Mi 9 vs S8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JorgeJay 14. 2. 2020 12:09

Zdravím, jsem vesměs spokojeným uživatelem Samsungu S8. Po roce užívání jsem si všiml pár drobností s kterými nejsem moc spokojen a to jsou občasné záseky systému a po poslední lednové aktualizaci jde baterka rapidně rychleji dolů. Uvažuji o prodeji a náhradě za Mi 9. Polepším si? Jde mi o krásný amoled display, super foto (chybí mi teď širokáč, ale bojím se zase absence OIS u Mi 9) a video, lepší výdrž baterie a plynulý systém. Je jasné, že certifikaci IP budu muset oželet. Měnili byste i vy? Díky za vaše rady.
Naposledy upravil JorgeJay dne 14. 2. 2020 15:10, celkově upraveno 1
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 2. 2020 12:51

Mi 9 je super! :oboze
Určitě to bude rozdíl oproti S8 ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 2. 2020 15:29

provedl jsi po aktualizaci S8 factory reset?
Jinak výdrž baterie Mi 9 je slabší, a patří mezi nevýhody, jak se píše zde
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/5-ve ... iaomi-mi-9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 14. 2. 2020 15:38

Nizsi vydrz nez S8 mit nebude. Jinak dobrou vydrz a podobne super tlf. je MI 9 T PRO.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod JorgeJay 14. 2. 2020 15:43

Nick Cave píše:provedl jsi po aktualizaci S8 factory reset?
Jinak výdrž baterie Mi 9 je slabší, a patří mezi nevýhody, jak se píše zde
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/5-ve ... iaomi-mi-9


Faktory reset jsem po bezpečnostní měsíční aktualizaci neprováděl. Popravdě ji provádím pouze, když se mění verze Androidu. Právě že jsem viděl na YT pár battery drain testů a byť ma Mi 9 pouze 3300 mAh, tak vydržel poměrně dost, ovšem přímé srovnání s S8 jsem nikde nenašel.

-- 14. 2. 2020 16:02 --

jrk1 píše:Nizsi vydrz nez S8 mit nebude. Jinak dobrou vydrz a podobne super tlf. je MI 9 T PRO.


V recenzích jsem slyšel že fotoaparát je oproti Mi 9 trochu slabší... raději bych oželel tu baterku na úkor toho fotoaparátu. Navíc si nejsem moc jistý mechanismem přední kamery.

Jinak ještě se zeptám na voděo. Na YT jsem viděl záběry Mi 9 při 4K jak 30fps, tak 60fps a pravidelně jsem postřehl takové drobné záškuby při švenkování (u S8 se při 4K 30fps nic takového neděje) Může být tento bug způsoben třeba chybějící OIS?
Naposledy upravil JorgeJay dne 14. 2. 2020 16:35, celkově upraveno 1
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 2. 2020 16:32

i tak bych obnovení továrního nastavení provedl, zlepší se optimalizace systému a výdrže baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod JorgeJay 14. 2. 2020 20:43

Nick Cave píše:i tak bych obnovení továrního nastavení provedl, zlepší se optimalizace systému a výdrže baterie


Tak továrko jsem udělal, nabiju do plna a uvidíme jak si to vše sedne.

-- 14. 2. 2020 20:51 --

jrk1 píše:https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi-9-global,xiaomi-mi-9t-pro


No je to těžký, ale dostal jsem slušnou nabídku právě na Mi 9, tak právě proto zvažuji co dál. Ale díky za to porovnání.
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 14. 2. 2020 22:12

Osobne bych dal prednost MI 9 T Pro kvuli baterii a displeji bez vyrezu, ale MI 9 je take vyborny tlf. navic ma bezdratove nabijeni.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod mmme 15. 2. 2020 01:54

Před cca rokem jsem vyměnil S7E za MI9. Výkon super, displej také. Samotný systém není tak vychytaný jako u Samsungu, ale dá se zvyknout. Ovšem po aktualizaci na poslední Android mi zmizel výpis hovorů a nefunguje nastavení tónů u SMS. Tovární reset nepomohl. Ptal jsem se na to a prý se to na některých kusech objevuje. Dál se sem tam systém na několik dlouhých sekund kousne. To u Samsungu nebylo.
mmme
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 15. 2. 2020 09:26

Za zmizenim hovoru asi muze prechod na aplikace google telefon a google zpravy, ktere nahradily dokonale aplikace MIUI, tyto veci bys mohl mit zalohovane na mi cloudu, mozna by se daly vytahnout, neresil jsem to ale.
Prechod na novy A10 nebyva u casti tlf. vzdy hladky, mely by to opravit aktualizace.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod mmme 15. 2. 2020 10:22

Mám na mysli výpis hovorů ten, že nevidím historii. Někdo mi zavolá a když to nezvednu, tak nevím kdo to byl. To samé když někam volám. Otevřu pak historii a ta je prázdná. Jj, čekám na auktualizaci už od prosince.
mmme
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2020 10:28

nainstaluj si aplikaci True Phone a nemusíš řešit nějakou historii
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků