, ale někde na fóru jsem četl, že snad údajně pomůže vymazat mezipamět fotoaparátu, tak to zkus a uvidíš
Heavy71
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2020 19:30

Díky, už jsem to našel na foru Asus Zentalk a je to jak píšeš.
Je to tím, že mám nastavený u foťáku developer mode. Vypíná se vymazáním mezipaměti a úložiště aplikace Kamera.
anonymni

Odeslat příspěvekod omezenec 21. 3. 2020 18:11

Nazdar pánové, právě jsem obdržel aktualizaci PQ1.WW_Phone-16.2017.2002.061-20200219
Podle posledních zpráv jsem se těšil na 10...ale smůla. Pořád je ke stažení pouze beta verze.
I když nevím, dlouho jsem na oficiál ASUS nebyl.
Tož uvidíme..
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 13. 4. 2020 21:04

daja33 píše:Android 9 Pie na Asus Zenfone Max Pro M1 ke stažení na stránkách Asus.
https://www.asus.com/cz/Phone/ZenFone-M ... Desk_BIOS/

Max Pro M1 je vůbec můj první smartfoun a nechci něco zvorat.

Zatím mám Android 8.1, build number OPM1.WW_Phone-15.2016.1902.340-20190216
Při pokusu o System update se nic neděje.

Rozumím tomu správně, že Android 9 získám tak, že aktualizuji firmware?
Stačí, když stáhnu poslední "WW-16.2017.2002.061 2020/03/09"?

Děkuju za pomoc
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 13. 4. 2020 23:06

Ano stačí.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 4. 2020 00:01

"System update" v telefonu tedy znamená aktualizaci firmware v rámci jedné řady Androidu, a jakmile nový firmware představuje přechod na vyšší Android, je taková aktualizace ze strany "System update" ignorována?

Proč Asus neuvádí více informací na své stránce s firmwarem, například který z nich znamená přechod na Android 9?
A proč Asus na svých stránkách sám nevysvětluje, jak lze přejít na Android 9? Nebo proč telefon sám nenabízí nemanuální aktualizaci? (Dokonce v popisu telefonu na asus.com je pořád jenom Android 8.) Já jsem si to dokázal zjistit, ale nějaká babka by to zvládnout nemusela.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 4. 2020 04:34

Telefon ti sám nabídne přechod na android 9. Pak v popisu aktualizace je napsáno, že je to povýšení na android 9. Teď už ale čekáme kdy uvolní android 10.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 4. 2020 05:19

Mně telefon přechod na android 9 nenabízí.
"Check now" nemá žádný efekt, pořád mám verzi 8.1, build co jsem popsal výše.

Hm ... možná že mi přechod nabídl když jsem telefon koupil, a já to odmítl. Můžu automatický přechod nějak vyvolat teď, nebo musím stáhnout firmware manuálně?
Přílohy
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (7.83 ) Zobrazeno 2351 krát
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 4. 2020 07:26

Proč to máš v angličtině?
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod bumbummelon 14. 4. 2020 08:00

Mal som Asus 2,v tom case uz bola nova verzia Androidu,dokonca naa ich oficialnej stranke anic.Obratil som sa na zastupenie Asusu na Slovensku,vypytali si vyrobne cislo a kde som to kupil(Alza) a tym to skoncilo,ziadna odpoved,tym u mna Asus skoncil,ak ked som snim bol spokojny,teraz mi uz neprejde cez prah do mojho domu,su aj ine znacky ktore neseru na zakaznika.
bumbummelon
Junior

Odeslat příspěvekod riki 14. 4. 2020 11:45

@Izibia
kde si kupoval a jaká je to distribuce?A9 mám v telefonu už z loňska,aktualizace chodí pravidelně a dobře.Jinak není problém stáhnout a dát to manuálně...

@bumbummelon
No tak zrovna Asus je v pohodě,když byl ze začátku problém s NFC komunikovali rychle a poradili,byla opravná aktualizace,takže za mě Asus super :)
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 4. 2020 15:27

@Marek.P
V angličtině to mám, protože jsem to do ní přepnul z češtiny.

@rikl
kupoval jsem to u Datartu. Jak zjistím distribuci telefonu?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 15. 4. 2020 11:29

Pokud to je z Datartu, tak by to mělo být v pohodě. Zkusil bych to přepnout do češtiny a restartovat.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 15. 4. 2020 12:51

čeština nepomohla, zkusím to asi manuálně

nemůžu přijít o záruku, neměl bych se raději zeptat v Datartu?
nebo ... neexistuje něco jako návrat do továrního nastavení? Odtamtuď by to snad už na Android 9 přešlo
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 15. 4. 2020 13:23

Tovární nastavení samozřejmě jde, ale vymažeš si všechny aplikace. Takže proveď zálohu kontaktů, fotek, SMS atd.
Marek.P
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků