(Použitý) mobil do 10000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Prokeshino 15. 2. 2020 10:36

Jelikož můj stávající mobil (iPhone SE) mě už trochu štve ( výdrž, malý display, omezení...), poohlížím se na MobilPohotovosti po nějakém použitém mobilním telefonu. Mezi mé požadavky patří to, aby telefon nebyl nějaký pádlo, ale aby zase nebyl úplně nejmenší, dále také fotoaparát, výkonný procesor, interní úložiště (nejlápe 128 GB, ale 64 taky dobrý) a nadstavba systému. Mezi mé favority na to, stát se mým budoucím telefonem, patří Huawei P30, Samsung G S9+, Honor 20 Pro (co ten průstřel?), s nižší pamětí potom Samsung G S9, Xiaomi Black Shark by taky ušel. Nejsem úplně největší fanoušek nadstavby od Xiaomi, ale přežil bych to s ní, u Huaweiské nadstavby nevím nevím, obecně bych byl rád za Samsungáčskou nadstavbu (okraj obrazovky) nebo za čistý android. Nemáte ještě někdo nějaké tipy? Budu rád za jakoukoliv hodnotnou radu.
Prokeshino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2020 10:57

v prvé řadě bych s budgetem 10k použitý mobil nikdy nekoupil...
Motorola One Zoom má čistý android s přidanými funkcemi Moto displej a Moto gesta a je za 7,5tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 15. 2. 2020 12:10

Do 10k muzes mit novy MI 9, nebo MI 9 T Pro na Snapu 855, s vybornym fotakem.
https://www.kimovil.com/en/compare/moto ... -mi-9t-pro
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod opasino 15. 2. 2020 16:15

Já myslím, že zrovna u MP s použ. tel. problém není.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 2. 2020 17:45

Honor 20 PRO byl minulý víkend za 9990 Kč zcela nový - to bys potom nemusel kupovat lehce použitý mobil.
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 15. 2. 2020 19:39

Tak pokud na nákup nespěcháš, počkal bych na představení iPhone 9 - nejspíš v březnu. Minimálně to bude mít vliv na určitý pohyb ceny u ostatních výrobců
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod suram 15. 2. 2020 21:06

Prokeshino píše:... aby telefon nebyl nějaký pádlo, ...

Už několik let se vyrábějí jen pádla, normální mobil tak akorát do ruky s 5" displejem bez rámečků nenajdeš.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2020 21:55

opasino píše:Já myslím, že zrovna u MP s použ. tel. problém není.

dávají půl roku záruku na použitý mobil, ale ty co jsem viděl vystavené, bych si žádný z nich nekoupil, je to prostě znát, že byly hodně používané
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 2. 2020 08:14

Tak za mě, Lenovo jsem měl 2 telefony a nikdy víc, i známí měli různé problémy.

A Motorola, která byla léta v ústrani a teď možná vstává z mrtvých, bych si také nekoupil. Na trhu má velice slabé procento v prodejích. Podpora aktualizaci netuším.

Motorolu bych si ja jako laik tedy určitě nekoupil.

Kvalitní může být jak chce.

Jinak za 10000 Kč určitě zcela nový mobil. Možná až vyjdou nové Samsung S20 tak i cena Samsung S10e bude jinde
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 2. 2020 08:33

a Sony by sis také nekoupil, protože má nejslabší prodeje, a to i globálně, ze všech známých značek, co se prodávají u nás?
Jinak jen pro tvou informaci, s těmi prodeji Motorol to vůbec není špatné...
https://www.mobilenet.cz/clanky/rada-mo ... kusu-39962
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 2. 2020 09:15

hbboy : vždy mne zajima jakej typ to byl. každá značka mela něco. u lenova to byl jeden co mel bezpecnostni problem kterej vyresili ale to je už mobilní pravěk.
vetsina problemu pochazi z problemu mezi klavesnici a židlí. druha jde reklamovat
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 2. 2020 12:47

Lenovo - špatný zvuk, nikdy nebylo telefonování čisté hlasité jako ze Samsungem či Huawei.
Volání při nákupu v Albertu - hluk - nic jsem ve sluchátku neslyšel.

Pár známých různé softwarové problémy - zmizeli sami od sebe všechny kontakty apod. Vyblitý display - nic moc kvalita. Snad jen ta baterie byla super. Zvuk už si nepamatuji, ale žádná hitparáda. Já ho vydržel používat týden. Manželce jsem ho střelil za měsíc a vyměnil tenkrát za sice pomalý ale ve všem lepší Samsung J5 2017. Rodiče se s Lenovo bohužel trápili 3 roky. Protože mobil nemění každý rok jako já. Lenovo nikdy !!!!
To samé LG - měl jsem kdysi vlajkovou loď G2 - hrozný zvuk při volání co z toho lezl, řešil jsem to kdysi před lety i někde na forech. G3 taky nebyl žádný zázrak.

Xiaomi někdy zkusím, ale zatím jsem do toho ještě nedospěl. Zatím používám Samsung, Huawei a Honor. Nevidím důvod používat další čínské značky jen protože jsou lepší v poměr cena výkon, ale mají nekvalitní nadstavby, display a další věci.

Každý má svůj názor - jestli tazatelovi budete radit Lenovo nebo LG tak ať si ho koupí. Já bych ho nevzal ani zadarmo.

Jsem rád, že mě zde lidi poradili Honor 20 PRO - za 10 000 z dárky, které jsem zatím prodal za 700 super kup nového mobilu. Super fotí, baterie luxus proti Samsungu. Mobil jsem vyměnil místo 2 měsíce starého Huawei P Smart 2019, který jsem dostal z jednoho důvodu - neskutečně mě vytáčel konektor micro USB, když jsem předtím měl Novu 3, kde už byl USB - C konektor. Pomalý nabíjení a pořád štelovat strany jak ho zastrčit. Dnes konektor Micro USB je krok zpět
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 2. 2020 13:08

a model z neho nevyleze. nu což. každý to máme jinak ;-)
ja měl lenova z aliku z doby když tu neměli zastoupeni a postupně přešel na motorolu. všechny OK. možná to chce jen si líp vybírat.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 16. 2. 2020 17:06

Není třeba - všechny mobily Lenovo jsou šroty. Proč se nimi zabývat, když jsou zde jiné značky.

Lenovo nemělo tuším tak 2 - 3 roky zpět ani zastoupení v ČR a reklamace např. na notebooku byla většinou zamítnutá - např. mě, i dvěma známým z různého důvodu. Lenovo výrobek bych si proto již nikdy nekoupil.
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 16. 2. 2020 18:37

Neresit lenovo/motorola, vzit MI 9/ MI 9t pro, popr. Oppo Realme X2 do 10k.
jrk1
BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků